Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 22

Tema: G.pulchripes se ne presvlači 2 meseca (izdvojeno iz: razna obaveštenja...)

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    srbija
    Postova
    5

    Uobičajeno G.pulchripes se ne presvlači 2 meseca (izdvojeno iz: razna obaveštenja...)

    molim za pomoc...ima tarantulu gramostola pulchripes kupio sam je tek rodjenu,ima negde oko 1 cm i vec 2 meseca se ne presvlaci??
    ukopa se u zemlju tako sedi vec 3 nedelje sad sam je izvadio i ona se opet ukopala....sta da rdim? temperatura je 25-26 stepeni im ai vlaznost??

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Kako mislis tek rodjenu? Ajde okaci sliku da vidimo, mozda je jos uvek larva. U svakom slucaju, najbolje je da se strpis, nece ona uginuti a presvuci ce se kad tad. Za pocetak je najbolje da je drzis u plasticnoj kutijici sa navlazenom maramicom i izbusenim rupama za ventilaciju.

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    srbija
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    ona je tacno 1 cm velicine i cuvam je u malu plasticnu kutijicu ali sam stavio treset i napravio kucicu od ljuske oraha i ona udje i zavori ulaz i ne izlazi uopste tako vec 3 ned...otvorio sam da vidm da li se presvukla i nije.posle par minuta opet je zatvorila ulaz i ne vidi se uospte....a ja je imam vec 2 meseca.

  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    A jesi je hranio otkad je kod tebe? Jel joj velik stomak?

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    srbija
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    hranio sam je....stomak joj se naduvao znaci veliki je i crn nije bio takav....

    mom drugu se presvukla juce a moja nije jos....iz istog legla su )

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Citat Prvobitno napisao regi Pogledaj post
    hranio sam je....stomak joj se naduvao znaci veliki je i crn nije bio takav....

    mom drugu se presvukla juce a moja nije jos....iz istog legla su )
    Ako je ‚‚stomak‚‚ crn i naduven očekuj uskoro presvlačenje.... I ne cimaj se, veće su šanse da će nešto poći naopako ukoliko je ti otkopavaš itd... samo opušteno

  7. #7
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    srbija
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    nadamo se ja sam i zaboravio da cuvam pauka bilo je nade da ce uskoro,uskoro se presvuci....i sad me bas nervira

  8. #8
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Gramostola pulchripes se ne presvlači 2 meseca (izdvojeno iz: razna obaveštenja.

    Premešteno u novu temu.
    There's no place like 127.0.0.1

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja biljanski'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Subotica Srbija
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: G.pulchripes se ne presvlači 2 meseca (izdvojeno iz: razna obaveštenja...)

    Druze ako je budes cackao i otkopavao neces joj uraditi nista dobro.. Ako se ona zakopa, uradila je to jer joj se tako svidja.. Stomak joj je velik i crn, znaci sada ce presvlacenje, strpljenje! Moja pulchripes se presvukla isto nakon 2 m i par dana.. To ide tako, zna mnogo duze da traje period izmedju presvlacenja, recimo boehmei 90+ dana mali je skoro nema ni 1 cm.. Tako da opusti se i uzivaj, a za par dana ces je gledati 40% vecu
    Au majku mu sta ovde da napisem?

  10. #10
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: G.pulchripes se ne presvlači 2 meseca (izdvojeno iz: razna obaveštenja...)

    Citat Prvobitno napisao biljanski Pogledaj post
    Druze ako je budes cackao i otkopavao neces joj uraditi nista dobro..
    I ne samo da joj neces uraditi nista dobro nego postoje i velike sanse da je ubijes ako je budes cackao tokom presvlacenja.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  11. #11
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    srbija
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: G.pulchripes se ne presvlači 2 meseca (izdvojeno iz: razna obaveštenja...)

    ovo ja za nauku da se ne presvali....3 meseca i jace je cuvam... :/

    sad ce treci mesec za koji dann DD

    i imam jos jedni pitanja mom drugu se presvukla izasla napolje i posle 2 dana se opet vratila u kucicu i zatvorila...otorila ulaz kasnije i ne izlazi uopste,samo sedi unutra

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: G.pulchripes se ne presvlači 2 meseca (izdvojeno iz: razna obaveštenja...)

    ja imam pulchripes isto,evo crna ima 2mj,dok mi je genikulata kad je bila iste velicina prilicno brzo rasla i presvlacila se
    Nije važno biti prvi, važno je stići pre drugog

  13. #13
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Prnjavor
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: G.pulchripes se ne presvlači 2 meseca (izdvojeno iz: razna obaveštenja...)

    daj sve je to okej,moja se vec od oktobra 1. nije presvukla,sad je sva napumpana i crna presvlacenje se blizi XD a isto je sling

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: G.pulchripes se ne presvlači 2 meseca (izdvojeno iz: razna obaveštenja...)

    Drvili smo,davno,o tome koje drvo sme a koje ne sme da se stavlja u terarijum.Neko je rekao da orah ne bi smeo.E,sad,ja ne znam na koj deo drveta se to odnosi,ali ne bih tu ljusku stavljao unutra.Pogledaj temu "kora breze".

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: G.pulchripes se ne presvlači 2 meseca (izdvojeno iz: razna obaveštenja...)

    Citat Prvobitno napisao regi Pogledaj post
    ;i imam jos jedni pitanja mom drugu se presvukla izasla napolje i posle 2 dana se opet vratila u kucicu i zatvorila...otorila ulaz kasnije i ne izlazi uopste,samo sedi unutra


    mislim da dok su male, vecina tarantula ima nagon za sakrivanjem.

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: G.pulchripes se ne presvlači 2 meseca (izdvojeno iz: razna obaveštenja...)

    Citat Prvobitno napisao ACO87 Pogledaj post
    mislim da dok su male, vecina tarantula ima nagon za sakrivanjem.
    ima nagon, ali kad meni dosadi nema skroviste vise naravno,ja sam napravio jedno pristojno skroviste i stalno bila u njemu,pa se i hrana izgubi,zato sada ravna povrsina i dodatni ukrasi i gledam je kad god mi padne na pamet xD a ne vidim da se i ona bog zna koliko ljuti,msm JOS me nije ujela
    Nije važno biti prvi, važno je stići pre drugog

  17. #17
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: G.pulchripes se ne presvlači 2 meseca (izdvojeno iz: razna obaveštenja...)

    Ja sam nabavio B.boehmei 30.09.2011. Velika je mozda cm i pol i nije se ni jednom presvukla do sada. Eto vec vise od 3 mjeseca valjda ce uskoro...

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: G.pulchripes se ne presvlači 2 meseca (izdvojeno iz: razna obaveštenja...)

    Citat Prvobitno napisao terarist Pogledaj post
    ima nagon, ali kad meni dosadi nema skroviste vise naravno,ja sam napravio jedno pristojno skroviste i stalno bila u njemu,pa se i hrana izgubi,zato sada ravna povrsina i dodatni ukrasi i gledam je kad god mi padne na pamet xD a ne vidim da se i ona bog zna koliko ljuti,msm JOS me nije ujela
    Da ali ja se trudim da joj obezbedim sto pirodnije uslove, nema veze sto je ne vidjam toliko cesto, ali skroviste im stvara osecaj sigurnosti, tako da ja bez obzira na sve pravim skroviste

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: G.pulchripes se ne presvlači 2 meseca (izdvojeno iz: razna obaveštenja...)

    to sam i ja upocetku urdadio,pa sam se predomislio i prepravio skroviste,sada je skroviste u obliku cijevi koja je nasonjena jednim otvorom za staklo a drugi sluzi kao ulaz,tako da sada mogu da je vidim a neuznemiravam je
    Nije važno biti prvi, važno je stići pre drugog

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Prnjavor
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: G.pulchripes se ne presvlači 2 meseca (izdvojeno iz: razna obaveštenja...)

    moja tako i nije u skrovistu,veoma je aktivna stalno je vani,kopa hoda ;D

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •