Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Grinje nikako da nestanu sa tarantule

  1. #1
    Član jelchica'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Uglavnom Beograd
    Postova
    67

    Uobičajeno Grinje nikako da nestanu sa tarantule

    Pozdrav svima!

    Prvo da kažem da sam pretražila forum i primenila sve što je vredelo, i opet ništa, pa otvaram novu temu.

    Zbog velike vlage i nehigijene u terarijumu, na P. cambridgei su se pojavile grinje u većem broju oko helicera, očiju, na spojevima nogu sa karpaksom. Te grinje ne uspevam da odstranim isušivanjem.
    T sam odvojila u potpuno praznu posudu, izbušila dovoljno rupa za ventilaciju, stavila samo posudicu sa vodom. Posle 2 dana izvadila tu posudicu, i već oko nedelju dana je T bez ikakve vlage. I opet grinje ne nestaju, samo ih ima malo manje, na istim mestima, ali opet dosta.

    Šta sad da radim? Možda da tarantulu ostavim duže na suvom? Koliko suvoće uopšte može T da istoleriše?
    Today is always here.
    Tomorrow, never.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: Grinje nikako da nestanu sa tarantule

    Mislim da nikako nije dobro da isusujes tarantulu kao i prostor u kojem zivi da bi se resila grinja.Dovoljno je samo da povedes racuna sada,kada si promenila i terarijum i treset(nije lose da treset malo zagrejes u mikrotalasnoj pecnici i tako ubijes sve nepozvane goste u terarijumu).....itd,da sada budu uslovi takvi da se grinje ne bi razmnozavale,kao i da se ne povecava mnogo vlaznost.Izbacivati redovno ostatke hrane,iako to i nije neki veliki razlog za razvitak grinja.Mislim da ce same nestati posle nekog vremena.Tarantuli nista nece biti,ne brini......,ali pauk vlaznost mora uvek imati,kao i dobru ventilaciju......On ce sam regulisati kada mu je sta potrebno i koliko.......itd.....

  3. #3
    Član The Zaba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: Grinje nikako da nestanu sa tarantule

    a koliko su shtetne grinje po tarantule? da li mogu neshto da im urade?

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: Grinje nikako da nestanu sa tarantule

    Imao sam par slucajeva sa grinjama,ali nikad nisam imao probleme sa tarantulom zbog njih......,sto se mene tice....

  5. #5
    Član The Zaba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: Grinje nikako da nestanu sa tarantule

    a da li su shtetne za gushtere? poshto imam grinje kod lateralisa, a hranim gekone njima...

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Grinje nikako da nestanu sa tarantule

    Ja sam jedno vreme imao grinje kod lateralisa, i hranio sam tarantule i nisam imao problema... Kod Latera samo povecaj ventilaciju i grinje ce nestati... Kod T sam samo jednom imao grinje... Ja koristim reflektorku sijalicu za grejanje, tako da nakon 2-3 dana grinje od prevelike toplote nestanu... Mislim nikad nisam imao neku invaziju grinja ali jesam ih vidjao po uglovima, i usmerim lampu na tu stranu i kroz dan dva ih vise nema...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •