Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 30 od 30

Tema: problem sa kameleonom

  1. #21
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    72

    Uobičajeno Re: problem sa kameleonom

    Jedna zena radi na veterinarskom fakultetu u Zagrebu i ime joj je Maja Lukač a druga je gospodja Ingeborg Bata koja radi u Zooloskom vrtu u Zagrebu, ima jos jedna kod koje sam ja bio sa iguanom radi gangrene repa ali neznam ime.

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bauk'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: problem sa kameleonom

    A da probate da ga odnesete kod oftamolofa za nas humanoide. mozda moze da uzme bris oka pa da vidi u cemu je problem i kako moze da ga izleci...nemoze' da kosta puno, a i greota da se pusti da se tako muci, ako je sve ostalo kako treba kao sto kazete...

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: problem sa kameleonom

    Najbolje je kao što kaže Bauk da se uzme bris oka i vidi tačno u čemu je problem.Ja ću malo da pomognem koliko mogu.Imam kod sebe knjigu "Osnovi biologije,kliničke patologije i terapije nedomestifikovanih kućnih ljubimaca" u kojoj ima tabela sa lekovima i dozama za određene vrste bolesti guštera,zmija,kornjača,glodara,kunića,ptica itd.E sad za guštere piše sledeće: 1. mesto i vrsta infekcije-oči...dijagnoza-infekcija očnih jabučica...uzročnici infekcije (Pseudomonas sp ... P. rattgeri ...Proteus sp )...predloženi lekovi-lokalno, gentamicin. 2. dijagnoza-uveitis...uzročnici infekcije (Pseudomonas sp.)...predloženi lekovi-Amikacin. 3.dijagnoza-konjuktivitis...uzročnici infekcije (Pseudomonas sp.)...predloženi lekovi-Amikacin,enrofloksacin.
    tarantula shop Jagodina

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bauk'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: problem sa kameleonom

    eto... Ali trebalo bi to sto pre odraditi, da bi lecenje poceo odmah. Evo ja cu da doniram jednu podlogu za uzimanje brisa(ako nemas), a ti nosi na analizu. Pa da vidimo sta je...mozda pomogne jos nekome

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja chalabin32'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    172

    Uobičajeno Odg: problem sa kameleonom

    pa ne znam dal moze da se uzme bris sa oka ako je ono zatvorno,..i mislis da odnesem kod obicnog oftamologa i kazem da je to bris sa mog oka a on ima i po ustima neku braonkastu infekciju,koja se prosirila i po nosu,ne znam dal je to isto na ocima...

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: problem sa kameleonom

    Što se tiče toga ovde piše....mesto i vrsta infekcije-Usna duplja...dijagnoza -stomatitis...uzročnik infekcije (P. aeruginosa , A. hydrophilla)...predloženi lekovi-Amikacin / ceftazidim , enrofloksacin.
    tarantula shop Jagodina

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: problem sa kameleonom

    Znaš kako. Ima jedan veterinar kod kojeg sam vodila moju iguanu. Nisam nešto bila preterano zadovoljna (iguana je uginula), ali je lik otvoreno rekao da neće moći mnogo da joj pomogne jer ne zna mnogo o reptilima i uči se.
    Ako ništa drugo oni rade analize, mojoj iguani su vadili krv i tako su i provalili da su mu bubrezi otkazali. Probaću da nađem njegov telefon jer je to bilo davno pa ću da javim.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  8. #28
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: problem sa kameleonom

    Veterinarka Nataša iz BGa zna da radi sa reptilima. Meni je operisala jednu zmiju. Teško da neko u Beogradu više zna o lečenju reptila od nje. Ako ti treba, javi se pa ću ti poslati njen broj u ppu.

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bauk'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: problem sa kameleonom

    Sta bi sa kamaleonom

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: problem sa kameleonom

    Ako je jos u zivotu,probajte sa kapima u apoteci DEXAMETAZON NEOMICIN......ja sam sa njima izlecio svojevremeno iguanu,par drugih gustera,macku,sebe....cak i infekcije oka pojedinih aquarijumskih ribica....
    Ako je zapaljiv proces na ocima primaran,ako nije virusnog,nego bakterijskog ili gljivicnog porekla onda sigurno pomaze...provereno

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •