Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: Zmije u kuci

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Zmije u kuci

    Ljudi imam problem. Imam vikendicu kod Ecke na jezeru. U kuci sam dosad nailazio na svasta jer ne dolazim Bog-zna-koliko cesto, a ove godine sam vec 3 puta izbacivao zmije. Bile su uglavnom male, tek izlegle ribarice. Kako ih ne ubijam (ne mogu) izbacim ih malo dalje od kuce kod same vode...
    Po svoj prici one se same vracaju. Da stvar bude jos bolja (citaj gora), Moja kuca je naklapaca (radjena od trske i blata, a zidovi debljine preko pola metra). Sve potencijalne rupe sam zaptio betonom ali ove zivotinje stvaraju nove i izlaze po kuci. Pre neki dan sam nasao zenku koja ima cirka oko 1,5m, poprilicno debela i kapiram da su male njeno maslo.
    Kako zidove ne smem da rusim, sto zbog rusenja kuce, sto zbog toga sto je pod zastitom UNESCOa, moram da nadjem resenje kako da ih oteram. Mislio sam da napravim neku zurku sa ubistvenim ozvucenjem pa da ih oteraju vibracije al po svemu sudeci, vratice se.
    Dajte neku konkretnu ideju, po mogucnosti bez krvoprolica. Samo uzmite u obzir da meni i ne smetaju toliko ali porodica i prijatelji sve manje zele da idu samnom tamo.
    =MiluttiN=


  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Zmije u kuci

    Ja bih ti savetovala da probas sa nekim jakim vibracijama. Ne mora biti ni zurka, one ne cuju nego osecaju vibracije (nek me neko ispravi ako gresim) tako da nabudzi basove ili nesto neko duze vreme, ponavljano i da traje i kontam da ce se razbezati.
    I probaj ako imas zbunja i visoke trave da pokosis, i ako imas drugih zivuljki koje bi one pojele njih da rasteras.
    Biologically speaking, if something bites you, it is more likely to be female - Desmond Morris

  3. #3
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Zmije u kuci

    jake vibracije -> dim -> krajna varijanta mungus

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    40

    Uobičajeno Re: Zmije u kuci

    Ako ih nosih nosi ih sto dalje, jer znaju da se vrate ako im je kuca na vidiku, a mozda i dalje... Al te ako odu druge mogu da dodju
    Jedino resenje ti je zapusavanje svih rupa, tesko da ce one same da prave nove rupe...
    Ni vibracije nisu pravo resenje, jer mogu da se naviknu na njih... Cak ni buka iz hotela im ne smeta, vec se lagodno setaju i traze najblizi radijator

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Re: Zmije u kuci

    Probaj sa vibracijama i dimom mungose ne preporucujem xaxA
    Ko uci znace , ko krade imace

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Zmije u kuci

    Ma zurku sam spomenuo bas zbog tih vibracija al ne mogu da drzim zurku 5 dana u kontinuitetu. Moram da otkrijem sve rupe tj da ispomeram namestaj. Zao mi ih je al ako ne uspe ni to, moracu da budem radikalan (vadikavan).
    Slatke su ove, male. Pa sad sam se setio, posto se ovo vodi kao kucni uzgoj, mozda ih i poklonim nekom
    =MiluttiN=


  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Zmije u kuci

    Nemoj samo da ih ubijas
    Biologically speaking, if something bites you, it is more likely to be female - Desmond Morris

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Zmije u kuci

    Ne brini Maki, da sam to uradio, verovatno nikad ne bi bila pokrenuta rasprava. Evo tebi donosim prvu malu! Ako oces mogu i jaja kad ih nadjem pa da se igras sa inkubatorom
    =MiluttiN=


  9. #9
    Član tomahawk'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Zmije u kuci

    ima onih varijanti aparata za insekte i štetoćine koji proizvode zvučnu frkvenciju nečujnu ljudskom uhu, ali vrlo iritantnu za isekte, gmizavce i sitne glodare...to ti je jedna varijanta. druga fora je da staviš svlak neke od većih serpenta u kuću, podrum ili sumnjiva mesta. savet sam dobio od jednog pravog bečlije koji je koze svojih burmanaca povešao po podrumu cele zgrade i tako oterao najezdu pacova...koliko je za verovati ne znam, ali vredi pokušati!

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Zmije u kuci

    uvek oni koji ne traze zmije lakse ih nadju od onih koji ih traze

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Svajcarska
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Zmije u kuci

    Cao Miluttin
    Prodaj vikendicu i resio si problem. Salim se.
    Dobio si dosta dobrih informacija od drugih.
    pozdrav djavoceka

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •