Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 37

Tema: Problem sa CHROMATUSOM

  1. #1
    Član Stanislav'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Temerin
    Postova
    57

    Uobičajeno Problem sa CHROMATUSOM

    E ovako ljudi...imam Nhandu Chromatusa jedno 6-7 meseci,do sada se sasvim normalno ponasao,presvlacio (2 puta za to vreme) itd...
    O cemu se zapravo radi,naime,pre jedno 15-20 dana sam ga zadnji put nahranio i od tog momenta pocinje cudno ponasanje... Prvo mi se danima nije pomerao sa jednog mesta na pozadini,vise puta odbio hranu (znaci Lateralis trci preko njega) i na kraju je mestimicno pocrneo-sto je i meni kao laiku jasno da se sprama presvlacenje...
    Dalje...pre jedno nedelju dana se ukopao u podlogu u cosku terariuma i tada sam shvatio da je pocelo presvlacenje jer se okrenuo na ledja (u pitanju je cosak terariuma tako da po nesto i vidim sta se desava unutra),to presvlacenje se odigralo pre tri dana i sad ja kroz staklo vidim da u toj rupi ima gomila nogu ali ON I DALJE NE IZLAZI NAPOLJE...proslo je vec tri dana a ja jedva da primetim po koji pokret...
    Napominjem da nisam panicar ali me interesuju misljenje iskusnijih terarista zasto se sve to desava...### imam ter u sobi a on kao da je prazan,jos malo ce metar dana kako se ovaj moj Chromatus folira ili sta vec...
    Hvala u napred.

  2. #2
    Član pticar'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    prijedor
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    Da nije temperatura niska ?

  3. #3
    Član Stanislav'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Temerin
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    Mislim da nije,nikada ne pada ispod 22-23 stepena...

  4. #4
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    Citat Prvobitno napisao Stanislav Pogledaj post
    ...ali ON I DALJE NE IZLAZI NAPOLJE...proslo je vec tri dana...
    Da te ispravim i sve će ti biti jasno. Prošlo je tek tri dana.
    There's no place like 127.0.0.1

  5. #5
    Član Stanislav'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Temerin
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    Sve je to meni jesno,kao sto rekoh nisam panicar ali me jako nervira sto ne izlazi...jako sam nestrpljiv da ga vidim kakav je posle zadnjeg presvlacenja...
    U svakom slucaju hvala na pomoci.

    U prvi mah sam se pitao da li je u opšte ziv...
    Zatim sam razmisljao kako ce da izadje iz te rupe kada je usao dok je bio manji a sad je prilicno veci... (covece pa on zna da kopa)))...
    Onda sam razmisljao da se nije mozda nakaradno presvukao pa ne moze da izadje...
    I NA KRAJU,STA AKO SE STVARNO LOSE PRESVUKAO PA MI SAMO JEDAN DAN IZADJE KAO NAKAZA...

  6. #6
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    Stavi je ti na toplije. To je ok temperatura, ali moguce da ne jede zbog toga ako si siguran da mu nije vreme za presvlacenje...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  7. #7
    Član Stanislav'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Temerin
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    Rekoh da se presvukao...

    Inace je on sam sebi izabrao mesto i iskopao tu rupicu kao skroviste...skroz sa suprotne strane u odnosu na izvor toplote...

  8. #8
    Član
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    ma bre meni nedelju dana nije izlazio a posle izaso da izbaci kosuljicu iz steka, ocistio sebi skloniste a to redovno radi izbacuje odpatke od hrane, nema da brines uopste izaci ce kad mu bude vreme mozda si ga smorio

  9. #9
    Član Stanislav'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Temerin
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    E vidis ovo je vec ohrabrujuce )))) Aj sto je pauk lud nego sto je pedantan u p.m. )))

    Nestrpljiv sam i zbog toga sto jedva cekam da izbaci kosuljicu da mogu da vidim kog je pola moj BOLE )))
    ...garant je zensko )))

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    Sacekaj jos koj' dan brate to je normalno posle presvlacenja , mora da formira tj da mu se ojaca skelet
    Ko uci znace , ko krade imace

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja yowandbm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Vrsac
    Postova
    178

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    Može i 15 dana da ne izađe opusti se, sve je to najnormalnije. Moj na primer od presvlačenja još uvek nije jeo, a ima skoro 2 meseca...i ne sekiram se, dešavalo mi se i ranije...i uvek je sve bilo ok.
    "The mystery of the beginning of all things is insoluble by us; and I for one must be content to remain an agnostic." Charles Darwin

  12. #12
    Član Stanislav'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Temerin
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    Sve je to meni jasno ali u prethodna dva presvlacenja nije bilo tako...nije bio toliko ceremonijalan...jednostavno se presvlacio vrlo brzo,bez sakrivanja,bez izvrtanja...ma extra brzo...a sad razvuk'o kao da sam ga ja nabavio da mi bude sakriveni ljubimac koji ne izlazi iz rupe... Tako razmisljajuci mogao sam da kupim npr rovca i da kazem da imam ljubimca koji se trenutno a boga mi i vrlo cesto nalazi ˝TU NEGDE˝... Jednostavno volim da mi uvek bude vidljiv tako da se i maximalno trudim da mu obezbedim uslove za to.

  13. #13
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    Bice ti ona uvek na videlo, samo poraste malo...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    Brate to ti je tarantula , ako hoces nesto sto je stalno aktivno kupi gustera ili nesto Tarantula ce uvek praviti neko njeno skroviste gde se ona oseca sigurno nemoj da je diras
    Ko uci znace , ko krade imace

  15. #15
    Član Stanislav'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Temerin
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    Nisam mislio sve bukvalno tako kako sam napisao ali mi je ova vrsta ponasanja totalni kontrast njegovom ponasanju do pre 15-20 dana...

  16. #16
    Član Nikol'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    42

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    Izvini sto skrecem sa teme , ali reko si da imas Cromastusa 6-7 meseci i da se samo 2 puta presvukao ,koliko je on cm?

  17. #17
    Član Stanislav'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Temerin
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    Kod mene se za to vreme 2 puta presvukao,ovo mu je treci put...pa nisam ga merio ali bi rekao da je pre ovog zadnjeg presvlacenja imao jedno 8cm...


  18. #18
    Član Nikol'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    42

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    aha ok ,ja sam mislio da je mala tarantula... ali meni je ipak mnogo 7 meseci za 2 presvlacenja na toj velicini

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja biljanski'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Subotica Srbija
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    Svi su chromatusi isti, dok ne odrastu, i cisto da ti skratim muke, nece ti jos ni izaci jedno 5,6 dana (bar je tako bilo u mom slucaju) I mogu da predpostavim da je sada oko 12 cm, jer su moj i tvoj isti "nivo" sada
    Au majku mu sta ovde da napisem?

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja mata biolog'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Problem sa CHROMATUSOM

    jesi skonto šta je, mužjak il ženka.?!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •