Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 46

Tema: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

  1. #1
    Član princess'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    48

    Red face Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Zdravo svima! Konsultovala bih se sa ljudskim drugarima feretki. Interesujem se dosta dugo za njih, zelja mi je da nabavim belu zenkicu. Medjutim, malo sam i zbunjena. Taj sam pristup feretkicama, veterinari... Izgubila sam poverenje u veterinare posle smrti moje kornjace skoro, i uzasno se plasim da ne pogresim oko zivotinjice za koju verujem da ce mi ako je ikada nabavim, uzeti mnogo veci deo srca, pogotovo posle tog neprijatnog iskustva. Imam kavez koji mislim da bi bio odgovarajuci, samo da se malo "renovira"(citam da pominjente da im treba dosta krpica, ljuljaske za spavanje...) Kako ide prica sa vetovima? Koje su cene? Naravno, mislim samo na vetove koji se RAZUMEJU u feretke, ne one koji ih smatraju mackama. Vec sam zacrtala da ce doticna jesti najvise Schesir hranu, skroz mi je simpa onih milion ukusa koji postoje kod tog proizvodjaca, Animondu i Hils, posto sam zapazila da drugarica hrani svoju macu time, i upucena sam u kvalitet preko njenog iskustva. Pa, videla sam jedan divan predivan povodac sa cirkonima, kao am je naravno, pa jos i neke igrackice koje mislim da bi se svidele toj veseloj vrsti. E sad... U celoj prici, najvise me brine trosak oko svega, jer ne zelim da se dogodi da na primer, isplaniram neku cifru sama, a onda se ispostavi da treba dosta vise. Znaci, koliki su pocetni troskovi? Inace, ne bih je sterilisala, ne jer zelim da zaradjujem na ljubimcu, vec mislim da zasluzuje da ima nekoliko okota barem i svoje potomke i ljudke drugare koji ce najpre da joj daju ljubav i paznju, novac tu nije bitan. Na sta trebam da obratim paznju prilikom kupovine? Svakao ne zelim da je kupujem u nekom pet shopu, pogotovo pet centru, ne mislim da se dobro brinu o njima, a ja iskreno, ne zelim istraumiranu zivotinjicu. U velikoj sam depresiji jer mi se izdesavalo svasta lose u proslih par meseci, i treba mi ljubimac koji nisu ribice, kornjace ili morsko prase, vec nesto veselo i milo. Kuca i maca otpadaju u startu, jer mislim da ima mnogo vise obaveza nego oko feretke, a i svakako, zaljubljna sam u njihov nacin igre i drcnosti kad im nesto nije po volji. Pa, bilo bi mi od velikog znacaja da me ljudski drugari feretki upute malo bolje nego ono sto sa uspevala da nadjem po internetu, jer ipak, iako postoji standard, ja zelim cuti pravo misljenje. Svaki dan skoro sedim kod drugara u lokalnom pet shopu, listam neke kataloge raznih proizvodjaca, ima mnogo interesantnih ideja, od krevetica kad su van kaveza, pa nekih visespratnih tunela koji lice na grebalice za mace, cak sam nasla i garderobicu za njih, neke slatke dzempercice I sve to kad vidim, jos vise je pozelim, nekako imam osecaj da je to ono pravo sa cim bih bila vise nego zadovoljna u svim mojim problemima
    Napisacu ovde moje secanje iz nekih postova sta sve treba, ako mozete da me dopunite.
    1.vakcinacija+ciscenje od parazita
    2.normalno-hrana, mnoooooooogo kvalitetne hrane
    3.ljuljaskica
    4.neke krpice
    5.posip za toalet
    6.naravno-LJUBAV I PAZNJA

  2. #2
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    E draga moja dobro dosla medju tvoroljubce. Pre svega cu da ti kazem da im skupe igracke, ljuljaske, odelca i tunelcici nimalo nisu potrebni (sem ako ih vole) ja sam tako gomilu gluposti nakupovala za mog zverka da bi on odlucio da je plasticna flasa zanimljivija, moj privezak za kljuceve jos zanimljiviji, a najzanimljivija je kartonska cev od kuhinjskih ubrusa. Tu ne mozes predvideti sta ce mu se svideti pa je najbolje da krenes od sitnijih stvarcica pa sta mu se svidi. Moj je takodje izmedju trixijevog krevetica za feretke i korpe za posluzivanje hleba izabrao ovo drugo kao krevet. Tako da sto se opreme tice to u opste ne mora da bude skupo, bar ne u pocetku dok ne vidis sta voli. U bg odakle vidim da si ima par odlicnih veterinara za ove zivotinjice, tu ce ti najpre pomoci jecadj i pufi puf, dve odlicne cure sa iskustvom. Sto se parenja curica tice za mene je to komplikovana tema a mislim da bi ti jecadj takodje tu najbolje pomogla jer ona ima devojcicu. meni ta prica oko parenja i svega ostalog zvuci jako komplikovano (pogotovo sa emotivne strane) i ja se licno ne bih upustala u tako nesto. Meni stize mala albino zenkica u decembru da pravi drustvo mom filiju i meni ali oboje ce na kastraciju u dogledno vreme. Sto se vakcine tice vet sve vec zna uglavnom, a sto se ostalih bolesti tice vrlo su specificne zivotinje i treba pazljivo birati veta. Sigurna sam da ce ti se javiti neka od navedenih devojki, ja sam iz NS i ove ima samo jedan doktor upucen u njih (i to jako dobro) pa se za sad samo na njega oslanjamo. E a sto se hrane tice, jako su specificne zivotinje i iako im moze biti dovoljna samo hrana za macke ako ocekujes srecnu i dugovecnu zivotinju preporucujem ti da je naucis na meso, po mogucnosti sirovo pilece, pacetina, sve sa iznutricama kozurom, mlevena govedina i nekvane pilece kosti.

    Toliko od mene za sad idem da vidim kakva sr**a sada Fili pravi

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    ufff evo javljam se ja ovo je za Luv
    za pocetak da ti kazem da su sjajni ljubimci i neces se pokajati ako je uzmes ukoliko si spremna da joj posvetis paznje koliko joj treba i da se naoruzas strpljenjem sto se cena tice,pa to je relativno,ono sto je meni skupo tebi mozda nije i obrnuto,broj veta ti saljem na pm.nije preporucljivo da uzmes iz pet sopa bolje je od odgajivaca.obrati paznju na uslove u kojima zivi,raspitaj se da nisu roditelji slucajno srodstvu,koliko je mazna(dal grize)....ima hiljadu stvari oko njih tako da ti preporucujem Tvorum forum na kom imas sve potrebne informacije,oko odgoja,sterilizacije,ishrane,i mnogo iskusnih ljudi koji ce ti odgovoriti na sva pitanja koja ti padnu na pamet ... sto se sterilizacije tice rekla bih da bas i nisi upucena u tvorovsko razmnozavanje i posledice teranja kod neuparene zenke,laznih trudnoca i sl,sve detalje oko toga imas na tvorumu,ali veruj mi da zenka sigurno nece patiti ako je sterilises niti ces je time uskratiti za bilo sta.samo te molim da se dobro uputis u to,pre nego sto doneses odluku da ne bi napravila problem i njoj i sebi.pozdrav

  4. #4
    Član princess'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    48

    Red face Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih


    Luvretina,negde sam procitala post jedne clanice koja kaze "feretke su kao deca, ja joj kupila preskupe igracke, a ona se igra sa kutijom" Bas sam se slatko ismejala na taj post, totalno simpa Jecu imam na fbu, ali nikako da je nahvatam kad je online, glupo mi da smaram devojku, rekoh, aj da napisem ovde, pa ko je voljan da odgovori-zvrljnuće nesto
    Hrana nije problem, ja sam od onih ljudi koji ce pre da zive na pirincu, a svom ljubimcu daju kvalitetno, mislim, sta da kezm kad je pokojma kornjaca zivela na Belcando hrani(navuklla se na kerece granule katastofa ), a ove manje tri su na lignjama, dagnjama, i gamborima. Kad im dam one biljne serine granule, nece ni da im pridju, kao da me gledaju i kazu "hajde vadi te dagnje, sta cicijas"
    Gledala sam kod druga u lokalnom petu kompletnu ponudu za petshopove, odusevila sam se cega sve ima, katalog ima nesto malo vise od 1000strana.
    Pufi Puf, to za kupovinu u pet shopu mi je doooooooobro poznato, posto je pet centar imao feretke, i bile su blago je reci, divljakuse. Drugo, ne svidja mi se sama misao da kupujem zivotinju o kojoj ni sami prodavci nemaju nesto pametno da kazu, jer kad sam prvi put pre par godina u pet shopu(mislim da je Balkanska ulica u pitanju) videla feretku i pitala sta je to, prodavacica je rekla, ma nesto kao morsko prase, ili pacov, nemam pojma, ali je lepo Uzas Znam da moze da ugine ako se ne pari, a udje u teranje, nego se meni cak i svidja sama situacija da budem baba u tom slucaju Cak i gupike koje drzim sa ajkulama kada se omreste, ja budem kao neka ponosna mama ili baba, i samo pricam o tim malim plivajucim tackicama
    Kako ide situacija sa njihovim toaletom? Posto sam citala da ima onih koje su na posipu, a i onih koje to rade na novinama-sto se meni ni malo ne svidja. Jel to zavisi od toga kako zive sa majkom?
    Poslednji izmenio princess; 24.11.11. u 04:36.

  5. #5
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Za wc sve zavisi od toga koliko su tvrdoglave Iskreno ja mislim da ih mama nauci sta je wc i gde je wc. Mnoge feretke lepo to obavljaju u wc mada se uvek desi neka nesreca pa obave u najblizem cosku jer su mnogo zaigrane zivotinje pa i "zaborave" da im se ide sve dok nije prekasno a onda ne mogu da stignu na vreme do wca. Ali uvek ce same izabrati cosak gde ce to obavljati i najbolje je da wc postavis u taj cosak koji izaberu jer ih je tesko nauciti na drugo mesto. E sad zasto mislim da ih mame nauce? Zato sto je fili bio mnogo malena beba kad je stiagao i mi smo ga odhranili. Mama nije stigla da ga nauci wc i dan danas muku mucimo sa time. On nije izabrao jedan cosak vec celo predsoblje Instinktivno to uvek rade na jednom mestu pa je to olaksavajuca okolnost. U kavezu nema problema uvek koristi jedan cosak ali kad ga pustimo, celo predsoblje je njegovo I iako smo postavili wc u predsoblju on ga ponekad ali samo ponekad koristi a ponekad i pored njega, oko njega malko dalje od njega...sva sreca pa su plocice pa je lako za odrzavanje. Takodje nece nikada obaviti nuzdu na platno, tekstil, tako da tamo gde ne zelis da to radi nabijes neku staru maicu i eto Inace njihovi produkti u opste nemaju miris, mozda malko mokraca ako nabijes nos u nju inace se ne oseti dok ne udju u vreme za parenje Kazu i da nece obavljati nuzdu u cosak koji namazes sircetom, ne mogu da podnesu miris, ali ja imam mali stan i ako koristim sirce ceo stan ce mi smrdeti tako da nisam to probala ovo sto si cula da su na novinama to je za feretke koje obavljaju nuzdu na vise mesta (a ima ih dosta puno bas zbog tih incidenata), pa je lakse za odrzavanje. Sto se filija tice, nije da se ne trudimo, jos uvek ga treniramo na wc ali mnogo je tvrdoglav, trening mu traje vec 4 meseca hihihi moja mala ljubaf, ne smeta nam kad ga mnogo volemo Problem je i sto su jako ciste zivotinje i nece obavljati nuzdu u wc ako ga redovno ne cistis. Fili recimo nece ici u wc ako ima ma i jedno govance, pridje mu, onjusi, okrene se i obavi stvar na drugom mestu ali nisu svi takvi, ima raznih karaktera. U decembru idem po jednu devojcicu pa cu videti kakva je ona
    Poslednji izmenio Luvrentina; 24.11.11. u 07:08.

  6. #6
    Član princess'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    48

    Red face Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Luv, a reci mi gde ces da nabavis devojcicu? Mislim, jel ih ima jos? Ja zelim da bude bela, nikakva drugacije, i da bude zenka. Imao je Strudla sa foruma belu, ali je bio decak, to je bilo pre par meseci kad smo se kuckali. Koliko parica?

  7. #7
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    mene bas interesuje zasto ti je bitno da je bela i da je zenka? ovo je poslednja kod ovog coveka, neki lik iz panceva od drugarice prijatelj pa je proverena varijanta. Cena 50e. I znas li da su skroz bele sa crnim ocima (DEW) skoro pa uvek gluve? I mnogo je teze raditi sa njima jer moras naci nacina da te razume a da to ne bude intonacija glasa.

  8. #8
    Član princess'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    48

    Red face Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Sad ce mozda zvucati gadnjikavo, ali ja stvarno zelim belu zenku, i nameravam da kroz neko vreme nabavim i muzjaka standardne boje. Cula sam za to da su CESTO gluve kada su bele, ali takodje i da to ne mora biti tako. Prosto, desava se nekada, nekada ne. I to sam isto nasla i na tvorumu

  9. #9
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Citat Prvobitno napisao princess Pogledaj post
    Sad ce mozda zvucati gadnjikavo, ali ja stvarno zelim belu zenku, i nameravam da kroz neko vreme nabavim i muzjaka standardne boje. Cula sam za to da su CESTO gluve kada su bele, ali takodje i da to ne mora biti tako. Prosto, desava se nekada, nekada ne. I to sam isto nasla i na tvorumu
    Sansa je 75% da ce biti gluva, no to i nije toliko bitno samo zelim da bude spremna na takve stvari jer to obicno (mada kazem ne uvek) nosi sa sobom i druge genetske poremecaje jer takve zivotinjice imaju veoma "slabe gene" i ne preporucuje se da se razmnozavaju. Taj poremecaj kod njih se zove Waardenburg sindrom. Nije to vezano samo za dew feretke vec za vecinu sa puno bele boje (sem albino), sto po glavi sto po celom telu. Meni iskreno boja nije toliko bitna, a nije ni pol s obzirom da su podjednako zaigrane i vesele zivotinje oba pola. Nije gadnjikavo nimalo, pa ljudi zele ovakve papagaje, onakve ribice, cupavog psa, kratkodlakog....Sve ti ovo govorim naravno samo da budes spremna na sve mogucnosti

  10. #10
    Član princess'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    48

    Red face Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Kapiram sta hoces da mi kazes Opet, ko zna, mozda uspem da nadjem albino, mada imala sam albino morsko prase jedno vreme, imalo je odvratan imunitet, bas smo se borili zajedno, ali i sama zivotinjica je imala nekako drugacije ponasanje, mnogo je bio senzibilniji, ponasao se kao da me sve razume sta kazem, i kao da je on pricao, ne mozes da verujes! Kao najveca ironija, bukvalno je spasen sigurne smrti, jer u tom pet sopuje bio sam i izolovan, bilo mu je hladno, premrsav, sve kosti su mu se ocrtavale, nije imao snage ni da jede. Radnica mi ga je poklonila uz komentar "ionako ce umreti, pa bolje da se ti bakces sa lesom" i jos se nasmejala, doslo mi je da je pljunem kakva je stoka od coveka! Odmah sam ga odvela kod veterinara, 5dana zaredom je primao boce, drugog dana je vec sam poceo da jede, i bio je nenormalno umiljat, kao da zahvaljuje za sve sto sam ucinila za njega I dalje je ziv, samo je kod moje sestre od tetke, opet se malo vuku po veterinarima s' vremena na vreme, a cica mala kao da zna da ce primati boce kada se prehladi pa se ususkava sam u gomilu nekih krpica da mu bude toplo U sustini, ja bih da feretkica bude sto belja, verujem posle tog praseta da sve moze biti ok.

    A vezano za pol... Pa ne znam, nekako iz iskustva sa morskim prasicima koje imam konstantno, znam da muzjaci kada im dodje vreme parenja a nemaju sta da...Znas vec, budu bas gadni. Pa da mi se ne desi da kupim muzjaka, i onda donesem kroz par meseci mladu zenku, a on je raščereči Nisam od onih koji zele da zaradjuju na bebama svog ljubimca, cak verujem da cu, ako ih ikada bude bilo poklanjati samo onima koji se pokazu kao podobni da gaje tu vrstu. Opet, cesto vidjam oglase ljudi koji mole da im se pokloni feretka jer nemaju novca da je kupe. Uzas. Pa, ta zivotinja treba jesti, ici kod cika doce nekada, nikad ne znamo sta moze da iskrsne, i malo ljudi bi na primer dalo 2000din za lecenje morskog praseta, pre bi kupilo novog, mladog i zdravog. I zasto onda da ne poklonim bebu feretku nekome za koga znam da ce se brinuti, a ne tim lesinarskim oglasima, iza kojih verujem da se kriju pet-shopovi

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    svi muzjaci su malo caknuti kad im je vreme za parenje mada kod feretki to svakako izgleda ko silovanje,muzjak i zenka nisu u isto vreme u teranju tako da to tesko da ces pogoditi bilo da uzmes prvo muzjaka ili zenku,pitanje srece,al pozeljno je da muzjak bude stariji,tako da mozes da uzmes muzjaka prvo pa da mu posle nadjes stariju zenku,al opet to je vec licni izbor,a opet mozes i da je paris sa drugim muzjakom ako tvoj tad ne bude raspolozen za sex,al onda svog kastriraj da je ne ugnjetava kad mu dodje faza za...
    .sto se boje tice slazem se sa Luv pa normalno je da trazis ono sto ti se najvise svidja ono sto sam ja cula je da su bele zenke sa crnim ocima sklonije gluvosti nego bele zenke sa crvenim ocima,mada svakako kad je budes uzimala mozes da testiras dal cuje ili ne

  12. #12
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Kao sto pufi kaze, parenje kod njih je uvek vise silovanje umesto vodjenje ljubavi. imas par videa na youtube pa pogledaj kako muzijak razvlaci zenku tokom parenja a oboje su u teranju. Uzmes ili zenku ili muzijaa, sve jedno ce biti ili zlostavljac ili zlostavljana tokom tih dana u godini. Naravno, ima i slucajeva gde su mirni i sve prodje savrseno ali i to je retko.

    Albino zivotinje generalno nisu nista drugacije od obicnih pa ni po imunitetu, sem sto odredjenih zivotinja majka odbaci recimo takvo mladunce jer dobro ona zna da u prirodi nece prezivet, ne zbog bolesti ili imuniteta vec jednostavno to mladunce je najlaksi plen, zato u prirodi i nema puno albino zivotinja. Nemaju prirodnu kamuflazu i lako nastradaju. Isto tako, albno zivotinja koja zivi u grupi moze da bude odbacena od grupe iz istih razloga, lako ce odati gde se grupa nalazi, samim tim ima zabranjen pristup hrani i vodi (sto verujem da se desilo tvom morskom prasetu) i stoga su neuhranjeni, bolesljivi i cesto umiru. Kod feretki je zato drugaciji slucaj, s obzirom da ih covek uzgaja vec hiljadama godina, takve jedinke nisu odbacene ni od strane majke ni od strane grupe, srecne su i zdrave.

    E sad, za gluvocu nije bitno da li je zenka ili muzijak, ali poznato je recimo da ni jedna albino feretka do sad nije nadjena sa bas tim sindromom koji se vezuje za gluvocu. Ima ih gluvih ali je utvrdjeno da je do gluvoce doslo ili usled mehanickih povreda ili usled infekcija uha, sto moze da se desi feretki bilo koje boje.

    E da, sto se boje tice, tj beline. Ako uzmes samo da bude bela, ne albino, velika je verovatnoca da ce dobiti sive varijatete tokom godina, jer sve one menjaju boju kad je sezona jesen/prolece, ako uzmes albino i ne sterilises je, bice zuta zbog hormona koji kontrolisu izlucivanje njihovog prirodnog koznog ulja. To zutilo nestaje kad se sterilise ili dok su hormoni mirni i bude najbelja na svetu

    Ps izvinjavam se na proguanim slovima polako ali sigurno odlazi tastatura
    Poslednji izmenio Luvrentina; 25.11.11. u 06:58.

  13. #13
    Član princess'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    48

    Red face Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Danas sam skoro sat vremena pricala sa clanom Masa cini mi se, deck se bese zove Mladen, imam osecaj da sam ga udavila Usput, bila sam u pet-centru, i najstrašnije sam se posvadjala sa nekim likom koji radi tamo. Pitam za UV sijalicu, on mi vadi najobicniju koja moze da se nadje u bilo kom megamarketu. Ja kazem-to nije uv, on mi vadi onu zastitu sa mrezicom i kaze, e ovo ti je uv. I tu ispizdim, rekla sam mu svasta, da je glup i on i onaj ko mu je dao posao koji ne zna da radi. Nije damski, ali ###, stvarno mi se povraca od ljudi koji se bave poslom koji ne znaju. Ribice im po pravilu plivaju na stranu, defekti, vecina hrane "je trenutno nestala"... Ustanovila sam da postoje cetiri vrste granulica bas za feretke, ali svakako, gospodjica ce jesti od tih samo Versele-Laga(imam neko nenormalno poverenje u tog proizvodjaca, zbog hrane za glodare), i maciju. Dogovorila sam se Sa Masom-Mladenom da ovih dana, kad budemo oboje imali vremena skoknem do njega da se malo druzim sa krvopijicama Ali... Sad imam drugi problem... Morsko prase, prema kom iskreno, ne gajim neke posebne emocije, nekako se ne snalazimo zajedno kako sam se slagala sa zenkicom... Pa ,ako nekome treba kao LJUBIMAC a ne hrana za zmije, rado cu mu ustupiti... Odraslo prase je u pitanju, musko, beo je ali nije albino, bio bi pogodan za dalje razmnozavanje. Mozda ovo deluje okrutno, ali drzim ga i dalje samo zato sto ne znam sta cu sa njim, dosta sam se demoralisala posle smrti moje prasice koju sam imala preko pet godina.

  14. #14
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Versele laga u opste nije dobra hrana za njih. mozes li nabrojati koje jos tri vrste hrane imaju tamo?

  15. #15
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    versele-laga nije dobra hrana za njih,bolje uzmi neku kvalitetnu hranu za macice!u pet centru ima versele laga:ferret complete,ferret pro i ferret nature,i pored toga ima ona vitapol karma koja je...hmmm pa uzasna po sastavu najblaze receno.to je bar bilo do sad tamo od hrana za feretke,a posto sam skoro bila nesto bas i ne verujem da su dobili neku novu hranu

  16. #16
    Član princess'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    48

    Red face Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Hm... Pa, ja sam koristila Versele-Laga one braon zelene stapice za prase(kesa je bela sa zelenim, nije providna), bio je uvek izuzetno srecan, i najvise je voleo da ih jede, a iskreno, i spadaju u najskuplju hranu za njih. Isto kao to pakovanje za feretke, ono je oko 750din. Bila je neka Vitapol hrana, to je neki krajnji uzas, mislim, samo pakovanje izgleda bedno I da, ima i ona Versele-Laga hrana koja je malo manje pakovanje, ima providni deo na kesi, nisam sigurna za tacan naziv,cini mi se feret pro. Meni, na primer, prase tu hranu samo cavia pro nije htelo da jede. Ali, svakako cu se pre odluciti na maciju hranu, jer ima vise i mesa i vitamina. Znam da je Brit za kuce dobar, ali nisam sigurna kakav je za mace. Takodje, Animonda kesice znam da su dobre za macu, Schesir mi je fenomenalan sa onim silnim ukusima... Gledala sam danas sta ima od povodaca, nesto je mrsav izbor, bolje mi je da narucim onda preko druga iz kataloga. Imaju mnogo lepe ogrlice, sa cirkonima, ali ne znam kako bi podnela da ima ogrlicu... Mislim, da ne deluje kao neki mali ulicar Krevetice i kaveze nisam gledala, imam kavez koji ce biti taman, a za krevetic sam dobila savet da ga sama napravim od nekih krpica

  17. #17
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Ogrlice umeju da budu pomalo opasne za njih. Bilo je slucajeva da se igraju sami sa svojim ogrlicama, uspe da proturi nogicu kroz nju pa se zaglavi, otima se i polomi sebi nogu. Recimo moj Fili ima polomljen repic na vrhu, to je uspeo da uradi skakajuci kao lud da dohvati trecu policu sa knjigama, jer je mali knjiski moljac kako ga ja zovem, jer obozava da se igra sa knjigama. Upasce u nevolju dok trepnes. Dovoljan joj je am za setnju i ima mnogo lepih da se naruci, meni je ovaj prelep za devojcicu http://www.ferretcouture.co.uk/shop/...-patterned.asp
    Mislim cak da je ovo jedina prodavnica koja bi isporucivala u srbiju ako bi privatno samo za sebe narucivala, mada uvek je bolja varijanta da ti neko ko drzi pet shop nabavlja takve stvari.

  18. #18
    Član princess'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    48

    Red face Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Lep je, ali ja sam inace sama po sebi pokretni kic, pa mozes misliti na sta ce mala da lici Salim se malo, videla sam jedan fenomenalan ciklama sa nekim crno belim gepard fazonom, ili da bude skroz od cirkoncica. A imam cak i viziju da napravim jedan sama, to ce tek biti katastrofa ako uradim, jer sam nenormalna po pitanju džičkanja Mislim, svi povodci su nekako dosadni, ima zaista lepih, ali mahom su onako nekako... Jednostavni. A crkla bih kad bih nasla am i povodac vristece zlatne boje, ili ciklama sa sljokicama oooooooooooooooooh Imala sam nekog coveka koji je radio to po naruzbini, doduse za kuce i mace, ali treba sad iskopati njegov broj ili ga naci ,sto ce biti mnoooooooogo tesko

    Nego, koju hranu vi koristite?? Kolika gramaza dnevno je ok da ne bude mali morz

    I da, sad sam videla military am i povodac na tom sajtu ciji si ostavila link, gospodjica definitivno mora imati takvo odelce, ja sam manijak kad je u pitanju taj print, moramo biti u tonu

  19. #19
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    ja mojoj dajem royal canin34,hill's,schesir i n&d kobinovano sve zajedno,nemam odredjenu gramazu jednostavno gledam da u svakom trenutku ima granula u ciniji,al ujutru i uvece dobija pilecu ili junecu supicu sa kuvanim mesom,iznutricama,kozicama,granulama ispasiranim u tome i dodam ad hill's pasteticu i maslinovo ulje(pomaze im da izbace grudvice dlake,ili nesto drugo sto pojedu a ne bi trebalo,a i ludi su za mas.uljem ),a pored toga u toku dana dobije i zivo meso,kosti i hrskavice i nije morz :P tako da nema tu neke precizne gramaze ja mojoj sve spremam odokativno,a granule u ciniji joj vise sluze da ima da prezalogaji ako ogladni

    Citat Prvobitno napisao princess Pogledaj post
    Hm... Pa, ja sam koristila Versele-Laga one braon zelene stapice za prase(kesa je bela sa zelenim, nije providna), bio je uvek izuzetno srecan, i najvise je voleo da ih jede, a iskreno, i spadaju u najskuplju hranu za njih. Isto kao to pakovanje za feretke, ono je oko 750din. Bila je neka Vitapol hrana, to je neki krajnji uzas, mislim, samo pakovanje izgleda bedno I da, ima i ona Versele-Laga hrana koja je malo manje pakovanje, ima providni deo na kesi, nisam sigurna za tacan naziv,cini mi se feret pro. Meni, na primer, prase tu hranu samo cavia pro nije htelo da jede. Ali, svakako cu se pre odluciti na maciju hranu, jer ima vise i mesa i vitamina. Znam da je Brit za kuce dobar, ali nisam sigurna kakav je za mace. Takodje, Animonda kesice znam da su dobre za macu, Schesir mi je fenomenalan sa onim silnim ukusima... Gledala sam danas sta ima od povodaca, nesto je mrsav izbor, bolje mi je da narucim onda preko druga iz kataloga. Imaju mnogo lepe ogrlice, sa cirkonima, ali ne znam kako bi podnela da ima ogrlicu... Mislim, da ne deluje kao neki mali ulicar Krevetice i kaveze nisam gledala, imam kavez koji ce biti taman, a za krevetic sam dobila savet da ga sama napravim od nekih krpica
    ta bela sa zelenim je ferret complete i nije bas dobar izbor,Brit za mace cini mi se da nema bas pogodan sastav za fereku,od povodaca za feretke ima samo onaj karirani am,ja ga licno imam i morala sam da ga skracujem jer je ovoj mojoj bio velik tako da znas da te verovatno ceka skracivanje ja se licno ne bih usudila da mojoj stavim samo ogrlicu,nesto me je strah da se ne izvuce jer se i iz prvog ama koji sam imala izvukla par puta,nego sreca pa je uvek prvo pustim po kuci da malo vuce da vidim dal ce se izvuci pa mi se nije to desilo napolju,
    moj savet,sve sto mozes sama da napravis napravi,krevetice,tunele,kucicu,jer ce vrlo verovatno u pocetku demolirati sve krevetic od stare pamucne majice npr,tuneli od 2l plasticnih flasa isecenih,spojenih i zalepljenih,sa tim sto sam ja svaku ivicu flase oblozila materijalom i oblepila i luda je za tim tunelom zbog zvukova koje pravi kad grebe po flasi i selotejpu kucica od kartonske kutije...takodje mozes u jednu kutiju sasuti rizu vole da se zakopavaju i igraju u tome

  20. #20
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Fili jede kao sto je pufi puf rekla sem sto mu vise supice ne kuvam vec mu dajem da zvace meso, kazu da je bolje za kamenac na zubima. Meso mu iseckam i pomesam iznutrice, kozu, piletinu i govedinu mlevenu zajedno sa jednim kuvanim zumancetom. Ranije sam mu u to davala i mlevene ljuske od jajeta koje isitnim u prah u blenderu al od kad se blender pokvario moracu da mu nadjem alternativu, ne mogu da ih isitnim dovoljno, bojim se da ce mu se zabosti negde u ustima ili pokidati creva. Pufi maslinovo ulje se daje zbog oligo kiselina prvenstveno a za izbacivanje dlake bolje je parafinsko ulje ili vazelin. Moj kreten otkida na vazelin to mu dodje kao poslastica. Pojma nemam sta mu je tu lepo Idem u decembru u bec pa cu videti da mu uzmem orijen hranu za macke, kao ta je najbolja, al moj fili bas i nije neka zderonja, on je mrsavica mali atleta, ne seti se sam da jede kad se razigra pa kad donesem hrane u ruci i ponudim mu tek onda shvati koliko je gladan i pojede i po tri sake hrane. Princess ne brini se da ce biti mali morz, oni tacno znaju koliko im je dovoljno i ne prezderavaju se. Hrana nek joj bude uvek dostupna u nekoj cinijici (mislm na suve granule) pa ce ona zvakati kad ogladni, inace nece. Zenke su inace sitnije i vise atletski gradjene nego muzijaci. Nekastrirani muzjaci znaju da budu morzevi, ali ipak treba da znas da preko zime se svi odreda malko nagoje (i do 40% svoje letnje tezine), cisto zato sto je zima.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •