Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 24

Tema: Uzasan prizor

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bauk'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Uzasan prizor

    Nemacki ne razumem, a ni madjarski, ali se shvati iz prizora...

    http://terrarista.hu/index.php?mod=content&id=574

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

    Kakav užas

    Kontam ja to sve siromaštvo i nemogućnost drugačijeg života, al baš ovako se ophoditi sa životinjama i to dok su žive, stvarno nemam komentara

    Dodao bih samo ovo: osobe sa slabijim želucem (kao što sam slučajno i ja), ne bi trebale da gledaju snimak

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja yowandbm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Vrsac
    Postova
    178

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    Dokle ljudska glupost ide. Neverovatno. Ko poželi da nosi takav sat ćelava mu keva... ozbiljno, ne znam gde ovaj svet ide...što je najgore ovo je samo jedna u nizu velikog broja gluposti koje ljudi rade narušavajući diverzitet... Ti jadni kosooki skupjaju te životinje za sitne pare, toliko ih trebe da kad bi ih ostavili ne bi im se populacija oporavila godinama...a ne ostavljaju nego trebe i dalje...šta reći
    "The mystery of the beginning of all things is insoluble by us; and I for one must be content to remain an agnostic." Charles Darwin

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    Jao, je l' nesto u vezi mucenja zivotinja na foru onih kineza sto ih biju i potom kuvaju ili sta vec?? Ako je to onda ne mogu da gledam, prevrne mi se zeludac...

    P.S. Kinezi su ubedljivo najgori po mucenju zivotinja i sto je najgora vecina tih mucenja je dozvoljena...strasno, gade mi se kao narod... :/
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  5. #5
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    Pa, nisi jedini. Kod nas love kornjače i jedu ih, iako su zaštićene. A jedu i belouške, ribarice, i žabe. Ja ovakve snimke ne gledam. I bez toga ih ne volim baš.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja biljanski'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Subotica Srbija
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    Svasta se danas moze videti ;x Ne znam gde sam video klip, mozda bas sa ovog foruma, gde lik stavi odraslu tarantulu , bananu i mleko u blender, i ladno samelje tarantulu ;x

    I ako to manje vise nema veze sa iskoristavanjem zivotinja za ovako nesto :P
    Au majku mu sta ovde da napisem?

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    Sve su to CITES vrste, a zamislite otkupljuju ih bogate zemlje koje nama prodaju pricu o blagostanju zivotinja i da treba celu sobu da odvojimo za par loptastih pitona da bi im prizili "lepsi zivot". Sve su pare, ovamo "ne postoji" CITES, jer imaju ogromne pare od svega toga, a ovde kod nas i u celom razvijenom svetu postoji CITES, jer naravno tu donosi pare. Evo vam GUCCI i ostali ekskluzivni brendovi, pa sutra pozurite da im kupujete proizvode!...Da ne bi bogati "emancipovani i puni covecnosti" ljudi kupovali ni ovi jadnici ne bi radili ovo, jer ne bi imali kome da prodaju i nije to samo u siromasne zemlje, vec i u "najdemokratskoj, najslobodnijoj, naj humanijoj" drzavi sveta Amerika, odrzavaju se cak i festivali gde iz zadovoljsta deru, izivljavaju, pa rekao bih i vrse satanisticke "obrede" sa zvecarkama. Za javnost to naravno kritikuju, a u pozadini otkupljuju im, jer da se ne lazemo, ako mogu da promene citavu vlast u bilo kojoj zemlji, da promene cak i sistem, kako to da ne mogu ovo da suzbiju? Sve je to devijacija ljudske pameti koja je danas sve vise i vise zastupljena, zato i svet je postao nemiran (vojne, krize, netrpeljivosti, omraze) jer ga vode ne politicari nego politicki diletanti i delikventi. Ovo pisem, jer je ovo samo jedan aspekt neljudstva, cija je Majka na veliku zalost kao i nasa, planeta Zemlja!

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja biljanski'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Subotica Srbija
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    Svaka cast Igore Ja mislim da si objasnio !
    Au majku mu sta ovde da napisem?

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    bitola
    Postova
    37

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    igor je u pravo ,a ja bi rekao samo oni sto to rade " ubiju,dere....zivotinje" sutra suncu da ne vide.... svi do jedan da ispocrknu
    oni su ljudi operisani od cuvstvu za zivot... nisto ne im znaci deka oni imaju dusu...
    a najtragicnije od sve je to sto koze ih prodaju po bezvezne cene... "dzaba"

    da mogu da ih vidim kad ubiju i dere zivotinje ja bi ih nih odrao zive

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    pored svega sto je receno, i sa cime se slazem samo da kazem da ne shvatam ljudsku potrebu za noblesom, ako oce takav izgled imaju skroz isto vestacko, bar nijedna zivotinja nije umrla u najgorim mukama da bi oni mogli da imaju sat i kazu ''od prave zmije je''. ne nosim ni ''obicnu'' kozu, a tek ovaj video... najezila sam se... da samo zamisle da njima neko dere kozu...
    Biologically speaking, if something bites you, it is more likely to be female - Desmond Morris

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    Strasno...gledao sam pre neki film gde ljudi snimaju kineze kako ubijaju delfine (a to je, naravno, zakonom zabranjeno) i imaju sve potrebne dokaze da bi zaustavili to, ali ne vredi...ne znam da l' su uopste uspeli na kraju, ali znam da su dosta dugo radili na tome i nikako vlast da se ukljuci...
    A najjace je kad pridju sa kamerama da bi snimili to mesto gde se odrzava lov i kinezi im prilaze i dizu ruke ili ploce sa natpisima, samo da ovi ne bi uspeli snimiti to mesto...i usput ih vredjaju da bi ih ovi mozda udarili te da mogu da ih tuze...

    Svakakvih monstruma ima na ovom svetu...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    Ovo je ništa naspram onog videa od pre par godina gde deru činčile na živo jer ako ih ubiju, posle bi morali da peru krzno od krvi. Sve mi je ovo grozno, a najgore mi je to što je igor rekao, ispade najveći problem koliki ćemo terarijum imati za bou ili iguanu.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  13. #13
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    Ovo što si opisao mi zvuči kao dokumentarac Zaliv. A to je o ubijanju kitova, i nisu u pitanju Kinezi, nego Japanci. Možda ne pričamo o istom filmu, ali i ovde ima dosta scena gde meštani ne daju kamermanima da snimaju, ili ih izazivaju da bi ih udarili, pa tako završili u zatvoru. U ovom slučaju vlast nije reagovala da zaštiti kitove, jer je bila i sama uključena u to. Policija im je pružala podršku.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Ovo što si opisao mi zvuči kao dokumentarac Zaliv. A to je o ubijanju kitova, i nisu u pitanju Kinezi, nego Japanci. Možda ne pričamo o istom filmu, ali i ovde ima dosta scena gde meštani ne daju kamermanima da snimaju, ili ih izazivaju da bi ih udarili, pa tako završili u zatvoru. U ovom slučaju vlast nije reagovala da zaštiti kitove, jer je bila i sama uključena u to. Policija im je pružala podršku.
    Vrlo je moguce da je to, izvinjavam se na greskama, bas sam odavno gledao...
    Ima onaj deo kad zaranjaju u vodu da bi postavili klamere, je l' tako? Ako jeste onda je to to...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  15. #15
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    Pa, trebalo bi. Oni su dovlačili kitove u taj zaliv, zatvarali zaliv i onda pravili pokolj. More je skroz bilo crveno od krvi. A ovi likovi su tajno postavili kamere svuda i sve snimili. To je najbolji dokumentarac u 2009. čini mi se. Težak je za gledanje.

  16. #16
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    bem ti bre , zgadio mi se pomisao da sam homosapiens al izgleda da nije to problem jer oni nisu u tu vrstu pokajao sam se shto sam pusti oda gledam

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bauk'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    Nenade mislim da znam o cemu pricas, ali mislim da su u pitanju delfini...a mozda i gresim...
    Snimao ih neki cikica koji je predhodno cuo za tu pricu, i hteo da obelodani celom svetu...

    Da da, ceo zaliv krvav, a japandzosi sa nekim nozevima, nalik srpu, jednog po jednog...

    Ali ja nekako kapiram da ako je ubistvo zivotinje radi hrane, onda nebih mogao nista da kazem...###, mora da se jede, i zivotinje ubijaju da bi se nahranile...Ali fancy satovi i neke lux varijante mi ne idu u glavu. Doduse verovatno to ide sto je zivotinja redja to si veci baja ako imas npr. kais od njene koze...

    Trebalo bi da odgledate Earthlings...ima na youtubetu...mozda i najbolji doc sa tom tematikom...do koske!

  18. #18
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    Da, ja sam pogrešio, izvinjavam se, nisu kitovi nego delfini. Njihovo meso su davali deci za užinu u školi. I ta užina je bila obavezna, jednostavno su morali da jedu delfine, a da nisu znali šta jedu.
    http://www.imdb.com/title/tt1313104/

    A što se tiče ubijanja zbog hrane, slažem se. Ali zato se uzgajaju životinje. Ne moraš da ubijaš delfine, koji su usput i jedne od retkih samosvesnih životinja. Ja da biram, mnogo bih pre oladio nekog Azijata, nego delfina.

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    Upravo skidam taj dokumentarac, nasao sam ga preko torenta...
    Strasno je to sta se desava i niko nista ne preduzima

    Skinuo sam dokumentarac... Ponovo kazem STRASNO
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Uzasan prizor

    A sto je najgore na tom dokumentarcu, cak i ako ih ubijaju za hranu ne trebaju to raditi zato sto su u krvi tih delfina nasli, ako se dobro secam, neku supstancu koja dosta steti...ne mogu da se setim tacno sta, mozda nesto na foru zive ili tako nesto...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •