Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 47

Tema: Nove tarantule

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Post Nove tarantule

    Sinoc su mi stigle cyano i regalis ubacio sam ih u terarijum odlicno izgledaju ali su nekako mnogo mirne i nece da jedu. Jel to mozda zbog stresa tokom prevoza? To mi se desilo pre pola godine i sa genikulatom nije htela da jede nedelju dana i samo je stajala u mestu. Inace ubacio sam lisajeve u terarijum cisti su ali mnogo se oseca njihov miris. Jel to smeta tarantulama slucajno dal da vadim? Regalisu sam ubacio i grane al izgleda da jos nije istrazio terarijum samo je setao po staklu ali je vecinu vremena proveo na zemlji i mnogo je miran. Cak sam po njemu posuo slucajno malo treseta kad sam ubacivao a on kao mrtav nije mrdnuo.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Cesto se tako ponasaju kad promene sredinu.Trajace par dana,dok je ne skontaju kao svoju teritoriju.Za lisajeve ne znam,i ja imam isti slucaj,ali se nadam da ce ubrzo proci.Glasam da ce ciano prva da se odomaci!

  3. #3
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Ne razumem sta mislis pod tim mirne. A kakve treba da budu, nemirne? Ako mislis da ce stalno da se setaju po terarijuu, gresis. Tarantule 95% svog vremena bleje u jednom mestu. I to sto ne jedu je ok, s obzirom da im treba vremena da se naviknu na nov terarijum...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Ma cudno mi je za regalisa da nije bar malo bio na grani nekako i kad ih uznemirim(kao sto sam slucajno posuo regalisa tresetom) nije ni mrdnuo. Geniculati cim pridjem pincetom napada je al ona se navikla ovde i ove ce valjda za koji dan... Evo terarijuma, pa recite valja li za tarantulu:


    http://imageshack.us/f/408/dscf0902w.jpg/

  5. #5
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Dobar je, nista mu ne fali. Samo joj treba vremena da se navikne na terarijum, a ti se upusti i uzivaj! Koliki je regalis? Zenka, jel da?
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Jeste, oko 14-15cm kad se skroz rasiri, prelepa je. Cyano je oko 8cm. Genikulati je trebalo jedno nedelju dana da se navikne skroz posle je napadala sve sto prodje pored nje. Pretpostavljam da cim cyano pocne da plete onda se navikla. Nego brine me regalis malo veceras cu da sredim gore na sredini terarijuma ima prostora skoro 1cm mozda 8mm pokusavao je da predje na stranu gde je cyano i malo mu je falilo da provuce prednji deo pretpostavljam di bi uspeo i stomak posto je elastican.

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Split
    Postova
    10

    Uobičajeno Re: Odg: Nove tarantule

    Moje mišljenje je da u terarij treba ubaciti još treseta jer ovo šta je prikazano na slici je premalo. druga stvar na slici nema nikakvog skrovišta gdje bi se regalis mogao da sakrije a on neće isplesti toliko da sma sebi napravi skrovište da u njemu bude siguran!

    Po meni još treseta i neko skrovište, šuplji panj ili nešto tako! Pogledaj moj terarij za regalisa:


  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Skroviste i hocu da ubacim neku saksiju ako nista tek je juce zavrsen ter bio nisam mogao sve da postignem lako cu dodati to.

    P.S. nek mi neko jos kaze ovo za lisajeve sta misli sto mnogo mirisu da li da ih vadim?
    Poslednji izmenio filipj97; 29.01.12. u 15:01.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Jeste,lako ces dodati...osim ako se u medjuvremenu regalis ne odomaci,a onda...ruka mora da bude brza od oka... Stvarno,dodaj zemlje jer ce mozda dobar deo da on podigne u vis,da bi napravio skloniste,Tada ce ti jako malo ostati na dnu.

  10. #10
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Kod arborealnih tarantula stvarno ne treba mnogo treseta. U stvari on sluzi samo da dobro drzi vlagu, tako da ako redovno doliva vodu u posudu, nema nikakve brige! Moja fasciata 6 meseci od kako sam je ubacio u terarijum nije ni dodirnula treset!
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Regalis evo vec 4 sata najmanje nije ni mrdnuo. Inace drzim plasticni poklopac od tegle pun, prskam jednu stranu stakla i treset pored posude ne natapam ga mnogo al 2 puta dnevno poprskam tako radim genikulati pola godine i nije se bunila nikad ima jedno 2cm treseta sad dosta je ako bude preturao lako cu to je najmanji problem. Nek su zive i zdrave samo

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Evo ustao sam sad regalis seta po granama a cyano je isplela malo mreze pocele su da se navikavaju.

  13. #13
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Ne ocekuj od regalisa da ce se penjati po tim granama. Previse su tanke za njega. Pogledaj na Nogalovoj slici koliko je sirok panj. To sto si joj ti stavio je vise smetnja, nego sto ce joj sluziti za nesto.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Dodaj jos treseta, bas si malo stavio.... Bolje izgleda u terarijumu kad ima vise, a i bolje ce zadrzavati vlagu...

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Citat Prvobitno napisao Miroslav Pogledaj post
    Ne ocekuj od regalisa da ce se penjati po tim granama. Previse su tanke za njega. Pogledaj na Nogalovoj slici koliko je sirok panj. To sto si joj ti stavio je vise smetnja, nego sto ce joj sluziti za nesto.
    Ovo sam stavio za pocetak dok ne nadjem nesto bolje a jos nisam uspeo. Reci mi koje sve drvece od listopadnog smem da ubacujem znam da orah ne sme sta sve sme pa da nadjem nesto?

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Citat Prvobitno napisao filipj97 Pogledaj post
    Ovo sam stavio za pocetak dok ne nadjem nesto bolje a jos nisam uspeo. Reci mi koje sve drvece od listopadnog smem da ubacujem znam da orah ne sme sta sve sme pa da nadjem nesto?
    Mozeš da staviš bukvu, hrast, šta ćeš više... Preporučujem vinovu lozu, korenje moze da ima baš dobar oblik a ima i moćnu teksturu... U nekom starijem vinoradu možeš da pronađeš takve stvari... Preporučujem ti da odmah središ terarijum kako želiš, jer kada se T odomaći moraćeš da je ponovo premeštaš jer nema sredjivanja tera dok je ona unutra...

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Ovde nisam nista posebno nasao potrazicu na spomen parku ovih dana dok malo popusti led... Inace i ovo je od vinove loze koja je pred zgradom nisam mogao da nadjem deblje grane jer su je prosle godine potkresali dosta jer se srusila nadstresnica od nje bila je ogromna... Nije ni ovo lose moze da se provlaci i pentra se tuda cesto al znam da treba da ima nesto gde moze stabilno da stoji i potrazicu...

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Cyano se vec poprilicno adaptirala isplela je dosta mreze ali me regalis nervira sto je kao slogiran danas je skoro ceo dan u istom polozaju prislonjen uz staklo ispod grane. Nije to radio ovih dana. Da li mozda trazi nesto gde moze da se sakrije, da mu ubacim neku saksiju?

  19. #19
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    To je normalno za regalisa. Sve poecilotherie su 95% vremena u toku dana staticne a uvece se malo prosetaju po terarijumu. Proveri uvece sa baterijskom lampom da li se krece a mesto za sakrivanje bi svakako bilo pozeljno kako bi se osecao sigurnije dok se ne odomaci u novom terarijumu. Probaj sa nekom crepanom saksijom mada njima najvise odgovaraju sklonista u obliku cevi kao sto je Nogalo prikazao na svojoj slici.

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Ma znam, ali ne mogu da nadjem... Saksiju sutra stavljam. Sad sam joj dodao jos zemlje, uvece pomalo proseta, najvise seta ujutru oko 8h.
    Ima oko 3cm zemlje na nekim mestima malko vise mislim da joj je dovoljno.
    Poslednji izmenio filipj97; 01.02.12. u 22:43.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •