Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 23

Tema: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

  1. #1
    Član Osiphioness'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    46

    Uobičajeno Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    Drugari, molim vas da mi objasnite zasto se mlade tarantule ne drze odmah u terarijumu, vec se ceka da porastu? Ako izuzmemo to da je hranjenje otezano.
    Hvala unapred.

  2. #2
    Član Nikol'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    42

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    Pa moze lako da se izgubi ,zakopa se a ti ne mozes da je nadjes ili mislis da je pobegla.Bio sam i ja jednom tako nestrpljiv pa stavio malu B.vagans u ter ona se sakrila iza koru hrasta i ja posle pretrazio elu kucu ona bila i teru.

  3. #3
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    Dok su male, oseteljivije su na vlagu i temperaturu, sto se lakse regulise u manjim kutijicama. Pored toga, ako ga stavis u veci terarijum on ce isplesti mrezu na jednom manjem delu, tako obeleziti svoju teritoriju na kojoj ce se osecati sigurno, a u ostale delove terarijuma mozda nece ni zalaziti.

  4. #4
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    A ne zaboravi da tarantule nekada znaju i prošetati, pa i penjati se po zidovima, tako da ne bi bilo pametno da padne sa vrha terarijuma... prvenstveno mislim na terestrijalne tarantule.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    sve zavisi koliku malu tarantulu mislis? ja moje drazim u kutijacam dok nemaju 2 cm telo (odprilike).... naravno kutijece menjas kako taratula raste, kad dostignu tu velicinu na 2 cm telo ubacim ih u ter 15*15*15 i to je prvi ter ... posle u veci pa u veci ... itd

  6. #6
    Član Chibs'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2011
    Lokacija
    Republika Srpska
    Postova
    41

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    bolje je dok je oko 3 cm da je u kutiji a kad preraste 3 cm prebacit je u k.kiper a kad dobije oko 6-7 cm je staviti u ter
    23:13

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    Pa sve ovo sto su ti vec ljudi napisali plus to sto bi se neko nasao da te zaj*bava kako imas prazan ter ili da u njemu cuvas kucnog pauka jer male T se bas ne razlikuju puno

  8. #8
    Član Osiphioness'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    Pre svega, zelim da vam napomenem da hocu samo da razgovaram sa vama o tome, da ne bude nekog napadanja ili osudjivanja u toku teme. Postujem sve kako je, samo me zanima zasto je ovo ovako, a ono onako. Znaci, samo opusteno caskamo, delimo misljenja i to je to.

    Citat Prvobitno napisao Nikol Pogledaj post
    Pa moze lako da se izgubi ,zakopa se a ti ne mozes da je nadjes ili mislis da je pobegla.Bio sam i ja jednom tako nestrpljiv pa stavio malu B.vagans u ter ona se sakrila iza koru hrasta i ja posle pretrazio elu kucu ona bila i teru.
    Okej, ovo je pocetnicki problem, za one koje stalno zele da vide tarantulu, da gledaju sta radi, da je cackaju i to. Ali ako meni nije vazno sta ona radi, ne vidim u cemu je problem? Navlazim treset, ako izadje iz skrovista, nahranim je i sve je u redu.

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Dok su male, oseteljivije su na vlagu i temperaturu, sto se lakse regulise u manjim kutijicama. Pored toga, ako ga stavis u veci terarijum on ce isplesti mrezu na jednom manjem delu, tako obeleziti svoju teritoriju na kojoj ce se osecati sigurno, a u ostale delove terarijuma mozda nece ni zalaziti.
    Ovo za temperaturu i vlagu polovicno priznajem. Ali ako ne grejem terarijum i kutijcu ili kiper, onda su svi oni na sobnoj temperaturi i svuda je temperatura ista, ne?
    Sto se tice teritorijalnosti (ili kako vec? ), recimo da je ona u kutiji na 100cm kvadratnih. Kada je stavis u terarijum, ona ce i dalje biti na 100cm kvadratnih, koje obelezi kao svoju teritoriju i to mu dodje na isto. S tim, sto u terarijumu ima mogucnost da prosiri svoju teritoriju i u tom slucaju ima vise prostora za zivot i kretanje, a to je ono sto zelimo?

    Citat Prvobitno napisao Miroslav Pogledaj post
    A ne zaboravi da tarantule nekada znaju i prošetati, pa i penjati se po zidovima, tako da ne bi bilo pametno da padne sa vrha terarijuma... prvenstveno mislim na terestrijalne tarantule.
    Ubedio si me. Mada, postoji dosta terarijuma iste visine kao kiperi. A povrsina je dosta veca.

    Citat Prvobitno napisao Bleach Pogledaj post
    sve zavisi koliku malu tarantulu mislis? ja moje drazim u kutijacam dok nemaju 2 cm telo (odprilike).... naravno kutijece menjas kako taratula raste, kad dostignu tu velicinu na 2 cm telo ubacim ih u ter 15*15*15 i to je prvi ter ... posle u veci pa u veci ... itd
    Citat Prvobitno napisao Chibs Pogledaj post
    bolje je dok je oko 3 cm da je u kutiji a kad preraste 3 cm prebacit je u k.kiper a kad dobije oko 6-7 cm je staviti u ter
    Okej je da se skroz male tarntule drze u kutijcama, hajde. Ali kada ona ima 2cm telo, to je i vise nego dovoljno da ide u pravi terarijum, ne?

    Citat Prvobitno napisao darkomarkovic21 Pogledaj post
    Pa sve ovo sto su ti vec ljudi napisali plus to sto bi se neko nasao da te zaj*bava kako imas prazan ter ili da u njemu cuvas kucnog pauka jer male T se bas ne razlikuju puno
    Ovo me zaista ne dotice, haha.

    Ne mogu nikako da razumem kako nekom zivom bicu moze da bude bolje u maloj kutijci, nego u velikom terarijumu. Kada je u kutijci, imam osecaj da je stalno pod stresom i nervozna, jer mi tu kutijcu moramo podici, pomeriti, otvarati, zatvarati, a to sve izaziva velike vibracije unutar nje. Jednostavno mislim da joj je terarijum kao prirodno staniste dok je mala. I super je sto ima puno mesta za kretanje, a ako je teritorijalna, svaki dan moze da otkrije novi deo terarijuma, zar to nije dobro za nju?

    Da napomenem, pricam o tarantulama koje imaju telo oko 2cm.

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    KG
    Postova
    55

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    Ajd i ja da se malo ukljucim

    Nisam neki strucnjak ali posto ispade da ima X razloga zasto ne drzati malu T u velikom terarijumu da li onda neko moze da mi kaze kako onda one uopste opstaju same u prirodi bez nase pomoci oko hranjenja, vlage, ventilacije itd?

    Kako mala T u prirodi, gde ima sav prostor ovog sveta, nadje nesto da jede? Kako T dok ne poraste ne pogine tako sto padne sa neke, za nju, malo vece visine, a u prirodi moze da se popne na milion mesta Kako se ne udavi u nekoj barici itd itd...Po meni, koliko mogu da zakljucim, jedini razlog zbog cega u sustini treba drzati malu T u maloj posudi je to sto kad stavimo malu T u veliki terarijim on zaista deluje kao da u njemu niceg i nema Pogotovu ako se mala T uz sve to i zakopa Ovako kad pocnemo od male posude i vremenom menjamo posude za sve vece i vece mozemo lako da pratimo sta radi T, kako se hrani, raste itd...ovo je samo moje neko misljenje

  10. #10
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    Dok je mali, pauk se oseca sigurnije i udobnije na manjem prostoru, gde ce napraviti sebi skloniste i loviti plen iz zasede. Zamisli da ti imas sobu velicine fiskulturne sale, u jednom cosku bi smestila krevet, sto i ormar a ostali deo bi ti bio prazan i bespotreban. Slozices se da bi radije zivela u sobi od 20-ak kvadrata

  11. #11
    Član Osiphioness'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    Citat Prvobitno napisao Laki747 Pogledaj post
    Ajd i ja da se malo ukljucim

    Nisam neki strucnjak ali posto ispade da ima X razloga zasto ne drzati malu T u velikom terarijumu da li onda neko moze da mi kaze kako onda one uopste opstaju same u prirodi bez nase pomoci oko hranjenja, vlage, ventilacije itd?

    Kako mala T u prirodi, gde ima sav prostor ovog sveta, nadje nesto da jede? Kako T dok ne poraste ne pogine tako sto padne sa neke, za nju, malo vece visine, a u prirodi moze da se popne na milion mesta Kako se ne udavi u nekoj barici itd itd...Po meni, koliko mogu da zakljucim, jedini razlog zbog cega u sustini treba drzati malu T u maloj posudi je to sto kad stavimo malu T u veliki terarijim on zaista deluje kao da u njemu niceg i nema Pogotovu ako se mala T uz sve to i zakopa Ovako kad pocnemo od male posude i vremenom menjamo posude za sve vece i vece mozemo lako da pratimo sta radi T, kako se hrani, raste itd...ovo je samo moje neko misljenje
    To sam trazila. Hvala.

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Dok je mali, pauk se oseca sigurnije i udobnije na manjem prostoru, gde ce napraviti sebi skloniste i loviti plen iz zasede. Zamisli da ti imas sobu velicine fiskulturne sale, u jednom cosku bi smestila krevet, sto i ormar a ostali deo bi ti bio prazan i bespotreban. Slozices se da bi radije zivela u sobi od 20-ak kvadrata
    Prvi dan bi mi bilo uzasno, ali za mesec dana bih se tako navikla na sobu, da je ne bih menjala za manju ni za sta na svetu.
    Hocu samo da vidim, da li su te kutije i kiperi nasa potreba ili je i tarantuli zaista bolje da zivi tako.

  12. #12
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    Citat Prvobitno napisao Laki747 Pogledaj post
    Ajd i ja da se malo ukljucim

    Nisam neki strucnjak ali posto ispade da ima X razloga zasto ne drzati malu T u velikom terarijumu da li onda neko moze da mi kaze kako onda one uopste opstaju same u prirodi bez nase pomoci oko hranjenja, vlage, ventilacije itd?

    Kako mala T u prirodi, gde ima sav prostor ovog sveta, nadje nesto da jede? Kako T dok ne poraste ne pogine tako sto padne sa neke, za nju, malo vece visine, a u prirodi moze da se popne na milion mesta Kako se ne udavi u nekoj barici itd itd...
    A zasto mislis da male T ne ginu u prirodi od padanja, urusavanja zemlje, poplava, naravno grabljivaca i ko zna jos cega drugog? Nisam ni ja neki ekspert, ali prilicno sam uveren da u prirodi velika vecina malih T strada, a da samo manji broj dozivi polnu zrelost. Ali mi koji ih cuvamo zelimo da svaka prezivi(iako ni to naravno nije moguce) i zato se trudimo da im pruzimo najbolje moguce uslove. Evo ti prost primer pa vidi da li sam u pravu: L. parahybana moze da izbaci i 2000 malih T iz jednog kokona. I zamisli kada bi svaka od tih 2000(naravno puta broj uspesnih kokona, koji nije mali) prezivela i dosla max velicine, sta bi to bilo! Na desetine hiljada monstruma od 25cm na jednom lokalitetu, pa ti vidi...

  13. #13
    Član Osiphioness'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    A zasto mislis da male T ne ginu u prirodi od padanja, urusavanja zemlje, poplava, naravno grabljivaca i ko zna jos cega drugog? Nisam ni ja neki ekspert, ali prilicno sam uveren da u prirodi velika vecina malih T strada, a da samo manji broj dozivi polnu zrelost. Ali mi koji ih cuvamo zelimo da svaka prezivi(iako ni to naravno nije moguce) i zato se trudimo da im pruzimo najbolje moguce uslove. Evo ti prost primer pa vidi da li sam u pravu: L. parahybana moze da izbaci i 2000 malih T iz jednog kokona. I zamisli kada bi svaka od tih 2000(naravno puta broj uspesnih kokona, koji nije mali) prezivela i dosla max velicine, sta bi to bilo! Na desetine hiljada monstruma od 25cm na jednom lokalitetu, pa ti vidi...
    Da, ali terarijumski uslovi su daleko bolji od prirodnih.

  14. #14
    Član Chibs'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2011
    Lokacija
    Republika Srpska
    Postova
    41

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    malo veca kutija od sladoleda dok nebude oko 6-7 cm
    23:13

  15. #15
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    Citat Prvobitno napisao Osiphioness Pogledaj post
    Da, ali terarijumski uslovi su daleko bolji od prirodnih.
    Pa o tome sam i pisao...

  16. #16
    Član Osiphioness'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    Cekaj, Milose, zbunjena sam sada.
    Da li si ti za to da se male trantule drze u velikom terarijumu ili ne? I obrazlozi odgovor, molim te.

  17. #17
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    Ne, protiv toga sam! Ima vise razloga: u malom terarijumu se lakse nadje hrana, bolje i lakse se regulisu temperatura i vlaga, manje mesta zauzima itd...

  18. #18
    Član Osiphioness'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    Ne, protiv toga sam! Ima vise razloga: u malom terarijumu se lakse nadje hrana, bolje i lakse se regulisu temperatura i vlaga, manje mesta zauzima itd...
    A svasta i ja pitam, ti si svoju Geniculatu drzao u kiperu i kada je imala 10cm, ne?

  19. #19
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    Da, u kiperu 20x15, i onda sam je prebacio u 40x30x30, a sada je u 35x30x30, kao i sve moje odrasle T.

    P.S. Ime roda se pise velikim slovom, a ime vrste malim...

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    KG
    Postova
    55

    Uobičajeno Odg: Mala T, veliki terarijum - Zasto ne?!

    Nisam ni rekao da u prirodi male T ne ginu od svega i svacega ali neki normalan broj njih ipak prezivi, a uslovi za prezivljavanje su im daleko gori od onih koje im mi pruzamo. Ja samo kazem da veliki terarijum, ako su uslovi ( temperatura, vlaga itd ) OK onda to u principu ne bi trebalo nesto posebno da steti tarantuli. Pogotovu sto u tom ter-u nema poplava, grabljivica, urusavanja zemljsita i drugih nepogoda...samo malo veci prostor Hranjenje zivim bubama bi mogao da bude problem ali uvek postoji mogucnost da se buba ubije ili makar povredi do mere da ne moze da bezi a da ipak bude ziva pa ce je T pojesti kada bude gladna. Da me neko ne shvati pogresno,i ja sam za to da se drze u manjim posudama, terovima ili cemu vec pa da se postepeno prebacuju u vece ali ne mislim da bi im nesto naudilo ako odmah budu u vecem...

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Dok je mali, pauk se oseca sigurnije i udobnije na manjem prostoru, gde ce napraviti sebi skloniste i loviti plen iz zasede. Zamisli da ti imas sobu velicine fiskulturne sale, u jednom cosku bi smestila krevet, sto i ormar a ostali deo bi ti bio prazan i bespotreban. Slozices se da bi radije zivela u sobi od 20-ak kvadrata

    Pauci reaguju cisto instinktivno u svakoj situaciji i nemaju dovoljno razvijen nervni sistem i svest da bi mogli da se osecaju manje ili vise prijatno ako im je zivotni prostor veliki ili mali. Ipak je to samo pauk, a ne kuce ili macka Njima je to najverovatnije sve jedno...nek me ispravi neko ko se malo bolje razume u sve ovo ako gresim

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •