Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: problem - rana na ustima kod lg

  1. #1
    Novajlija Nem_anja'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    7

    Question problem - rana na ustima kod lg

    Pre dve, tri nedelje sam na ustima leopard gekonke, ispod desnog oka, primetio ranicu. Rana izgleda kao da ju je nesto ogrebalo, pa sam u prvom trenutku pomislio da ju je crv ugrizao (sto sam inace video da se desavalo), ali vise nisam siguran jer ne prolazi....




    Ako neko ima neku ideju kako se to leci, ili ako treba da je vodim veterinaru, molim vas mi recite kom, jer ne znam, do sada nije bilo potrebe...

    Hvala!

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: problem - rana na ustima kod lg

    Javi se Nenadu našem moderatoru na PP da ti kaže broj telefona veterinarke iz Beograda koja može da ti pomogne http://www.teraristika.org/forum/member.php?u=1025 . Pozz
    tarantula shop Jagodina

  3. #3

    Uobičajeno Odg: problem - rana na ustima kod lg

    taj guster ima ili imao nekad MBD vidis kako mu je vilica uvucena...neko ga niej cuvao najadekvatnije

    a to je bakterijska infekcija na ustima zove se maut rot i tesko se leci i moz da rikne jako je opasno. sto pre kod nekog vet da uradi bris i antibiotike neke verovatno da prepise zvisno od vrste infekcije

  4. #4
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: problem - rana na ustima kod lg

    Gušter ima uvučenu donju vilicu, kao što je Žarko rekao, i to je uglavnom posledica nedostatka Ca u ranijem stadiumu života, ali ova ranica će da nestane verovatno i sama od sebe samo treba da uzmeš 3% hidrogen staviš na vrh štapića za uši i pročistiš malo tu ranicu, da ne ulazi puno u usta. Ja sam to jednom imao na fat tail mladom gekonu i posle presvlačenja je prošlo. Postoji mogućnost i da je neka infekcija, ali mislim da nije mouth rot,a i da jeste, javi jel postoji neki gel koji sam koristio kod nekih zmija i rešio je problem, jel jede on?

  5. #5
    Novajlija Nem_anja'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: problem - rana na ustima kod lg

    kupio sam ga pre dve godine u pet shopu na Fontani, ziveo je u groznim uslovima. od kad je kod mene sve je ok i apsolutno se ponasao normalno, jede, bleji po rukama, presvlaci se.
    poslao sam pp Nenadu, trazio sam broj te veterinarke,
    a ako znate jos neke veterinare koji se razumeju u gustere, molim vas recite...

    da, jede najnormalnije, jede fobase i lateralise, a dajem mu i vitamine..

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: problem - rana na ustima kod lg

    Nemoj da se plasis nije nista strasno.Ako je moguce da mu uradis bris tog mesta,da se vidi da li nije neka bakterija,jer kako si i sam rekao da je ziveo u losem prostoru.Ako nije u pitanju bakterija, onda nema potrebe mu dajes nesto od antibiotika.Kao sto ti je Kimo rekao prvim presvlacenjem ce da se izgubi.Pozz.

  7. #7
    Novajlija Nem_anja'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: problem - rana na ustima kod lg

    Presvukao se posto mu se pojavila ranica, tako da mi je bas frka sta ce biti. gledao sam slike na netu raznih oboljenja i bas je jezivo.
    hvala za savete, uradicu mu bris, i ponavljam, ako neko zna nekog veterinara koji je upucen u gekone, nek mi javi.

    hvala vam svima jos jednom!

  8. #8
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: problem - rana na ustima kod lg

    Nema kod nas baš takvih veterinara, a čisti mu to hidrogenom, kao što sam ti napisao, daj redovno vitamine i minerale i nemoj puno da mu kvasiš treset u kućici ili gde god drži suvlje malo i stavi mu papirni ubrus kao podlogu.

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Nov 2011
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: problem - rana na ustima kod lg

    te pet centre i slično treba zatvoriti s obzirom kako se odnose prema životinjama a 90% tih pet centara zapošljava ljude koji neznaju što je to terarij a kamoli kako održavati pravilno guštere i ostale životinje

  10. #10
    Novajlija Nem_anja'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: problem - rana na ustima kod lg

    Odneo sam danas gustera na veterinarski fakultet, kod prof Popovica. Pogledao ga je, uvucenost donje vilice je prokomentarisao kao posledicu genetske prirode, odnosno moguce parenje unutar porodice, kaze da nije nista strasno, jer inace izgleda odlicno.
    Za ranu na ustima mi je prepisao gentamicin mast, da mu nanosim dva, tri puta dnevno, pa cemo pratiti razvoj... Guster se najnormalnije ponasa, normalno jede i ne deluje mi kao da ga boli i ne smeta mu pri hranjenju.
    Poslusao sam Kima, podlogu sam zamenio papirnim ubrusom.
    U svakom slucaju, sad mi je lakse.
    Hvala na savetima!

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    Nov 2011
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: problem - rana na ustima kod lg

    ok javi ako nešto bude ozbiljnije drago mi da je malom dobro

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •