Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 27

Tema: Terarijum za Jemenskog kameleona

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Terarijum za Jemenskog kameleona

    Pozdrav,

    Evo i ja poceh da pravim ter za nekog lepog i mladog muzjaka. Dimezije su 180x90x40. Znam da dubina nije idealna ali to je ono cime raspolazem.

    Za sada cu da ubacim japansku ruzu (ako nije otrovna, moram da proverim) i jednog bedzamina. Sve ostalo ce da bude vestacko pa cu vremenom to vestacko da zamenjujem zivim biljem - od plate do plate

    Sto se tice vlage, razmisljao sam da je regulisem sa dva sistema za infuziju koji ce da budu postavljeni iznad saksija. Tako da ce da kaplje na listove. Da li je to dovoljno za odrzavanje odgovarajuce vlage ? (Stan mi prokisnjava tako da za vlagu nema da brine

    Nisam planirao da postavljam nikakav treset ili podlogu te vrste vec samo novine zato sto planiram da mu skocentrisem granje za pentranje i sve ostalo u gornjem nivou tera.

    Ventilacija je dijagonalna i otvori su dosta veliki s tim sto ce biti zasticeni mrezom za komarce koja je malo gusca. Tako da racunam da je bolje sto sam ovolike otvore napravio. Bice teze zimi za regulisanje temperature ali snacicu se vec valjda.

    Pozadinu sam planirao da naslikam ili tako nesto, da bude lepo, zivo i prijatno za kameleona. Svidja mi se pur pena ali tako bih smanjio dubinu koju ionako nemam.

    Dajte neko misljenje, savet dok jos nisam zavrsio i dok jos ima mesta za popravke.

    Jesam se raspisao, ajt sad.










  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Kojom bojom si farbao ovo gde ces ventilaciju da stavis? Samo vidi predji1 onim lakom za camce par puta zbog vlage.
    Ko uci znace , ko krade imace

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Za sada potroseno:
    -Crni mat sprej - 300 din
    -Pistolj za plastiku i plasticni stapici - 790 din
    -Mrezica za komarce - 200 din
    -Merac za temperaturu i vlagu - 500 din
    -Uticnica sa tajmerom - 200 din
    -Bendzamin - 3000 din
    -Srafovi, ekseri, matice 200 din

    Veceras idemo dalje

    Citat Prvobitno napisao Stefke-95 Pogledaj post
    Kojom bojom si farbao ovo gde ces ventilaciju da stavis? Samo vidi predji1 onim lakom za camce par puta zbog vlage.
    Sve spolja je farbano sprejem, a ne znam koja je farba koriscena za unutrasnjost. Neki standard za namestaj verovatno. Deda mi je ribolovac tako da sam siguran da on ima taj lak. Videcu veceras.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Pazarih i akumulator sa regulatorom napona 25000 din. Pitanje da li mogu da drzim akumulator u istoj sobi u kojoj je kameleon ? Neki kazu da je stetno, neki kazu da nije. U sustini niko mi nije rekao isto, svi imaju neku svoju verziju.

    Ima li neko ovde iskustva sa tim ili zna nesto ?

    Pozdrav

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Bolje nemoj da drzis akumulator pored kameleona jer u akumulatoru je kiselina koja isparava pa moze da steti kameleonu.to ti je neki moj savet a ti sad odluci.pozz

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Idi do obliznje radje i pitaj da li imaju ,, lak za camce '' ima da ti se nabudzi to drvo od vlage ...
    Ko uci znace , ko krade imace

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Citat Prvobitno napisao lesa Pogledaj post
    Bolje nemoj da drzis akumulator pored kameleona jer u akumulatoru je kiselina koja isparava pa moze da steti kameleonu.to ti je neki moj savet a ti sad odluci.pozz
    U Mitrovici cesto nestaje struja i napon je krajnje jadan tako da sam morao to da kupim ako mislim da uopste upalim neonku u terarijumu. Razvlacim kablove iz hodnika...

    Citat Prvobitno napisao Stefke-95 Pogledaj post
    Idi do obliznje radje i pitaj da li imaju ,, lak za camce '' ima da ti se nabudzi to drvo od vlage ...
    Ima deda

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Super postavi slike kad zavrsis
    Ko uci znace , ko krade imace

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Evo me opet Ponovo se islo u spoing ali cene cu okaciti neki drugi put, stvarno mi je mrsko sada da citam racuna, ali otislo je oko 30ak evra. Sada imam novu biljku, mooogo vestackog bilja itd. I da, setio sam se da kupim hiruske rukavice tako da su mi sad ruke crne samo od zglobova pa na gore

    Sada ovo pocinje da lici na terarijum...


    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us




    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

    Sutra se ide po granje i u ponedeljak po stakla. Posle toga jos UV sijalica i hardware je gotov !

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Jos malo i gotovo. Ostalo je staklo (ne mogu nigde da nadjem sarke), dripping sistem i dno da popunim granama.

    Sada je pravo vreme da se oglasite i vidite da li sam nesto zaHebo.



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

    Ajt ziveli!

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Telefon kojim sam slikao nema blic tako da cu sutra da okacim jos neku sliku sa vise prirodne svetlosti i iskljucenom neonkom.

    Cim nema nikog da kritikuje racunam da je sve uradjeno kako treba




    Uploaded with ImageShack.us

  12. #12
    Član Boza Bond'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Bas zanimljivo izgleda, vidi se da je ulozeno truda, i to je najvaznije... Ja bih samo maskirao saksije, da li trskom, korom, pur penom pa obojio, ili vec bilo cime Takodje zanimljivo izgleda za ovaj tip terarijuma-vivarijuma ( ne znam sad u sta tacno spada) i kanap kao vezivo, njime vezes medjusobno prave grancice, premazes ga nekim lepkom za drvo, i tako napravis ekstra zanimljiv "poligon za pentranje", a kanap na vezovima dobije izgled lijana koje koristi onaj indijanac Ber Grils kad pravi lezajeve u dzunglama samo par ideja, inace je cool... I raspitaj se da li treba da zastitis sijalice nekom mrezom, ja se ne razumem u kameleone, pa ne znam da li idu na lampe, da se ne opeku... :P Pozdrav i pusti slike i malaca kad ih uzmes :P

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Kanap sa kupio u startu ali nikako da ga ofarbam, uradicu to ovih dana. Sto se saksija tice nasao sam neki "omot" za saksije (saksija Seflere je u tome) samo sto su mi ostale saksije vece i ne mogu da nadjem to isto za njih ali u pravu si, stvarno bi trebalo nekako da ih zamaskiram.

    Sijalica je previse daleko tako da zastita nije potrebna.

    Stigla je, veceras ce konzilijum uz flasu rakije da zaseda pa cemo valjda ime da joj smislimo. Jos je siva i istraumirana od puta i seta se po terarijumu ali je pojela jednog fobasa tako da kapiram da se opusta polako.

    Hvala na kometaru!
    zz

  14. #14

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    nadam se da su foliaj grejaci povezani na termostat jer ces skuvati zivuljku u suprotnom

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Nemam folija grejace. Temperatura u sobi mi je uvek 21-23 stepena, zar mi trebaju grejaci ?
    Temperatura na hot spotu je 32 stepena a pri dnu je temeratura ravna sobnoj.

    Tajmer je podesen na 12 sati, tj ima svetla od 8 do 20h.

    Koliko vremena treba kameleonu da "pozeleni" u novoj sredini, posto je i dalje siva... Znam da ovo zavisi od same jedinke ali otprilike ? Plasim da joj nesto u terarijumu ne odgovara, zbog toga pitam..

    Zz

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Celav'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    143

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Da li si stavio dimer na spot sijalicu? ako ti je jaca sijalica onda ispod nje ima vise od 32c.

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Nemam dimer ali pre nego sto mi je stigao kameleon sam merio temperaturu u hot spotu. Bukvalno sam stavio termometar na granu za suncanje i drzao ga tamo vise od 2 sata. Prvo sam probao sa sijalicom od 60W i tada je temperatura bila 25-26 stepeni maksimalno. Posle sam probao sa sijalicom od 100W i sada je na hot spotu temperatura 32-33 stepena. Imaj u vidu da je kod mene struja dosta slaba iako imam regulator napona i sijalica je udaljena vise od 30 cm od hot spota.

    Danas nista nece da jede, stavio sam joj dva fobasa i dva lateralisa u cinijicu i nije htela da pipne justros. Sada sam na poslu i ne mogu da docekam da se vratim i vidim da li je jela.

    Vodu koliko sam primetio pije posto sam jutros oko 9 prskao bilje. (u 8 sam upalio sijalice u ter i cekao da se sve zagreje i tek onda prskao).

    Ne znam, javljam se kad stignem kuci...

    Otisao sa posla da bih video da li je jela i nista... I dalje u posudi stoje dva lateralisa i dva fobasa. Juce je pojela jednog fobasa na prvu, ne znam zasto sada nece da jede, bukvalno sam joj stavio posudu sa hranom pod nos. Sugaran sam da je gladna... Temperature su dobre, sve sam ponovo izmerio. Vlaga je pretpostavljam dobra posto orosavam nekoliko puta dnevno.

    Evo slika i vidite koje su joj boje.



    Uploaded with ImageShack.us




    Uploaded with ImageShack.us




    Uploaded with ImageShack.us

    Gledam slike kamleona koji su "upravo stigli" kod novih vlasnika i apsolutno su svi zeleni. Da se razumemo, ja samo hocu da ona jede i da pije. Ne mora da zeleni i sareni. Samo se plasim da je ne traumira nesto drugo osim novog okruzenja.
    Poslednji izmenio hopsy; 05.01.12. u 15:02.

  18. #18
    Novajlija miros_lav'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2011
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Pusti je jos malo. Boju mozda nema zbog "okoline" koja mozda nije dovoljno "zelena". Meni su zidovi terarijuma bili skroz crni. Tako dodju vise do izrazaja biljke i zivotinja (iskustvo iz akvaristike) Bio je taman ali akrivan, pio vodu i jeo ko blesav. Cisto eksperimenta radi, ubacio sam na zadnji zid terarijuma hamer papir zelene boje, i on je promenio boju bukvalno za 2 min. To je moje iskustvo.

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Pa meni je pozadina relativno svetla, par vestackih listova su malo tamniji i to po coskovima, eve ostalo je svetlo.

    Moderator moze da pomeri ova poslednja 3-4 posta u novu temu - Gusteri/Novi kameleon., ili gde vec. Hvala.

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Jemenskog kameleona

    Ugasise se svetla a ona i dalje nista ni da okusi... Sutra novi dan.

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •