Prikaz rezultata 1 do 13 od 13

Tema: nepoznate skorpije :D

  1. #1
    Član nikolas'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Postova
    36

    Smile nepoznate skorpije :D

    nasao sam dve skorpije u selu banicina bizu smed.palanke ..nisam znao da zive cak i u nasim krajevima .. a bile su ispod kore od drveta na zemlji...,nisam mogao da verujem kad sam ih nasao.kako one opstaju na ovakvim vremenskim uslovima . bas me je iznenadilo..da li neko zna o ovome... D

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Volfgang'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    145

    Uobičajeno Odg: nepoznate skorpije :D

    Euroscorpius,nase domace. Ako ti ne trebaju,posalji ih kod mene.

  3. #3
    Član markoidvor'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Idvor i Novi Sad
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: nepoznate skorpije :D

    Nije Euroscorpius nego Euscorpius

  4. #4
    Član nikolas'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: nepoznate skorpije :D

    zadrzacu ih,drzim ih u plasticnoj posudi i imaju dosta vlage,inace zajedno su u istoj posudi... imaju zaoku a znam za lazne skorpije u nasim krajevima.one imaju samo klesta bez zaoke.

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Raska
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: nepoznate skorpije :D

    Evo sta sam danas nasao na zidu svoje kuce pod lozom gde sedimo prilikom odmora
    mini-skorpion4.jpgmini-skorpion2.jpg
    Moze li mi neko reci o kakvoj se skorpiji radi, da li je otrovna i koliko je opasna. Otac mi ima 80 godina ja skoro 60 ali se niko ne seca da smo ovo do sada videli u nasem selu podno planine Golije na 430 metara nadmorske visine.
    Poslednji izmenio kondor; 14.06.13. u 00:18.

  6. #6
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: nepoznate skorpije :D

    Mozda je Euscorpius italicus a mozda i neka druga vrsta iz ovog roda. Uglavnom, otrov je vrlo slab i ubod jedva da se oseti tako da nema razloga za brigu. Osim toga, vrlo retko koriste zaoku za odbranu tako da se slobodno mogu uzimati u ruke. Verovatno ih niste vidjali jer ove skorpije uglavnom borave ispod kamenja i u sumskoj stelji. Imate srece sto ste je nasli i nadam se da je niste ubili.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: nepoznate skorpije :D

    Vrati ih gde si ih našao, jer ti neće dugo preživeti, ja sam pre 4 godine tako uhvatio jednu i živela je 5 dana. Imaš atraktivnih škorpija da kupiš, ako hoćeš, nemoj uzimati iz prirode. Ja sam inače Euscorpiuse nalazio na 800+m n.v. bukvalno ispod svakog drugog kamena na nekim mestima.

  8. #8
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: nepoznate skorpije :D

    Citat Prvobitno napisao filipj97 Pogledaj post
    Vrati ih gde si ih našao, jer ti neće dugo preživeti, ja sam pre 4 godine tako uhvatio jednu i živela je 5 dana. Imaš atraktivnih škorpija da kupiš, ako hoćeš, nemoj uzimati iz prirode. Ja sam inače Euscorpiuse nalazio na 800+m n.v. bukvalno ispod svakog drugog kamena na nekim mestima.
    Da li stvarno misliš da je neko od 60 godina dobio ideju da drži škorpiju kao kućnog ljubimca? Čovek se samo raspitivao koja je vrsta i koliko je opasna, ništa drugo

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: nepoznate skorpije :D

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Da li stvarno misliš da je neko od 60 godina dobio ideju da drži škorpiju kao kućnog ljubimca? Čovek se samo raspitivao koja je vrsta i koliko je opasna, ništa drugo
    Mislio sam na nikolasa, nismo se razumeli.

  10. #10
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    futog
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: nepoznate skorpije :D

    nađoh u kupatilu malu škorpiju pa sam se zabrinuo, imam malu decu, dali je opasna za njih, ima li ih još u kući, . . . pretpostavljam da je bila u paketu wc papira, ili je došla iz kanalizacije, mada ko zna kako je stigla u kuću . . . i da pitam, jeli to stvarno ona bezopasna Euscorpia, zna li ko ?

  11. #11
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    futog
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: nepoznate skorpije :D

    Sad tek vidim da sam kopirao nepotpunu poruku . . . trebalo je da piše : pozdrav svima . . . pa tek onda izlaganje problema . . . dakle, pozdrav svima uz izvinjenje

  12. #12
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: nepoznate skorpije :D

    Ajde pošto si pozdravio možeš dobiti odgovor Apsolutno je bezopasna, možeš je slobodno i uzimati u ruke, verovatno neće ni pokušati da te ubode pošto je dosta mirna a i da pokuša ne može ti lako probiti kožu. Iznesi je napolje i pusti u neki šumarak gde ima trulog lišća na tlu

  13. #13
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    futog
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: nepoznate skorpije :D

    Hvala na odgovoru, nadam se da ih nema više u kući . . . danas sam pričao sa nekim starijim ljudima, kažu da ovih malih škorpijica ima i kod nas . . . nije mi bilo prijatno, ali sad kad sam malo saznao o njima, lakše mi je . . .

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •