Citat Prvobitno napisao Luka 94. Pogledaj post
prekrasne zmije...!
biti ce lijepih kombinacije za razne morfove...

Jel se mozda znaju parovi za buducnost..? )
Hvala Nadam se da cu sledece godine uspeti da parim black pastel sa black pewter i mojave sa lemon blast ... a za dalje cemo videti kad za to dodje vreme

Citat Prvobitno napisao jovanbabic Pogledaj post
Sve se moze kad se hoce tarantulaguy1976 je primer svaka zivotinja ima idealne uslove sredjenog zivotnog prostora treba tome teziti a to je napisano i u pravilniku o cuvanju zivotinja koje je izdalo ministarstvo makar sto se tice velicine terarijuma. Zivotinje na prvom mestu.
Ministarstvo je za loptaste pitone kao i ostale zmije (male ili velike, nema razlike) odredilo da duzina terarijuma bude jednaka duzini odrasle jedinke a sirina i visina pola duzine odrasle jedinke sto je 120*60*60 (sto su mi oni rekli). Tolike terarijume ne znam gde bi stavio, kako bi ih ugrejao i koliko bi me to kostalo a zmije bi mi zbog stresa jele nikad.

Citat Prvobitno napisao knedla Pogledaj post
Samo mi reci ono u dnu police ili racka kako god jel to kabel grejac ili mi se ucinilo ?
Super su zmije svaka cast
Folija za grejanje kao sto imas u rovexu samo sto su moje iz Amerike. Ne vidi se slika ali za male kutije su mi 8cm siriine a za velike 10cm. Te dimenzije folija koriste ''freedom breeder i ARS'' u izradi svojih rack sistema. A i prakticniji su od rovexovih.

Citat Prvobitno napisao rudios Pogledaj post
dali nebi trebao i u boxu imati mjesto za skrivanje?vidim kod ovog zadnjeg bumblebee da nema.a black pastel ima.
s čim griješ?dali ti taj jedan termostat održava cijelu policu ili mjeriš samo na jednom boxu?
probaj staviti nižu(pliću) a širju zdjelu za vodu da zmija može ući unutra po potrebi.
svaka čast.
Prelistao sam par foruma i misljenja o kucicama su podeljena tako da ako zmija nema problema u ishrani i normalno funkcionise sto je slucaj sa svim malima koje imam, nema potrebe da ih stavljam. Kod obe velike zmije sam stavio kucicu bas iz tog razloga sto nisu jele prva dva hranjenja dok im nisam stavio kucicu. Grejne folije www.reptilebasics.com Za sada posto nemam puno zmija imam jedan termostat na jednu policu sa sondom u srednjem redu. gornji redovi znaju biti malo topliji, donji malo hladniji ali to nije velika razlika. Nisam uspeo da nadjem nista sire i zanimljivije od ovoga, ali trazim i dalje.

Hvala svima!