Prikaz rezultata 1 do 12 od 12

Tema: Muve

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Exclamation Muve

    Procitao sam negde da smem muvama da hranim tarantulu ali da ih ne uzimam napolju zbog potencijalnih parazita vec da ih izvodim iz crva.
    Da li je to tacno?

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Muve

    Citat Prvobitno napisao filipj97 Pogledaj post
    Procitao sam negde da smem muvama da hranim tarantulu ali da ih ne uzimam napolju zbog potencijalnih parazita vec da ih izvodim iz crva.
    Da li je to tacno?
    Mozes ali nisu hranljive jako ti preporucujem da hranis tarantulu, lateralisima,dubiama,cinareama,fobasima,tenebrijam a svim ovim sto se inace hrani jer muve nisu hranljive a i kako ces hvatati muve stalno pa im kidati krila samo bezveze cimanje...
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Muve

    Ma ne bih ih stalno hranio muvama nego bih dao povremeno da se zaslade malo I sta ima da hvatam muve kupim crve za pecanje eto ti larvi koliko hoces i u frizider desetak minuta da ne bi mogle da lete.

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Muve

    Citat Prvobitno napisao filipj97 Pogledaj post
    Ma ne bih ih stalno hranio muvama nego bih dao povremeno da se zaslade malo I sta ima da hvatam muve kupim crve za pecanje eto ti larvi koliko hoces i u frizider desetak minuta da ne bi mogle da lete.
    I nisu bas kao poslastica oni tamo ne hrane bas te crve u pecaroskim radnjama da budu kvalitetna hrana vec da se sto pre ugoje da mogu da ih prodaju jer pecaros ne hrani ribu nego je hvata,uglavnom mozes ako imas bas zelju da dajes ali ti ne preporucujem,kao i vecina terarista ovde =) mozda tarantula nece odma pojesti muvu,pa bi morao da joj otkines krila jer posle 5 minuta van frizidera ona je kao nova i letece.
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Muve

    Ma to bih ovako davao na primer ako je T jela lepo i cisto ako nekog zanima da vidi kako lovi da joj dam muvu ne bih je hranio njima ovako...

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Muve

    Iskreno mislim da preterujes ako neko oce da vidi kako jede zovi ga kad hranis tarantulu,nekako mi je to kao kad bi keva tvoja zvala nekog kuci da vide kako ti jedes pa ti umesto tanjira pasulja kojeg si jeo prethodno baci ubudjali lebac
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Muve

    Mozes ali nisu hranljive jako ti preporucujem da hranis tarantulu, lateralisima,dubiama,cinareama,fobasima,tenebrijam a svim ovim sto se inace hrani jer muve nisu hranljive a i kako ces hvatati muve stalno pa im kidati krila samo bezveze cimanje...
    Slazem se sa Digiem. Zasto bi ih hranio muvama, kad ima toliko razlicitih vrsta zive hrane u ponudi kod nas.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Volfgang'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    145

    Uobičajeno Odg: Muve

    Ja muve iskljucivo dajem Bogomoljkama,jer ih one obozavaju. Slazem se i sa Vladom i sa Digijem.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Boogi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Crvenka
    Postova
    218

    Uobičajeno Odg: Muve

    Takodje se slazem sa Digijem

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Muve

    Citat Prvobitno napisao Uros1939 Pogledaj post
    Ja muve iskljucivo dajem Bogomoljkama,jer ih one obozavaju. Slazem se i sa Vladom i sa Digijem.
    Pa da one su namenjene boomoljkama jer lete pa im je to pravi izazov
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  11. #11
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Muve

    Zasto si toliko siguran da ako kupis crva, neces moci nista od bolesti da preneses na tarantule. Mnogi uzrocnici bolesti se prenose i na jaja, a odatle i na sve larvene oblike, lutke i nove adultne oblike. Isto tako ne znas sa cime su ti pecarosi hranili te crve. Mozda se pokupili neku lesinu i na tome ih odgajali. Kako god okrenes, nemas valjani razlog da bi hranio tarantule muvama, pa makar to bila i zabava. Nije vredno rizika.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Muve

    Pa crvi od muve jedu samo truli deo,oni koriste crve da bi nekim ljudima odstranili truli deo koze jer jedu samo trulo u prirodi,eh sad jedino je sigurno ako ti sam uzmes pa gajis pa im dajes nesto sto nije trulo onda ok ali ipak nisu za tarantule bas najbolja hrana,vise su za bogomoljke
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •