Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 48

Tema: Nova verzija foruma

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: Nova verzija foruma

    ja do jutros nisam ni znao za tamnu. sad kad sam prebacio, sve je mnogo lepše

  2. #22
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Nova verzija foruma

    Eto, sad ćeš da se navikneš na ovu tamnu pa ćeš da se buniš kada je promenimo

    Drž se ti svetle dok ne predjemo
    Potpis u pripremi!

  3. #23
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Nova verzija foruma

    Citat Prvobitno napisao ganjachica zmajeva Pogledaj post
    E, Dart Vejder izgleda dojajno na koju god pozadinu da ga staviš.
    Hvala, pa kad sam fotogeničan.

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Nova verzija foruma

    Tamna, tamna....meni su sve slike u ponudi uskladjene sa tamnom Mnogo je bolja za oci.

  5. #25
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Nova verzija foruma

    Citat Prvobitno napisao Satyr Pogledaj post
    ja do jutros nisam ni znao za tamnu. sad kad sam prebacio, sve je mnogo lepše
    j b t kako se uopšte menjaju teme?

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: Nova verzija foruma

    skroluješ skroz dole i kad dođeš do kraja, pogledaš donji levi ugao, odmah iznad starta (ako koristiš windows) i tamo piše "Teraristika svetli" i staviš na "Teraristika tamni"

    @Geni hoćemo moći da dajemo zahvalnice na postove sa novom verzijom?

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Nova verzija foruma

    M' jok. Svetli baš ima neki šmek foruma
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  8. #28
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Odg: Nova verzija foruma

    Citat Prvobitno napisao Satyr Pogledaj post
    @Geni hoćemo moći da dajemo zahvalnice na postove sa novom verzijom?
    Ne verujem. Thanks i like je lako dodati na bilo koju verziju foruma, samo treba malo srediti template, dodati ikonice i još jednu tabelu u bazi koja će čuvati sve zahvalinice ili kako god da se to definiše. Problem je što onda tu tabelu moramo ručno da prenosimo na sve nove verzije i da je održavamo ili da svaki put izgubimo spisak zahvalnica kada unapredimo forum. A pitanje je da li je to vredno truda jer ne vidim neku poentu toga. Ne znam šta bi forum dobio. Nova verzija donosi dosta opsežnu sinhronizaciju sa FB-om tipa lajkovanja (kako me samo nervira taj izraz) tema, postova, sinhronizaciju i logovanje sa FB nalozima i tako to. Još je pitanje šta ćemo od toga da iskoristimo.

    Citat Prvobitno napisao Bluie Pogledaj post
    Tamna, tamna....meni su sve slike u ponudi uskladjene sa tamnom Mnogo je bolja za oci.
    Ti bolje da usklađuješ sa obe da ne bi opet morali da se mučimo sa tvojim oglasima...

    To je problem kada forum ima dve teme koje su invertovane. Jedna sa tamnim slovima na svetloj podlozi i jedna sa svetlim slovima na tamnoj podlozi. Pored jako nezgodnog adaptiranja tema i dodavanja bilo čega na forum, morali bi i da ukinemo mogućnost dodavanja boje slovima jer ako neko napiše post žutim slovima (kao što Bluie voli) a koristi tamnu temu, ta slova neće videti korisnici koji koriste svetlu temu jer se žuta ne vidi na beloj podlozi. Ili još gore bela slova. Uklanjanjem te vrste prilagođavanja slova, ostaje samo default boja a ona je crna na beloj i bela na crnoj podlozi i jasno se vidi koja god tema da se izabere.

    To se i nije pokazalo kao problem u postovima jer i nema potrebe za menjanjem boje slova ali pošto je planirano da svi prodavci imaju svoje stranice gde će moći da slobodno osvežavaju svoju ponudu na koji god način i koiko god često žele, to može da predstavlja problem.
    Potpis u pripremi!

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: Nova verzija foruma

    ma nije tako strašno po pitanju boje slova, lepo je ponekad videti razne boje, ja sam za to da ostanu sve boje za slova

  10. #30
    Član
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: Nova verzija foruma

    Ok, koliko sam shvatio ne prelazimo na nov forum vec se postavlja portal.
    U temi nije dato obavestenje da li se prelazi i na novu platformu ili on ostaje ista.
    Po ovim SS rekao bih da nije u pitanju vise vBulletin ili se varam?
    Ako se vec bira nova platforma trebao bi da se konsultuje neko ko se malo vise razume oko toga jer ovde se svi postovi odnose na "temu" i "templejte" a niko nije postavio pitanje o sustini. Pustite boje i fontove, za to je lako, u prvom planu treba da bude bezbednost i da nova platforma ne bude busna.

  11. #31
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Nova verzija foruma

    Nova verzija foruma, tako kaže naslov teme.

    Umesto dosadašnje 3.8.5 biće verovatno 4.1.8.
    There's no place like 127.0.0.1

  12. #32
    Član
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: Nova verzija foruma

    Pazite, vBulletin je komercijalan i nije bas jeftin, ne bi valjalo posle nekog vremena da zatvore forum.

  13. #33
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Nova verzija foruma

    Lepo je receno da se prelazi na novu verziju a ne na novi softver. Pitanja su bila iskljucivo oko boja i dizajna jer jer je sustina vec odlucena. Da nije, postavio bi pitanje oko prelaska na xenforo na primer.

    I zasto bi zatvorio forum posle nekog vremena
    Potpis u pripremi!

  14. #34
    Član
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: Nova verzija foruma

    Ne mora xenforo, dovoljan je i SMF. Zasto bi birali platformu koja je komercijalna?
    Kompanija koja proizvodi vBulletin moze da posalje obavestenje onome kod koga se hostuje forum da ga obrise ako je instalacija nelegalna.
    vBulettin 4.0 sa dodatkom za mobilni na kome ce biti novi forum kosta 379 dolara. Ako instalacija nije nulovana kompanija automatski pri instalaciji dobija obavestenje o nelegalnoj instalaciji. Isto vazi i ako se koriste komercijalne teme za forume.

  15. #35
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Nova verzija foruma

    Sa SMF-a smo prešli pre nekoliko godina i malo je glupo sa konja na magarca . Kao što vidiš i sada koristimo vbulletin i naravno da je licenciran. Ne znam kako si mislio da se koristi nelegalna verzija jer je to u praksi jako teško ostvarivo.

    A gore si napisao da se konsultujemo sa nekim ko se malo više razume... Bolje da ti ne pričam koliko se ljudi koji se kao razumeju stvarno razumeju. Kontaktirao sam nekoliko nazovi stručnjaka samo da se malo konsultujem oko dve stvari za koje me je mrzelo da čitam dokumentaciju. Prva je konfiugarija i optimizacija xcache-a (naravno, podrazumeva se da je platforma apache, php, mysql) i njegova upotreba sa vbulletin-om i zamena postojećeg search engine-a sphinx-om sa instalacijom i podešavanjem sphinx-a. Samo su mi trebale informacije... Ukratko, pročitao sam dokumentaciju i završio posao sam

    Najsmešniji mi je bio jedan drugar koji je hteo da kao pogleda pa mi je tražio login za cpannel i njegova faca kada sam mu rekao da nema istog. Nije znao ni da se uloguje preko SSH.
    Potpis u pripremi!

  16. #36
    Član
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: Nova verzija foruma

    Nije SMF uopste los, pogotovu ako se uzme u obzir da je besplatan i da je, recimo, jedan Burek forum podignut na njemu koji dnevno ima na hiljade poseta i radi bez problema. Uz to stalno izlaze bezbednosne zakrpe i dodaci.
    vBulletin je poznat po tome sto je dobro zasticen i jako rigorozan po pitanju piraterije pa ima nema mnogo njegovih nelegalnih foruma. Desavalo se da ljudi pokrenu forum i posle nekog vremena ostanu bez njega.

  17. #37
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Nova verzija foruma

    Burek je SMF čisto da piše da je nešto. To više nema nikakve veze sa SMF-om jer je više od 80% koda vremenom promenjeno i napisano specifično za njih. Standardni SMF je tek malo bolji od phpbb-a. Teraristika je bila na SMF-u godinama pre no što je prebačena na vBulletin.

    Jako dugo administiriram forume i imam i licence za maltene sve forume koji postoje a da vrede nešto. vBulletin je još uvek najbolji ali je već mator a i ne vidim mu svetlu budućnost. Jedan od razloga zašto smo toliko dugo odlagali prelazak, da ja vidim šta će vBulletin dalje nuditi. IPS je u verziji 3 jako dobar i moderan ali mu fale dosta stvari koje vBulletin ima a naročito je kratak sa modovima. Xenforo je pravo osveženje i već vidim Teraristiku na njemu čim još malo sazri. Kier i kompanija su još jednom dokazali da su prvi kada je forum softver u pitanju jer su izbacili xenforo u roku od malo više od godinu dana od kada su napustili vBulletin.

    Svi softveri su jako dobro zaštićeni i jako brzo nestaju ako su nelegalni. Korišćenje nelicenciranog softvera za forum je za klince koji bi malo da se igraju i nema šta da traži u ozbiljnoj priči. To je ona varijanta - Deljeni hosting sa sve neograničenim za 10$ godišnje i nulovan forum softver
    Potpis u pripremi!

  18. #38
    Član
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: Nova verzija foruma

    Svaka cast. Teraristika je u pravim rukama, i nema brige za njenu buducnost.

  19. #39
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Nova verzija foruma

    p.s., ne znam koliko si administrirao forume ali kada imaš aktivan forum koji traži svakodnevnu administraciju tek shvatiš zašto se SMF ne koristi kod velikih foruma sem par izuzetaka sa custom kodiranjem. Još bolji primer je ES, to niko više ni ne zna koji je softver bio u originalu. Isprobaj na aktivnijem forumu vBulletin ili još boje mog novog miljenika xenforo i uporedi sa SMF-om i odmah ćeš promeniti mišljenje da SMF nije loš . Odličan je on dok ne probaš bolje

    Za probu na lokalnom serveru može da posluži i nulovana verzija. I ja sam tako svojevremeno prvi put probao vBulletin i IPS kada smo prelazili sa SMF-a.

    Vbulletin ima automatizaciju za maltene sve aspekte održavanja i jako je lako napisati neki cron ili modifikcaju da radi ono što želiš (mada to treba držati na minimumu zbog manjeg posla oko podizanja softvera na nove verzije). SMF tu jako manjka.

    p.p.s., Ne mogu da vam svima opišem koliko mi je žao što nismo prelazili na xenforo. Mnogo mi se sviđa softver i mislim da će to biti broj jedan platforma u bliskoj budućnosti. Međutim, maltretiranje korisnika sa tako opsežnim promenama se jednostavno ne isplati sada.
    Potpis u pripremi!

  20. #40
    Član
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: Nova verzija foruma

    Rekao sam da SMF nije los kao besplatno resenje
    Administriram vBuletin u lokalnoj mrezi sa oko 500 clanova i koji je frekventan malo vise od teraristike na dnevnom nivou, jedan SMF sa besplatnom profesionalnom temom, i jedan phbb3 privatne skole koji nije toliko prometan.
    VBulletan mi se od ova 3 najvise svidja, ali posto radi u lokalu nisam ni imao potrebe da kupujem legalan. Medjutim, kada bih ga postavio na net sa dodatkom za mobilni imao bih 379 razloga da izaberem besplatno resenje

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •