Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 32 od 32

Tema: Camponotus vagus

  1. #21
    Novajlija Mrav'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Camponotus vagus

    a gde su ledenci

  2. #22
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Camponotus vagus

    Citat Prvobitno napisao Mrav Pogledaj post
    a gde su ledenci
    Ledinci su ti deo Novog Sada
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  3. #23
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Camponotus vagus

    Nadam se da ste svi vec stavili svoje mrave odavno u hibernaciju na neko mesto od 5-15 C. Ako niste uradite to odmah,osim ako nemate neku tropsku vrstu tj. da nije iz evrope. Do maja samo proveravajte da li imaju vode i to je to
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  4. #24
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Camponotus vagus

    Citat Prvobitno napisao DigiNS Pogledaj post
    Nadam se da ste svi vec stavili svoje mrave odavno u hibernaciju na neko mesto od 5-15 C. Ako niste uradite to odmah,osim ako nemate neku tropsku vrstu tj. da nije iz evrope. Do maja samo proveravajte da li imaju vode i to je to
    Ja moje izvadio iz hibernacije,nemam neke slike ocajan je telefon,kraljice su odmah krenule jaja da polazu,jedna ima pomoc 1 radnika dok druga ima pomoc 3 radnika
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  5. #25
    Novajlija
    Datum registracije
    Apr 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Camponotus vagus

    Viđam ove mrave ima ih dosta u dvorištu prošle godine su mali 4 mravinjaka ali sad ne vidim ni jedan. Želeo bi da uhvatim kraljicu, ali pošto sam nov u ovome treba mi pomoć.
    Gde je najbolje tražiti kraljicu?
    Pošto ove godine nema mravinjaka da li je noguće uopšte naći kraljicu?

  6. #26
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Camponotus vagus

    Citat Prvobitno napisao lauking Pogledaj post
    Viđam ove mrave ima ih dosta u dvorištu prošle godine su mali 4 mravinjaka ali sad ne vidim ni jedan. Želeo bi da uhvatim kraljicu, ali pošto sam nov u ovome treba mi pomoć.
    Gde je najbolje tražiti kraljicu?
    Pošto ove godine nema mravinjaka da li je noguće uopšte naći kraljicu?
    Juce sam uhvatio kraljicu bas,ima ih u blizini mravinjaka,gledaj letece mrave,kada nadjes bez krila to je oplodjena kraljica,stavicu sliku moje koju sam juce uhvatio da mozes da prepoznas

  7. #27
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    pancevo
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Camponotus vagus

    @Digins Na kakvim mestima je najbolje da trzim kraljice C.vagusa? ja sam iz okoline panceva i slabo sam vidjao te mrave cak moguce da ih nisam ni video kod nas su zastupljeni L.nigeri, Formica rufa, i neki veci od l.nigera ti veci su dosta brzi ali cini mi se da nemaju istu boju kao c.vagusi to jest nisu tolko crni sta mislis o tome da prosetam pored pruge mozda ih tu ima posto valjda vole drvo

  8. #28
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    pancevo
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Camponotus vagus

    Ovih mrava ima u mojoj okolini velicina je 7, 8 mm jel neko zna koja je to vrsta ? jedinka je uginula tako da nije skroz rasirena na jednoj slici je sa nekim mesor structurom rekao bi



    2.jpg 3.jpg 4.jpg

  9. #29
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: Camponotus vagus

    To je neki Campnotus

  10. #30
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Camponotus vagus

    Citat Prvobitno napisao Desperados Pogledaj post
    @Digins Na kakvim mestima je najbolje da trzim kraljice C.vagusa? ja sam iz okoline panceva i slabo sam vidjao te mrave cak moguce da ih nisam ni video kod nas su zastupljeni L.nigeri, Formica rufa, i neki veci od l.nigera ti veci su dosta brzi ali cini mi se da nemaju istu boju kao c.vagusi to jest nisu tolko crni sta mislis o tome da prosetam pored pruge mozda ih tu ima posto valjda vole drvo
    Prosetaj naravno,jos nije kasno,mozda naidjes na kraljicu. Ako su vagusi,a ovo na slikama nije nikako vagus,onaj mali pored je Tetramorium caespitum,a ovo pored njega nije vagus,verovatno je neka Formica vrsta
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  11. #31
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    28

    Uobičajeno Odg: Camponotus vagus

    Imao bih ja jedno pitanje sto se tice Vagusa. prosle godine sam nasao kraljicu i drzao je u epruveti dok nije izlegla jedno petnaestak radnika. Zatim sam je premestio u terarijum velicine 60 x 40 x 40cm sa panjem od sljive. E sad normalno su se premestili u rupu koju sam im izbusio u panju ali su mi nekako bili usporeni i slabo sam ih vidjao dok ih krajem oktobra nisam prestao da vidjam uopste. ja sam im za svaki slucaj cele zime dodavao vodu i pre jedno mesec dana sam sklonio poklopac sa terijuma kako bi imalo dosta vazduha. Juce sam uhvatio kraljicu vagusa i ubacio je u terarijum kako bi ona odmah zapocela sa jajima u terarijumu i dok je ona ispitivala teren pojavila su se dva mala radnika vagusa. Ja sam je izvadio i stavio u epruvetu.
    E sad moja pitanje su sledeca:
    Da li vagusima odgovara panj od sljive i da li mora da bude potpuno truo, posto ovaj moj bas nije truo ceo. ima trulih mesta ali ima i zdravog drveta. oni imaju tu i zemlje i kamena i jednu trulu topolu tako da imaju gde da se nastane.
    Da li je moguce da je kraljica pezivela sve ovo vreme bez obzira sto ih nisam vidjao skoro sest meseci.
    Da li je moguce da su ova dva radnika bez kraljice posto su bas sitni kao da su se skoro izlegli, sto bi znacilo da opet ima nekih prezivelih jaja.
    Ne bih zeleo vise da im zatvaram terarijum pa me interesuje cime da izmazem ivice terarijuma kako ne bi izlazili.
    Hvala unapred

  12. #32
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Camponotus vagus

    Pa da budu usporeni jer si navikao na puno radnika na malom prostoru,pa krajem oktobra idu obicno u hibernaciju zato ih ne vidjas,dobro je sto si dodavao vodu
    Ja mislim da im odgovara panj od sljive,sto da ne ako su usli u rupu odgovara im sigurno
    Skroz je moguce da je prezivela kada odu u hibernaciju nista ne rade,ja mojoj ni vodu nisam davao,imala je jos iza vate pa nisam imao potrebe
    Ne moguce je da su bez kraljice zivi,cim nema kraljice svi umiru u roku od 5-6 sati
    Sto se tice zatvaranja,ja sam im stavljao parafin ulje nisu mogli da predju ali je malo komplikovano stavljati,imas parafin ulja u apoteci,malo na vatu i mazes oko ivice,jedno 2 cm debljine da bude,za sada je parafin ulje najbolja stvar,mada desavalo mi se da ne znam kada izvetri,i na koliko da opet mazem pa sam nalazio po kojeg radnika van terarijuma po kuci ,za sada su svi u dve spojene epruvete,jedna je standard,druga je prikacena sa malom cevcicom i na kraju te epruvete sam busio rupe zagrejanom ciodom da imaju ventilaciju.
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •