Prikaz rezultata 1 do 4 od 4

Tema: Skakavci

  1. #1
    Novajlija Helix'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Paracin
    Postova
    4

    Uobičajeno Skakavci

    Možda je ranije bilo diskusije o ovome, samo se ja nisam snašao...
    Video sam da u Mađarskoj u pet šopovima prodaju skakavce, pretpostavljam kao živu hranu jer ih bude po 100 u terarijumu a koštaju oko 20-30 centi/dinara. Izgledaju kao Schistocerca, slične su veličine.
    Pretpostavljam da su najbolji za reptile, ali rekoh da pitam, možda neko na forumu ima iskustva sa ovim životinjama.

    Poz

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Skakavci

    Vrlo moguce da je u pitanju Locusta migratoria, nimfa lici na Schistocerca gregaria-u. U svakom slucaju je varijanta jako visoke temperature da bi se razmnozavali, 35+ stepeni.... a moraju da imaju jako dobru ventilaciju (kavez prakticno). U prevodu, mnogo struje na grejanje

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: Skakavci

    Uzgajam ja Locuste Migratorie i idu tak-tak. Danas ih imam 200 a sutra vec samo 20 jel sve pocrkalo (najvjerovatnije od zagadjene trave).
    Drzim ih u plasticnoj kutiji sa velikom ventilacijom, spoticom od 25w, malo grancica po kojima se krecu i jednu posudu duboku 10cm sa vlaznim tresetom u koji polazu jaja. Dosta sam zadovoljan sa njima jel se brzo razmnozavaju a i rastu dosta brzo.
    Jedina je briga svjeza trava svaki dan i naravno da nije zagadjena a posto zivim u gradu tesko je to nac.

  4. #4
    Novajlija Helix'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Paracin
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Skakavci

    Kul. Hvala na informacijama!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •