Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 41 do 46 od 46

Tema: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

  1. #41
    Član princess'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    48

    Red face Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Puf i ostali, ako vam treba problem sa kolima, ostavite auto kod mene Sramota me je i da napisem da sam za "kvar" na alternatoru pre 15ak dana ja bila kriva, jer sam sama cackala oko kola(skinula devojka zivu struju alternatora sa akumulatora, mislila sam da je taj gajtan nebitan), ali ovo sada... Samo zaboravnost izgleda, uvek teglim po zilion kesa, pa da ne bih zaboravila neku na haubi ili krovu, ocigledno zaboravljam da zakljucam auto Elem, kad se vec povela prica o hrani... Pa, i ja mogu ziveti na parizeru i belom hlebu, ali jedem integralni, pileca prsa... Bla bla, da ne duzim, nekako mi je logicno da konkretno Krofna stedi na hrani, jer ipak, realno, koliko malih uvaljas pet shopovima za dalju proizvodnju? Ali iskreno, prema onome sto sam citala o feretima, bitan je taj prvi period kad su uz majku. Gde piske i kake, sta klopaju... Ne mislim da ce bas tih dva tri meseca biti kobni po malce, ako imaju mogucnost da zive ceo zivot u woooow! uslovima, ali znam za primer sijamke koja je sa deset godina slomila nogu, doduse umrla je od gangrene jer se vlasnici nisu brinuli o tome, ali vet prof Prokic je rekao za tu cicu da ima fenomenalne kosti, za sta je najzasluznija ishrana, i da je imala losiju ishranu, da bi sam lom bio uzasan po nju. Tako da, verujem da dobra ishrana ima 90% zasluge kod svih zivotinja. Sramota me je da kazem nekim ljudima koji ne kapiraju, ali komsinica je ostavila kucu kod mene na cuvanje, i ja sam joj davala flasiranu vodu da pije. Mislim, ako ja pijem flasiranu, zasto bih davala kuci cesmovacu Mozda sam malo cudna po tom pitanju, ali za svog ljubimca, bilo kog zelim samo ono sto licno smatram najboljim. Ribice me za mesec dana kostaju oko 10e sto se tice hrane, a imam i opciju da kupim obicne listice od 50din, trebale bi mi 2 kutijice maximum. Prase ima uvek minimum 5vrsta hrane, krekere necu ni da pominjem, kesu nekih dodataka od 150g placam 500din, a on to moze da prozdere dok kazes keks Zbog toga sto zelim da imam feretku kao LJUBIMCA, izuzetno mi je bitno da njena klopica bude kvalitetna, a to odredjuje cenu. Zato postoje super premijum, premijum i obicna hrana. Mislim, ni ja ne pijem na primer frutella colu, vec Coca Colu, koja je da kazemo svetski brend, na stranu sto je nezdravo gazirano, ali bolje kvalitetno nezdravo, nego nekvalitetno nezdravo. Kapiramo se valjda? Drugo, po samom sastavu da se videti velika oscilacija izmedju super premijum i premijum hrane, a kamoli izmedju super premijum i obicne. Ako je jasno da obicne mora pojesti vise da bi dobila dnevnu dozu vitamina, proteina, jasno je i da ce se uz vecu kolicinu javiti problemi sa varenjem, a kasnije i primetiti deficit nekih njoj potrebnih materija, a ne bih volela da mi se dogodi da ja licno budem kriva za iciju bolest ili ne daj boze smrt, samo jer sam se stekala za lovu za klopicu Pa, ni jeftina pasta za zube nema isti efekat kao neka skuplja, koja spada u kvalitetniju.

  2. #42
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Jedan mali off predlog, smanji ta slova, ceo post ti zauzima mesta ko 10 drugih postova i cini forum nepreglednim

  3. #43
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Naravno da ja podrzavam da kad imas nesto kao ljubimca treba da se ophodis prema njemu kao prema sebi to je normalno i tako bi svi trebali da se ophode prema zivotinjama i onda ne bi bilo problema sa lutalicama i ostalim, ali isto tako moram da se pohvalim da do sad mi se niko nije zalio ko je kupio ili dobio feretku od mene da je zivotinja bila ne uhranjena ili da je imala nekih koznih problema, jedino sto znam da je bilo problema je ta socijalizacija posto ja stvarno nisam imao uvek vremena da se sa njih 30 uvek posebno provedem po pola sata-sat ali ja se dobro secam kad je zigi stigao kod mene 3 meseca nisam smeo da mu stavim ruku da mu dam hrane 2 puta mi je nokat probio koliko jako bi znao da ugrize ali naravno da nije jeca kriva za to znam da je provodila naj vise moguceg vremena sa njima, to su jednostavno takve zivotinje i to je to treba im malo vremena da se naviknu.Drago mi je kad cujem kako se ljudi brinu o tim zivotinjicama koje su otisle od mene ili bilo cije tudje posto su to za mene naj ludje-lepse-alave-blesave zivuljkice od svih tih nazovi egzoticnih zivotinjica i zao mi je samo sto nemam uslova vise da ih drzim puno koliko sam ih imao pre, jer sto ih je vise to su zabavniji

  4. #44
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Volim da cujem da uzgajivaci vole to sto rade

  5. #45
    Član princess'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    48

    Red face Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Ne smem ni da pomislim kakav je trip imati vise feretki, pogotovo desetak na primer... Kako god bilo, dragi drugari, dodjite u Usce, prvi sprat kod caffea Identico, postavljeni su reklamni akvarijumi, pa malo da se druzimo Mozda neki terarista moze naci povoljno sijalice, biljcice, ili sta vec ide u te terarijume Kad smo kod moje nesrecne kupovine feretke, evo, zaradjuju se parice, pa ce biti uskoro Ako mi neki lopov sada u garazi Usca ne digne opet akumulator

  6. #46
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Kupovina feretkice,pomoc iskusnijih

    Naravno da i grickanje zivotinja zavisi konkretno od karaktera i prilikom transporta se zivotinja stresira,tako da je to normalno...kada dodjes kod nazovimo "odgajivaca" (jer ja konkretno nisam odgajivacnica jer imam jednu zenku koja se koti,a to se ne naziva odgajivac po meni,ja sam ljubitelj tih zivuljica i eto kod mene bude po jedan okot godisnje)te zivotinje nisu stresirane,a kako kazes niko nije kriv za njih,njih trojica su imali uslove i bili su vise nego pitomi,ali put do NS-a pa do Sombora,pa jos transporteri i kavezi mali u kojima on pre toga nije bio,pa se zato desi da se zivotinja u tom momentu uplasi i malo od stresa posle teze navikne na novog vlasnika...ali ko god je dosao kod mene dobio je zivotinju u ruke,u krilo,svi su se sa njima normalno bez rukvica igrali...naravno da je bilo grickanja,ali onog igranja i isprobavanja svega sto je u tim uzrastima i normalno,kao i kada dete krene u nekom uzrastu sve da trpa u usta(instiktivno i urodjeno i kod ljudi iako imaju i ruke i mnogo dobar vid i bolju moc zapazanja nego li zivotinje)...niti sam rekla nesto lose na nijedan tudji post,ovo sam napisala samo da se zna da se svaka zivotinjica stresira prilikom transporta,imala ona mesec,dva ili vise godina...ali ce svaka da odreaguje na svoj nacin,da se previse umiri ili postane agresivna na neko vreme dok se ne oslobodi...
    pozdrav za Aleksu i Zigija,ti bar znas koliko sam se i rastajala od njega,bio je dugo kod mene i od njih mi je bilo najteze da se rastanem,on i Munja(koji se vratio kod mene)su mi i suzu izvukli pri rastanku

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •