Prikaz rezultata 1 do 19 od 19

Tema: Pomoc? (identifikacija)

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    4

    Question Pomoc? (identifikacija)

    Pozdrav svim clanovima, imam jedno pitanje, pa ako neko moze pomoci?

    Pre nekih 15 god. bio sam klinja, moji su radili na njivi, u pitanju je Kosovo, grad Pec, podnozje planina Prokletija. Dok su moji radili, ja sam kao svaki klinac lutao i pokusavao prekratiti vreme. Bio je jedan plitak bunar koji se koristio za navodnjavanje, sisao sam do vode i tada sam ugledao nesto meni i dalje veoma zanimljivo, u pitanju je bila zmija, boje na njoj su bile jarka crvena, crna i narandzasta. Duzine je bila oko pola metra. Interesu je me sa sam ja to video? Koja je to vrsta zmije bila u pitanju?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja juka83'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Pomoc?

    Citat Prvobitno napisao TIRANIN Pogledaj post
    Pozdrav svim clanovima, imam jedno pitanje, pa ako neko moze pomoci?

    Pre nekih 15 god. bio sam klinja, moji su radili na njivi, u pitanju je Kosovo, grad Pec, podnozje planina Prokletija. Dok su moji radili, ja sam kao svaki klinac lutao i pokusavao prekratiti vreme. Bio je jedan plitak bunar koji se koristio za navodnjavanje, sisao sam do vode i tada sam ugledao nesto meni i dalje veoma zanimljivo, u pitanju je bila zmija, boje na njoj su bile jarka crvena, crna i narandzasta. Duzine je bila oko pola metra. Interesu je me sa sam ja to video? Koja je to vrsta zmije bila u pitanju?
    Ovako nesto ?


  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: Pomoc?

    Verovatno je video ovo

  4. #4
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Pomoc?

    To su boje, ali sare nisu, iskreno davno je bilo ali nisu to te sare :/

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Pomoc?

    Mozda ovo

  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pomoc? (identifikacija)

    Te boje koje si naveo može da ima samo poskok u Srbiji. Nijedna druga zmija nije tako obojena. Poskok dosta varira u boji, i može da bude i crven. A može da bude i to da zmija nije bila crvena, nego da si je tako upamtio To je čest slučaj. Kad vidiš neočekivano zmiju, može da se desi da je upamtiš mnogo šareniju i mnogo veću nego što inače jeste. Tako ljudi stalno pričaju da su videli drečavo zelene zmije u Srbiji, i ubeđeni su da su to stvarno videli, iako tako obojene vrste kod nas ne žive. Jednostavno, zrak sunca ih obasja, vidiš je na kratko i upamtiš pogrešno. Ja sam ubeđen da sam kao klinac na Ceru video leopard smuka, to je ovo što je Nele333 postavio. Jasno se sećam da je zmija tako izgledala. Ali, to je nemoguće, jer ta vrsta ne živi tamo. Niti živi na Kosovu. Dakle, ne možeš da veruješ očima baš uvek

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Pomoc? (identifikacija)

    Meni se vrlo cesto desavalo da vidjam ribarice koje kad su u vodi tako budu obasjane po Suncu da izgledaju crvenkasto-narandzaste sa crnim kockicama, tako da je moguce da si video i ribaricu. Mada sto Nenad kaze nije iskljucen ni poskok.

  8. #8
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Pomoc? (identifikacija)

    Nisam je video na blic vec sam je ispratio do kraja pogledom. Secam se da sam je prvi put ugledao negde na polovini bunara (to nije klasicni bunar, vec bunar za navodnjavanje sirine negde oko 6 metara) lagano je otplivala do ivice bunara, izasla na zemljani deo i uputila se ka delu gde je nabacano kamenje i zbunje. Bilo je pridvece sunca nije bilo.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Pomoc? (identifikacija)

    Izvini sto te sad pitam ovo pitanje, ali vrlo mi je vazno jer ako ovog uspes da se setis resavamo koja je zmija. Kada si je video u vodi, da li joj je telo bilo ispod povrsine vode, a glava i deo vrata iznad, ili ti je delovalo da je citavo telo iznad povrsine vode?

  10. #10
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Pomoc? (identifikacija)

    Mislim da je bilo u vodi, ali secam se i da se moglo videti :/

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Pomoc? (identifikacija)

    To mi je bilo bitno. Naravno da se moze videti ako je pod vodom. Dakle u pitanju su vodene zmije. Ili je to bila ribarica, ili belouska jer trece vodene zmije u Srbiji nema. Karakteristika vodenih zmija kad se krecu kroz vodu je ta da im je telo potopljeno, dok se kopnene zmije krecu tako sto im je samo donji deo potopljen, a ostatak tela je napolju. Definitivno je to bila vodena zmija.
    Poslednji izmenio Dendzo; 06.12.11. u 14:34.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Re: Pomoc? (identifikacija)

    To sto si ti video verovatno je muzijak smukulje(coronella austriaca) u sezoni parenja,a to je upravo u to vreme bilo.Moze da poprimi prelepe crvene nijanse

    ovo je ta zmija,koja je u sezoni parenja 10 puta crvenija



    Uploaded with ImageShack.us

  13. #13
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pomoc? (identifikacija)

    Moj glas ide za ribaricu isto. To je zmija koja se najčešće viđa u blizini vode. Izuzetno retko sam viđao druge zmije u vodi, osim belouške naravno. Coronella takođe može da bude crvenkasta, kako kaže Caracharias, ali pre mislim da je ribarica.
    Što se tiče poskoka, evo par slika crvenih poskoka, koje sam našao na internetu. To su poskoci sa Skadarskog jezera.



  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Pomoc? (identifikacija)

    Carchariase sve to stoji. Smukulja jeste crvenkasta, ali sam i negde ranije nasao podatak da je to zmija koja se najredje srece pored vode, tako da mislim da to otpada. Ponovo moram da se vratim na ribaricu, jer sam bas ovo leto na jezeru u Beloj Reci video jednu koja je u vodi delovala crvenkasto, a kada sam je uhvatio i izvadio iz vode bila je siva. Takodje kao i Nenad retko sam, pored ribarice i belouske, vidjao druge nase zmije u vodi. Par eskulapovih smukova koji su preplivavali potocice (video uzivo), i poskoka koji preplivava potocic (video na you tubu).

  15. #15
    Novajlija piton123'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Pomoc? (identifikacija)

    Pogledaj malo ovu stranicu možda nešto od toga je http://www.zh.zadweb.biz.hr/opce/popis_vrsta.htm

  16. #16
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pomoc? (identifikacija)

    Citat Prvobitno napisao piton123 Pogledaj post
    Pogledaj malo ovu stranicu možda nešto od toga je http://www.zh.zadweb.biz.hr/opce/popis_vrsta.htm
    Video sam ovaj sajt ranije, super je.
    Sa te liste Typhlops vermicularis, Hierophis viridiflavus, Hierophis gemonensis, Zamenis situla, Telescopus fallax, Malpolon insignitus ne žive u Srbiji, dok su Platyceps najadum, Elaphe quatuorlineata i Vipera ursinii jako retke, ograničene samo na neke male oblasti.

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Pomoc? (identifikacija)

    aj kad vec svi glasaju i ja cu reci ribarica...a da evo i mene posle nekog vremena na forumu

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Pomoc? (identifikacija)

    i ja glasam za ribaricu, prema opisu...
    Dragane, welcome back
    Biologically speaking, if something bites you, it is more likely to be female - Desmond Morris

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Pomoc? (identifikacija)

    Citat Prvobitno napisao TheMaki Pogledaj post
    i ja glasam za ribaricu, prema opisu...
    Dragane, welcome back

    fala fala...ma posao pa me ne bi dva meseca sigurno ovde...ali sad me se nacete lako otarasiti...

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •