Prikaz rezultata 1 do 4 od 4

Tema: Bebica bradate agame

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2013
    Lokacija
    Loznica
    Postova
    2

    Talking Bebica bradate agame

    Pre par dana mi je stigla bebica bradate agame.. Prema mojoj proceni, tek se izlegla, jer nije duza od 8 cm.. Nikad nisam ni video tako malu agamu
    E sad, sta da ocekujem od tako male zivotinje? Sta i kad i koliko da jede? Podloga za terarijum? Pomoc bi mi dobro dosla

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Bebica bradate agame

    Nabavi male lateralise i tenebrije i nudi joj koliko god hoce da jede. U manji terarijum kao podlogu stavi papirne ubruse pa ih menjaj cim ih agama isprlja a sto se tice osvetljenja moras joj obezbediti UV lampu i spot sijalicu od 30w.

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2013
    Lokacija
    Loznica
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Bebica bradate agame

    Nabavio sam joj tenebrije, i prvi dan nije nista htela da jede, dok je drugi dan pojela jednu.. A od voca bih joj mogao davati sargarepu, banane, samo u kom obliku, tj. kako da joj serviram?

  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Bebica bradate agame

    Posto je toliko mala mnogo je bitnije da je sada hranis insektima a posle mozes lagano preci na sve vece i vece doze voca i povrca ali joj mozes ponuditi sitno iseckane listove maslacka ili lucerke. Prethodno ih dobro operi.
    Osim tenebrija, nabavi jos neke insekte npr. lateralise ili popce. Oni ce mu se sigurno svideti jer se dosta brze krecu od tenebrija pa ce ih lakse zapaziti.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •