Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 46

Tema: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Citat Prvobitno napisao pufi puf Pogledaj post
    ja mojoj dajem royal canin34,hill's,schesir i n&d kobinovano sve zajedno,nemam odredjenu gramazu jednostavno gledam da u svakom trenutku ima granula u ciniji,al ujutru i uvece dobija pilecu ili junecu supicu sa kuvanim mesom,iznutricama,kozicama,granulama ispasiranim u tome i dodam ad hill's pasteticu i maslinovo ulje(pomaze im da izbace grudvice dlake,ili nesto drugo sto pojedu a ne bi trebalo,a i ludi su za mas.uljem ),a pored toga u toku dana dobije i zivo meso,kosti i hrskavice i nije morz :P tako da nema tu neke precizne gramaze ja mojoj sve spremam odokativno,a granule u ciniji joj vise sluze da ima da prezalogaji ako ogladni
    Velika greska je to da feretka ima hranu u svakom momentu,jer one ne kontrolisu hranu same ,nego ce da jedu i da se prejedaju,kao i svaka zivotinja koja instiktivno jede misleci da nece imati hrane narednih dana,pa se time feretke pregoje sto daje rezultat takav da feretka oboli od dijabetesa i kao i kod coveka dijabetes se ne leci,nego se samo drzi pod kontrolom...Pa sad kutija leka za dijabetes je oko 100 evrica,a naravno mora da se daje zivotinji redovno kao i ljudima pa sad se sracunajte sta se vise isplati...treba imati malo strpljenja i ne sazaljevati se nad zivotinjom,nece uginuti ako malo ogladni,a zdravije je za nju u svakom slucaju...
    Tvorovi koji su se koristili za lov se drze obicno dva dana na izgladnjivanju da bi bili dobri u lovu i nije im se desavalo da ne jednu dva dana i da uginu,zar mislite da svaka zivotinja u divljini jede svaki dan...


    I nadam se da me ne kapirate kao mucitelja ili nekoga ko prica lose samo...jer vidim da vi pisete lep deo,sto je i normalno kada stigne ili planirate da vam stigne novi ljubimac,ali zato treba da se znaju i one lose strane koje covek cini zivotinji misleci da joj cini uslugu...

    A princess,promeni malo samo boju slova,bole ochi od ove pink,pleaseeeee
    i slobodno mi se javni,pustila sam ti i pm,za sve sam tu

  2. #22
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Jeco ja tee puno postujem, dala si mi puno odgovora na mojih puno pitanja i stvarno znas sta pricas, no ja mislim da u slucaju hrane sve zavisi od jedinke do jedinke. kao sto sam rekla, moj fili uvek ima punu posudu hrane a ne prejeda se niti isprazni ikada posudu, u vecini slucajeva moram da bacam visak hrane jer predugo stoji u cinijici. Takodje i sa puno puno ljudi sam pricala o tome i svi su eto rekli da im je suva hrana non stop dostupna i opet se nisu prejedale niti smazale sve sto im je dato. Ponavljam svoje misljenje, sve zavisi od jedinke do jedinke. Filiju sipam jednu saku hrane u ciniju sto nije ni 30 grama (imam strasno malu saku), uvece izbacim 20% te sipane hrane jer je nije pojeo. I naravno da ima i ruznih stvari kao i kod svake zivotinje ali sama princess cija je ovo tema je negde na pocetku rekla da je svesna i dobrog i loseg i da se potrudila sve da sazna, nemam razloga da joj ne verujem ali cim osetim potrebu upozoricu je na neke stvari

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Hvala draga,zato kazem,jer ako sad ne napisem veruj da od obaveza necu se setiti tamo nekada u buducnosti kada dodje do toga,ne moze covek ni sve da kaze ni sve da sazna u samom startu,nismo mi rodjeni nauceni,pogotovo za nesto tako "cudno" i nesvakidasnje,kao sto je feretka,zato postoje iskusniji ljudi da pomognu...
    A za klopicu,zao mi je sto Marija nije tu da podeli sad sa vama koliko je Lulu bila bucko tromi koja je bila samo uspavana,pa sa smanjenjem klopici i viska kg(koji su tu bili zbog stalnog nudkanja klopom)postala je shashavac koja se samo igrala.Koliko sad kapiram Luv da je tvoj smradac mali jos u razvoju,pa se i troshi time,ali kasnije kada dodje u punu velicinu bice problem...ali opet kazem,ne volim da solim pamet,samo kazem da bi bilo bolje da povedete racuna dok je vreme...jer su lekovi nepotrebni(kako kazu,bolje spreciti,nego leciti) i bolje bi bilo da ne dodje do toga,a dijabetes nije shuga koja se vidi spolja u prvom stadijumu...
    Veliki poljubac za vas dvoje

  4. #24
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    E srce si jeco i slazem se da se treba o svemu lepo raspitati i sve prouciti. Dragi i ja se godinu dana nismo usudjivali da uzmemo malishu dok nismo sve moguce na netu nasli (na zalost u biblioteci nije bilo nicega). I eto dokaza da ni godinu dana izucavanja nije dovoljno. Nisam cula nigde za takav slucaj kakav ti navodis (sto ne znaci da ti ne verujem), ali sam cula da dijabetes dobijaju od secera jer nemaju mogucnost da ga prerade u energiju koju bi dalje trosili pa se vremenom nakuplja u organizmu. E tu sam ja zbunjena, neki kazu nikako im ne davati secer a drugi kazu dati im s vremena na vreme malko cokolade, grozdja ili banane da nadoknade secer, znaci wtf? ajd cokoladu mi ne bi palo na pamet da im dam jer kakao koji mi koristimo u sebi sadrzi supstance koje su otrovne za vecinu zivotinja, za pse se recimo prave posebne cokolade gde se u kakau te supstance je l te nekako izvade... ne razumem se kako

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Hajde da ne spamujem temu,ali i ta info je korisna i u ovoj temi...dijabetes i ljudi dobijaju ne samo od slatkisa,da citiram samo Wikipedi-u

    "Šećerna bolest ili dijabetes (lat: diabetes mellitus grčki: διαβήτης) je hronični, neizlečivi sistemski poremećaj metabolizma[1], koji se karakteriše hiperglikemijom, tj. trajno povišenim nivoom glukoze u krvi. Uglavnom je uslovljen naslednim faktorima[2], a nastaje zbog smanjene sekrecije ili smanjenog biološkog dejstva hormona insulina, odnosno u kombinaciji ova dva faktora.[3] Taj nedostatak ometa razmenu ugljenih hidrata, masti i belančevina u organizmu (što se ispoljava tipičnim tegobama), a nakon dužeg vremena utiče i na strukturu i funkciju krvnih sudova, živaca i drugih vitalnih organa i organskih sistema.
    Dijabetes se danas ubraja među najčešća endokrinološka oboljenja, sa prevalencom u stalnom porastu (naročito u razvijenim zemljama sveta).[4] To je posledica modernog stila života i povećanja broja spoljašnjih etioloških činilaca, među kojima se posebno izdvaja gojaznost. Šećerna bolest se najčešće javlja u starijem životnom dobu kao posledica opštih degenerativnih i sklerotičnih promena u organizmu (koja zahvataju i pankreas), a kod mladih osoba može nastati usled genetskih poremećaja ili oštećenja pankreasa kod određenih zaraznih oboljenja.[5]"

    pa iz ovog pasusa se naravno izdvaja genetika,sto kod feretkica jos nije bio neki slucaj,jer su hibridi,pa se nije do sada koliko znam takav slucaj desio,jer se takve jedinke ne pare(bar ne namerno),a izdvaja se onaj deo pasusa """među kojima se posebno izdvaja gojaznost"""

    Eto deo koji treba svi vlasnici bilo koje zivotinje,pa cak i roditelji koji obilno kljukaju dete da bi od njega napravili MICHELIN maskotu ,da gojaznost NIKAKO NIJE ODLICHJE ZDRAVLJA...

  6. #26
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    slazem se da ih ne treba kljukati non stop ni davati im abnormalne kolicine hrane,zato i kazem da su granule tu cisto da prezalogaji nesto,a pored ostalog sto jede zaista malo granula uopste i pojede,pa valjda nikome nije cilj da prezderava tvora?to mi se nekako podrazumeva,naravno da ako preteruju u hrani treba ih kontrolisati,al ni ja jos nisam cula za takav slucaj,tako da si i meni Jeco prva sa tom informacijom i drago mi je zbog toga jer treba imati uvek takve informacije negde u glavi,ko zna kad ce zatrebati.
    slazem se da treba znati i lose strane odgoja tvorica,al to prepustam iskusnijama,koji su nazalost morali da prolaze kroz te losije strane,ja srecom nemam tih iskustva jos pa ne bih da pametujem,nego da ucim od iskusnijih

  7. #27
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Evo lepog linka o neretkoj bolesti kod feretki takodje vezana za secer

    http://www.heidihoefer.com/pages/fer...insulinoma.htm

  8. #28
    Član princess'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Devojke... E ovako... Decko je resio da me ucutka, posto ko o cemu, ja o feretkama I sutra kao da idemo do Mase-Mladena da mi kupi smora, on je sav happy, cudna mu je zivotinjica, ali misli da ga zezam da bolno gricka To ce tek da oseti Jos da vidim da li je Mladen free sutra, i ja se pridruzujem ljudima ciji vlasnik je feret(nije greskom napisano ovako ). E sad, on mi rece da ima od 2 i po meseca, i 3 i po, ja bih uzela sto mladju.
    Da pocnem sa bebi macecom hranom? Do kog uzrasta je ona "beba"?
    I, da utvrdimo, za sam start za klopu, uzmem kesu granula za bebi mace, macije pastetice i sosice?? Da preskocim feret-hranu? Koje granule(proizvodjac) vi preporucujete? Nekako nisam za Royal Canin, ovo sto dolazi kod nas je bljljljljljljlj.
    Od nekih igrackica, videla sam neke cool sa percima, i plisane, mada ocekujem da doticna kidnapuje neku moju plisanu igracku
    Morsko prase se seli kod mog komsije na prizemlje, danas sam smuvala pricu o selidbi
    I da, ljubicasta boja samo za Jecu :*
    Usput, ako je jos neka od vas raspolozena za shopping sutra, imam popunjenu karticu za pet centar, ono 15% popusta na ukupan iznos racuna, pa eto, mozemo zajedno da ucarimo koji dinar
    Ne znam da li je pametno da ovde ostavim svoj broj, pa ko je za shopping sutra, nek baci pp, bicu kasnije na sajtu opet

  9. #29
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    uvek mu dajes hranu za macice,ne za macke,u pocetku ces morati mozda da ih umaces u vodu,zavisi od tvora,pastetu mu bolje pravi sama u blenderu,od mesa,kozica,hrskavica,iznutrica,kuvanog zumanca,razmocenih granula,u pet centru imas ad hill's pastetu koju isto mozes ubaciti u sastav tvoje pastete,tako bar znas sta mu dajes i da je to kvalitetno i sa puno pravog mesa.ja od granula preporucujem royal canin34 jer ima najvise proteina,i n&d(grain free)kao sto sam vec pisala kombinuj vise vrsta granula da se ne desi da se nauci samo na jedne pa ako se desi da ih nema u nekom trenutku bude kuku,srecno

  10. #30
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Beba je do uzrasta kad pocnu da joj rade hormoni, a to zavisi od mnogo faktora, u sustini od 4 do 6 meseci moze da bude beba, onda postaje tinejdzerka i luduje (bukvalno), a tek posle godinu dana se smatra odraslom feretkom iako kod zenki to moze da bude i ranije. Da znas da oni imaju fotosenzitivne celije i ulazak u prvo teranje i prvi pubertet u mnogome zavisi od izlozenosti svetlu i toploti. Sto manje svetla to bolje za njihov razvoj. Preporucujemo i da je naviknes na pokriven kavez ujutru ili kad god spava u njemu. Ako nije dovoljno mracno nocu, prekri kavez i nocu, jos bolje da ujutru ne moras da se cimas da ga pokrivas nego nastavis da spavas

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Mi smo se cule draga,tako da me sutra zvrc,a i ja sam isto za Royal Canin34 po meni je kod nas najkvalitetnija hranica...veliki pozdrav i sa srecom sutra

    I hvala za ljubicanstvenu <3 :* :P

  12. #32
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    E da i jedva cekamo da je vidimo

  13. #33
    Član princess'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    48

    Red face Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Jaoj, a tek ja sto sam tremaros... I na sve to, nagovaram decka da nabavimo i jednog maaaaaaaaaaaalog slatkog bisona, da feretka ima koga da maltretira A inace, on vec kuka da ce biti zapostavljen zbog feretke, neka malo A jedva cekam da joj vidi zubice, posto ispada da lazem da ima veeeeeelikih grizlija medju njima I hajde, ubedile ste me za Royal, iako nisam misljenja da je ta hrana wow, ali ako kazete da je za feretke najbolja po sastavu, poslusacu

    I da, jel nece biti problemcica ako gospodjica bude klopala Schesir pastetice i Animonda sosice, posto je to za velike cicos-macose? Naravno, ne mnogo cesto, posto bi joj to bilo vise kao neki gala rucak, kontam da su granule zdravije za svakodnevnu klopu

  14. #34
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Najzdravija hrana za njih jeste cisto meso. Royal canin nikako nije wow hrana ali je na nasem trzistu hrana sa najvecim postotkom proteina, naravno tu je sad i taste of the wild napokon i kod nas sa svih 42% proteina i bez zitarica. Nema problema ako jede i druge hrane i pastete samo da znas da oni nemaju ni priblizno proteina kao prava hrana i oni su vise tu kao poslastice. bebama feretkama minimum proteina treba 36% masnoca 22%, sve te pastetice koliko sam ja videla(nemam jednu pri ruci) imaju samo oko 10% proteina. Problem je i sto bebe tvorici imaju mnogo brz metabolizam (bebe mnogo brz a odrasle imaju brz metabolizam pa hranu koja je za odrasle macke samo izbace bez apsorbovanja potrebnog postotka proteina. Najbolje bi bilo da cicka ima dva mesna obroka dnevno. ja sama pravim pastete za malishu umesto da kupujem, mnogo su kaloricnije i otvaraju mu apetit sto je dobro dok je jos u razvoju jer smo imali problema sa njim da je odbijao hranu pa nam vet objasnio da je to normalno u pubertetu (ili se prezderavaju ili odbijaju hranu (kao i kod ljudi ako mogu da primetim)) sada jede lepo, dlaka mu je sjajnija i meksa, a nokti rastu ko zaliveni pa moramo jos brze da ih seckamo. Vidi se da mu prija vise nego ikakva kupovna hrana. Elem, zasto im onda dajemo u opste kupovnu hranu? zbog odredjenih minerala i vitamina kojih ima manje u prirodnoj hrani pa se ovako nadoknadjuju kao i zbog taurinakoji je vrlo vazan za njihov razvoj a cuva im i srce, postotak taurina je najveci u govedini (crvenom mesu) ali se iz prirodne hrane strasno malo moze apsorbovati pa se nadoknadjuje sintetickim taurinom koji nimalo ne skodi. Da ne bude zablude sinteticki nije vestacki vec je ekstraktovan iz prirodnog, preradjen i lepo zapakovan u hranu radi bolje apsorbcije organizma.

  15. #35
    Član princess'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    48

    Unhappy Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Eto malera, danas trebala ici do Mase-Mladena, i sidjem na parking, nema akumulatora Sad jurim to da resim, sutra cu ici sa deckom da mi kupi akumulator, pa cu za feretku ipak malcice sacekati. Kao ironija u svemu, sama sam kriva, izgleda sam zaboravila da zakljucam auto, nista novo za mene, ali srecom, jedino su to mogli odneti, muziku nikako da stavim opet, pa mi je to kuci sve. Ostala sam i bez mog jastuceta, i plisanog magarca iz Vini Pua... Smorila sam se. Sreca u nesreci, nemam rezervnu gumu i prvu pomoc, inace bih i bez toga ostala. Mozda se skrpim u toku nedelje, trebaju neke pare da mi legnu koje bih smatrala viskom, neka prodaja preko Limunda,sad imam taman za zivuljku, ali ipak moram nesto jesti, a ne mogu bas oboje da trazim od decka odmah.

  16. #36
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    auuuuu bas bedak ti si neki talentovani maler...

  17. #37
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Izvinjavam se sto se ovako ubacujem u temi i odmah da priznam nisam procitao od pocetka ali video sam ovaj deo o hrani pa sam morao da se ubacim , svaka cas sto ih hranite sa tim * skupljim* hranama naravno da su kvalitetne i sve to ali verujte mi na rec da ce feretke da pojedu bilo koju hranu im posluzite od tih granuliranih. Naravno nije dobro da se prejedu zbog tog njihovog dijabetesa i naraavno da mlade treba prihranjivati sa zivim mesom ( barem sam ja tako radio svaki put kad sam imao male) ali nista im nece skoditi hrana koja je jeftinija i losijeg kvaliteta, verujte mi probao sam posto nisam bio u mogucnosti da hranim 30-40 feretki sa skupom hranom tako da su dobijale naj jeftiniju psecu hranu , i to su dobijale sve zivotinje bez obzira na uzras i nisam imao nikakvih problema tako da nemorate bas puno da se strecate oko hrane nisu to puno izbirljive zivotinjice ali znaju biti jako alave tako da ce pojesti sve zato jeco zigi vise ne bira nista sta god da mu dam jede i redovno krade hranu od macaka kad god ga pustim da luduje po kuci , i verujte mi uvek imaju stek negde u kuci ako im ostavite stalno hranu , odnosno ako ih hranite van kaveza tako da ce retko kad biti gladni pozz za sve ljubitelje feretki nadam se da me nece niko pogresno shvatiti

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    A samo se seti kako je bio izbirljivo stvorenje koje je kod mene dok je bio bebac klopao mlevenu teletinu,royal c i gulase iz kesica ali moje zivotinje klopaju i dalje takvu hranu i trudim se da svako leglo izvedem na sto kvalitetnijoj hrani,samim tim znam da ce svaka jedinka da izraste u prelepu i kvalitetnu zivotinju...jer od hrane zavisi kvalitet dlake,kvalitet kostiju,zubica itd
    Tako da zbog toga preferiram jedno leglo sa sto kvalitetnijom ishranom,i naravno da cenu mladunceta diktira to sta je ono pojelo za vreme odrastanja...
    Naravno znati da je teletina trenutno jedno od najskupljih mesa(i da u vecini slucajeva mesari muceni me pitaju da li pravim punjene paprike kada kupujem,a mene bude sramota da kazem za sta mi treba zbog ljudi koji stoje iza mene u redu...)...naravno,sve spram mogucnosti i kolicine malaca u leglu...zato,bolje manje bebaca,ali kvalitetnijih

    Naravno nista ne kazem lose i za losiju hranu,ali to je moj stav...i kada radim poslic kojim se inace bavim,volim vise da ulozim u materijal za nokte,da duze traju,budu lepsi,jer dobar glas...

  19. #39
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    To je sad vec prica za uzgajivace, mi smo samo vlasnici i ljubitelji pa imamo mogucnosti da im udovoljavamo

  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Pa ok...samo ja kazem da volim da kada vec nemam preterano veliki broj jedinki(sto je mnogo lakse hraniti nego 30-tak komada kao u Aleksinom slucaju,skidam kapu da im i to daje jer se zna koliko mogu da pojedu 30 feretki klopice)da ih odhranim kvalitetno da bi one bile prelepi ljubimci vama ljubiteljima feretki :*

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •