Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Temperatura i vlaznost vazduha

  1. #1
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Temperatura i vlaznost vazduha

    E sad mene konkretno interesuje ako se napravi soba koja bi bila striktno za teraristiku i u kojoj bi bila konstantna 32-34 stepena nevazno sad i normalno sa odredjenim aparatima bi se kontrolisala vlaznost vazduha ( ako znate kojima navedite ) da li bi bilo potrebno dodatno grejanje terarijuma tipa onih hot spotova, pola terarijuma pod svetlom pola u mraku i onog grejnog kamenja.Ovo sve pitam posto sam gledao u skorije vreme onaj dokumentarac o uzgoju zmija, gustera, zaba pa sam primetio da svi ti veliki odgajivaci imaju hale na tu foru sa konstantnom temperaturom i vlaznosti vazduha i drze ih u onim plasticnim posudama da li bi to moglo i kod nas ali naravno sa staklenim terarijumima i ne u toj kolicini normalno

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Temperatura i vlaznost vazduha

    zavisi sta bi drzao u terarijumima,npr hot spotovi i grijaci ti ne trebaju za tarantule,kod mene kod njima nekad zan pasti temp zimi na 15ak c*,dok npr za gustere moras imati uvb/uva ili kako vec ide lampu,za zmije ne treba isto nista msm,bar sam tako vidio na snakebite-u,jedino ne znam koliku bi vlaznos odredio da ti bude posto trabas naci aritmeticku sredinu vlaznosti potrebnu jedinkama.u smislu svaka tarantula trazi svoju neku vlaznos koja joj najvise odgovara
    Nije važno biti prvi, važno je stići pre drugog

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bauk'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Temperatura i vlaznost vazduha

    I ja sam svojevremeno razmisljao o tome, Za vlagu najjednostavnije posudu sa vlagom blizu grejnog tela(radijatora, peci). A postoje da se kupe mali kucni uredjaji za odrzavanje vlage u prostorijama. Radnje tipa eurosalon i sl. mislim da je cena 5-6k dinara. Ili neki profesionalniji i verovatno mnogo skuplji nacin...
    A sto se grejanja ili hot spotova tice, ja bi radio ovako. Taj centralni grejni sistem bih stavio na donju granicu temperature koja treba biti preko dana, a sa dodatnim sijalicama bih postavljao i sam hot spot.

  4. #4
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Temperatura i vlaznost vazduha

    Video sam te uredjaje i tako im se i krece cena pa konkretno sam mislio na kukuruzne smukove za pocetak posto bi drzao samo jednu vrstu onda predpostavljam da bi po njoj pravio uslove na prostoriji

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Celav'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    143

    Uobičajeno Odg: Temperatura i vlaznost vazduha

    Mislim da bi trebalo jos malo da se informises o drzanju vrste koja te interesuje. Pogledaj sajtove vecih odgajivaca i vidi kako su oni regulisali temperaturu, vlaznost, podlogu, osvetljenje i terarijume odnosno rack sisteme.
    Kucaj na google ''corn snake facility'' ili mozda nadjes vise sa ''ball python facility'' pa pogledaj slike. Prelistaj neke strane forume.

    Sto se tice terarijuma preporucio bi ti rack sisteme zbog manjeg zauzimanja prostora i manje potrosnje energije za zagrevanje (kucaj ''melamine rack'' na google i vidi slike). Koliko sam procitao za kukuruzne smukove hot spot temperatura moze da se postigne folijama za podno grejanje koje imas u Bg-u, a koje zalepis za ledja police (''back heat'') cime postizes potrebnu temperaturu uz nisku potrosnju energije.

    Postavicu slike moje prostorije ovih dana. Ne radi mi kabl pa ne mogu da prebacim slike na komp.

  6. #6
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Temperatura i vlaznost vazduha

    Super bi bilo kad bi video slike gledao sam malo po netu ali nigde nisam mogao po slikama da vidim da li imaju dodatno grjanje i ja sam mislio na rack sistem bas zbog prostora ali mi je lepse sa terarijumima naravno to cu da vidim zaviso koliko soba mogu da napravim u kuci

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bauk'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Temperatura i vlaznost vazduha

    E ja sam protiv rackova...Ljudi pocnu da se interesuju za teraristiku zbog zivotinja! A ti kad smestis zivotinju u neku kutiju od cipela da bi ti "zauzimala manje mesta" WTF Zasto si uopste uzeo zivotinju za koju nemas mesta? Ili uopste zivotinju?

    Pa valjda bi vise voleo da je vidis u nekom lepom ter. sa, bar, imitacijom njenog prirodnog okruzenja. a verujem da bi i njoj bilo bolje...a to je i poenta ovog hobija. zdrave prave normalne zivotinje...Ko je gledao Earthlings zna na sta mislim, ko nije neka odgleda(nije za one sa slabim stomakom). Grozim se izraza farma kucnih ljubimaca(u ovom slucaju egzoticnih).

    Zamisli situaciju kada hoces nekome da pokazes zivotinju koju imas i onda zivuces plasticnu kutiju sa piljevinom i kad zavrsis pokazivanje-razgledanje gurnes kutiju na mesto i to je to, ili, kad "stanuje" u nekom terarijumu sa pravom drvenom(nesavrsenom) granom, i nekom pravom kamencugom i pravom zemljom....blabla...Priznaj da utisak nebi bio isti, a da nepricamo o samoj zivotinji.

    Ovo je naravno moj licni stav, ali i ne vidim kako drugacije moze biti ispravno.

  8. #8
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Temperatura i vlaznost vazduha

    Naravno i ja vise volim da vidim zivotinju u terarijumu nego u nekim plasticnim glupostima zato kazem sve je to jos na razmatranju samo proveravam kakva ljudi imaju iskustva sa tim na nasim prostorima nemam ja sve jedno finansisku podrsku toliku da uzmem vise zivotinja nego sto imam mesta tako da uvek cu pre dok god imam mesta praviti terarijume i tek onda uzimati zivotinje ali me sve jedno interesovalo da li bi moglo tako da se napravi posto mi je to mnogo jednostavnije i manje ima kablova i da ima 15-20 terarijuma kad se napravi konstantna tem i vlaznost vazduha ista za sve zivotinje nego posebno lampe i grejne ploce za svaki terarijum

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Celav'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    143

    Uobičajeno Odg: Temperatura i vlaznost vazduha

    U mojoj temi ti se vide grejaci na rack policama.
    http://www.teraristika.org/forum/sho...ja-i-racka-%29

    Postavicu ti kasnije slike kako se izradjuje rack sa back heat.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •