Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 24

Tema: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

Hybrid View

  1. #1
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Skoro smo pričali o rezoluciji slika i tome kako bi bilo dobro da se kače slike 'optimalne' veličine
    da bi se stranice sa gomilom slika brže učitavale (i kako bi skratili sebi potrebno vreme za upload).

    Znam da postoji mnoštvo programa za masovno smanjivanje slika ali ne može da škodi
    da vam u tom duhu ponudim i moje rešenje (domaći proizvod, ja ga napisao):



    Sve se vidi iz priloženog. Vaše slike (pojedinačne ili ceo folder/foldere) drag&drop metodom prevučete u naznačeno
    mesto, izberete veličinu na koju želite da smanjite ( uglavnom 1024x768 ), izaberete odredišni folder i klik na Start.
    Sve podešene opcije se naravno čuvaju za sledeći put.

    Program možete preuzeti sa linka na dnu poruke. Nije potrebna instalacija, samo skinete .exe i pokrenete ga.
    Da bi program radio ipak postoji jedan preduslov, na računaru mora biti instaliran .NET Framework 3.5
    (ali većina vas to već ima instalirano).

    Download link: ImageResizer (veličina 663KB)
    Poslednji izmenio marko; 23.01.12. u 16:07.
    There's no place like 127.0.0.1

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Prijavljuje mi neki error :/
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  3. #3
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Misliš neće ni da se upali? Onda ti spadaš u onu grupu koja nema instaliran .net framework 3.5

    Ako baš hoćeš da probaš program prethodno instaliraj dotični fw sa ovog linka.
    There's no place like 127.0.0.1

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Ja uvek koristim Paint za smanjivanje slika, mrzi me da instaliram bilo koje programe za tako nesto. Vec ga ima svaki windows tako da mi je to najbolje resenje.

  5. #5
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Citat Prvobitno napisao Cold_Beer Pogledaj post
    Ja uvek koristim Paint za smanjivanje slika, mrzi me da instaliram bilo koje programe za tako nesto. Vec ga ima svaki windows tako da mi je to najbolje resenje.
    A šta radiš kad treba 100 slika da smanjiš sa 4000x3000 na recimo 800x600?
    Jesu li to u paint ubacili i neki batch job za masovno smanjivanje? Nisam ga gledao odavno pa ne znam.
    There's no place like 127.0.0.1

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Citat Prvobitno napisao marko Pogledaj post
    A šta radiš kad treba 100 slika da smanjiš sa 4000x3000 na recimo 800x600?
    Jesu li to u paint ubacili i neki batch job za masovno smanjivanje? Nisam ga gledao odavno pa ne znam.
    Ja ne smanjujem toliko slika,pa mi ne treba program, smanjim par slika nekad. Nisam nista lose mislio,samo kazem kako ja smanjujem slike, samo nisam naveo da ne smanjujem toliko slika odjedanput. Vidim da se ljutis, nema potrebe za tim, nisam nista lose mislio za tvoj program.

  7. #7
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Nemam windows da probam ali sam bio ubeđen da paint nema mogućnost da kompresuje jpg...?
    Potpis u pripremi!

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Ja nemam MS paint ali imam acdsee ali je komplikovano za resize na tom programu pa mi je lakse preko ovakvog programa,hvala marko skinucu ga kad dodjem kuci sad sam u karibiku na fonu pa ne mogu pa ti javim jel radi onda.
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  9. #9
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Nema teorije da se Marko ljuti . Ovim programcicem je samo vezbao svoje .net sposobnosti, nista ozbiljno nije pravio.

    Nisam ni ja znao da li su u paint ubacili batch mogu nosti tako da i mene interesuje da li to moze. Poslednji put kada sam video paint nije ima takvu opciju sto nije strasno ali nije imao ni opciju ka jpg kompresiju sto jeste strasno jer je tako bio neupotrebljiv za smanjivanje slika.
    Potpis u pripremi!

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Pfff marko skine on meni to skine mi jos nesto od 32 mb i kaze mi : You can now disconnect from the internet.
    http://3.bp.blogspot.com/-GbF-q7Ag41...2BInternet.jpg

    P.S. Pravi probleme kada idem preko manually edit size dok kada ja iz padajuceg menija izaberem ne pravi probleme a problem je da izadje iz programa uz neki error
    Poslednji izmenio DigiNS; 22.01.12. u 04:17.
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  11. #11
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Citat Prvobitno napisao Cold_Beer Pogledaj post
    ...Vidim da se ljutis, nema potrebe za tim, nisam nista lose mislio za tvoj program.
    Ovo sve više uzima maha u poslednje vreme. Čim krene bilo kakva diskusija, jedna strana (jedan sagovornik) obavezno misli da se druga strana ljuti. Ljudi to je diskusija, komunikacija, ako smo razmenili više od par postova ne znači obavezno da se neko svađa i da se neko naljutio. Ti nigde nisi napisao ništa loše, i nemam razloga da se ljutim. Kao što Geni reče, nisam pravio ništa ozbiljno, tačnije bukvalno sam ga napravio iz dosade. Ranije sam koristio MIR.net (MulipleImageResizer.Net tako se valda zvao) pa mi je palo na pamet da napišem i ja nešto sa mnogo manje bespotrebnih (po meni) opcija.



    Citat Prvobitno napisao DigiNS Pogledaj post
    Pfff marko skine on meni to skine mi jos nesto od 32 mb i kaze mi : You can now disconnect from the internet.
    http://3.bp.blogspot.com/-GbF-q7Ag41...2BInternet.jpg
    Za to se obrati Microsoft-u, .net je njihovo čedo.



    Citat Prvobitno napisao DigiNS Pogledaj post
    P.S. Pravi probleme kada idem preko manually edit size dok kada ja iz padajuceg menija izaberem ne pravi probleme a problem je da izadje iz programa uz neki error
    Sve si mi rek'o, saću ja to da popravim.
    Daj reci mi tačno šta si uradio, error me ne zanima nego mi reci scenario tipa: ubacio sam sliku, namestio to i to...

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    Nema teorije da se Marko ljuti .
    Ne, imao sam skoro onaj anger release kad sam 'sredio' telefon, posle toga mi je livada

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    Nisam ni ja znao da li su u paint ubacili batch mogu nosti tako da i mene interesuje da li to moze. Poslednji put kada sam video paint nije ima takvu opciju sto nije strasno ali nije imao ni opciju ka jpg kompresiju sto jeste strasno jer je tako bio neupotrebljiv za smanjivanje slika.
    Bio si u pravu, paint ne radi jpg kompresiju. Batch takođe nema. Dakle može da posluži za resizer ali ni k od kompresije.
    There's no place like 127.0.0.1

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    E sad je sve ok inace je problem bio kada upalim,izaberem sliku izaberem ono da ja licno upisem dimenzije i kao start stisnem i on izadje i izbaci error a sad je sve ok sve radi normalno cak sam i sam ukucavao dimenzije i ostalo
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  13. #13
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Ok, ako opet baci neku grešku probaj zapamtiti scenario pa mi kaži.

    Hvala što si ga testirao.
    There's no place like 127.0.0.1

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Citat Prvobitno napisao marko Pogledaj post
    Ok, ako opet baci neku grešku probaj zapamtiti scenario pa mi kaži.

    Hvala što si ga testirao.
    Ma nista ionako imam slike 4000x2000 otprilike tako da jako dugo ocitava ljudima kada postavim link,a zagusuje stranice sto se moze primetiti na jednom od mojih albuma tarantula,sve u svemu dobar je programcic a ako bas neko hoce HD verziju slobodno pita pa nek mu ta doticna osoba ostavi link od prave rezolucije

    Evo jedne resized slike odmah je ucita
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  15. #15
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Hm ova tvoja slika je preko skoro 500KB, povećao si jpg quality jel tako, nisi ostavio 85% ?

    E da, videćeš da je u nazive falova dodao sufix 'copy' (npr. IMG_1002copy.jpg).
    Da te ne buni, source i destination folderi su ti isti pa umesto da novu sliku prepiše preko originalne,
    dodao je sufiks da bi se imena fajlova razlikovala (zaštita od overwrite takoreći).
    There's no place like 127.0.0.1

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Citat Prvobitno napisao marko Pogledaj post
    Hm ova tvoja slika je preko skoro 500KB, povećao si jpg quality jel tako, nisi ostavio 85% ?

    E da, videćeš da je u nazive falova dodao sufix 'copy' (npr. IMG_1002copy.jpg).
    Da te ne buni, source i destination folderi su ti isti pa umesto da novu sliku prepiše preko originalne,
    dodao je sufiks da bi se imena fajlova razlikovala (zaštita od overwrite takoreći).
    Znam za to,imao sam problema a i probavao sam nesto pa sam zato dobio par kopija a i nisam ostavio 85% poveco sam na 100 cisto da vidim da li to pravi neki problem i ne pravi
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  17. #17
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Aha dakle testiraš sa 100%, ok
    Sa 85% kvaliteta ćeš dobiti ~4 puta manju sliku (verovatno 100 i kusur kilobajta)
    a razliku između te slike i one od 100% ćeš teško uočiti. Probaj sa istom slikom pa
    vidi u čemu je razlika.
    There's no place like 127.0.0.1

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Citat Prvobitno napisao marko Pogledaj post
    Aha dakle testiraš sa 100%, ok
    Sa 85% kvaliteta ćeš dobiti ~4 puta manju sliku (verovatno 100 i kusur kilobajta)
    a razliku između te slike i one od 100% ćeš teško uočiti. Probaj sa istom slikom pa
    vidi u čemu je razlika.
    Jedino me nervira sto svaki put kada hocu da pokrenem program izbaci onaj glupi security warnirng,
    a evo i erora opet, sad sam pokrenuo program kada si mi reko da vidim razliku izmedju 100 i 85% i ubacim sliku prebacim na manual ne diram nista ostavim sve po defaultu i izbaci mi error
    http://www.dodaj.rs/f/2w/N1/2HW4tSui/image1.jpg


    Da li je moguce da je problem kada premestim iz foldera u kojem je download-ovan jer sam ga sada vratio u c/documents/downloads i on radi sve normalno :O

    P.S. sad sam uradio sa 100 i sa 85 % i sa sa max kvalitetom je slika ~410 kb a sa 85 je 110 ~
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  19. #19
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Citat Prvobitno napisao DigiNS Pogledaj post
    ...i ubacim sliku prebacim na manual ne diram nista ostavim sve po defaultu i izbaci mi error...
    Ok, ovde si ubo jedan moj propust
    Ispravio sam, možeš skinuti ispravku sa istog linka iz prvog posta.


    Citat Prvobitno napisao DigiNS Pogledaj post
    Da li je moguce da je problem kada premestim iz foldera u kojem je download-ovan jer sam ga sada vratio u c/documents/downloads i on radi sve normalno :O
    Ne zavisi od lokacije. Treba (ili da kažem trebalo bi) da radi sa bilo koje lokacije, koliko god kopija .exe fajla da napraviš. Kod mene po default-u stoji u Program files, ali sam ga pokretao sa više lokacija na C i D particiji bez problema.

    Citat Prvobitno napisao DigiNS Pogledaj post
    P.S. sad sam uradio sa 100 i sa 85 % i sa sa max kvalitetom je slika ~410 kb a sa 85 je 110 ~
    Razlika u veličini je drastična, nego primećuješ li vizualno neku razliku između te dve fotke?

    Što se tiče onog security warninga, ko ti to prijavljuje, Windows ili neki antivirus?
    There's no place like 127.0.0.1

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Program za smanjivanje slika [ImageResizer]

    Ma odstiklirao sam ono u prozorcicu sto iskace pa nece vise windows da gnjavi, a sto se tice kvaliteta slike vidi se jako jako jako malo znaci ko da ima onako neki party bubica na abdomenu kada idem napred nazad sliku skrolom,malo je malooo mutnija u odnosu na original ali to je to a inace original rezolucija je 4288x3216 tako da
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •