Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 47

Tema: Nove tarantule

  1. #21
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Seta kada ima najmanje vibracija po kuci , a i za razliku od ostalih arboeralnih tarantula stalno ces ga videti
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  2. #22
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Stavi 5cm podloge i onda ce to biti neku minimu, jer kad krene da kopa, brzo ce doci do dna.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Stalno ode u cosak i opruzi se na staklu evo stavio sam malopre skloniste i dodao jos zemlje i 2 kamena pa cemo da vidimo... Cim otopli naci cu neku deblju granu i staviti. Nadam se da ce joj biti dobro...

  4. #24
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Nadam se da si ta dva kamena obezbedio da ne padnu na nju u slučaju da bude kopala ispod njih.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Nije veliko kamenje pored posude sa vodom je cisto neka ima...

  6. #26
    Član Boza Bond'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Citat Prvobitno napisao Dule Pogledaj post
    Jeste,lako ces dodati...osim ako se u medjuvremenu regalis ne odomaci,a onda...ruka mora da bude brza od oka... Stvarno,dodaj zemlje jer ce mozda dobar deo da on podigne u vis,da bi napravio skloniste,Tada ce ti jako malo ostati na dnu.
    Ziva istina, i moja zenka je oko 15 cm, i danas sam joj menjao posudicu sa vodim, jer ju je ova plasticna previse zanimala, i cim bih je napunio, ona je prevrtala i premestala gde njoj odgovara. I u momentu otvaranja tera, bila je brza od treptaja, bukvalno sam joj osetio dlacice na kaziprstu :P Nikako prijatan osecaj...

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Stavio sam joj prekjuce posudu za skrivanje evo nocas je nanela ispred nje zemlju i ucvrstila mrezom za granu i za drugi kraj posude i tu je ceo dan.

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Evo proslo je 8 dana od kako su stigle T jos uvek nece da jedu jel to jos uvek zbog adaptacije?

    P.S. Kako kod regalisa mogu da prepoznam vreme pred presvlacenje?

  9. #29
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Kod regalisa, nikako,mislim kad ga ugojis i kad prestane da jede onda znas da bi trebalo da prestanes da ga hranis jer ce se presvuci uskoro,a pusti ih mozda bas hoce da se presvuku pa zato ne jedu
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  10. #30
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Ja mislim da se jos nisu aklimatizovale, 8 dana za njih nije nista. Moja P. bara isto jela od kad je stigla(10-15 dana), a prilicno sam siguran da nece uskoro da se presvuce...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Evo T jos uvek nece da jedu ima 17 dana kako su stigle al me cudi cyano posebno sto nece da jede. Regalisu je skroz mali stomak i ima obicaj da boravi u jednom cosku ceo dan i noc da se ne pomeri ne reaguje ni na sta ja mu dunem malo, cacnem ga pincetom, nista. Kad hoda hoda normalno al cudi me sto nece da jede ovoliko dugo.

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Moguce i da slabije jedu zbog zime,mozda u zimskom periodu slabije jedu..meni naprimer, kad je stigla L. parahybana, nije jela oko mesec dana,a onda je navalila ko blesava..treba da se priviknu valjda na nove uslove

  13. #33
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Meni su i skorpija i tarantula odbijale da jedu mesec dana od kad su stigle pa su jele pre neki dan
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Meni letos genikulata nije htela da jede kad sam je kupio 10-12 dana posle je jela cim joj bacim.

  15. #35
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Citat Prvobitno napisao filipj97 Pogledaj post
    Evo T jos uvek nece da jedu ima 17 dana kako su stigle al me cudi cyano posebno sto nece da jede. Regalisu je skroz mali stomak i ima obicaj da boravi u jednom cosku ceo dan i noc da se ne pomeri ne reaguje ni na sta ja mu dunem malo, cacnem ga pincetom, nista. Kad hoda hoda normalno al cudi me sto nece da jede ovoliko dugo.
    Verovatno ti je hladno u sobi cim se ne pomera i kad ga cackas, proveri temperaturu termometrom. Za cyaneopoescense je optimalna temperatura 30-35 stepeni. Meni su pre koji dan stigla 2 cyanea i oba su jela 4-5 sati nakon dolaska.

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Nema sta da proveravam... Nocu ne spada ispod 20stepeni danju je 23-24 stepena. A primetio sam da je cyano malo potamnela(noge) dal je to neki znak da sledi presvlacenje?
    A cim mi je u sobi tolika temp verujem da je u teru stepen dva toplije jer i vlazim treset redovno.

  17. #37
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    To ti se mozda ucinilo da je potamnela, kod njih se ni po cemu ne moze prepoznati da li ce presvlacenje ili ne, pogotovo kod odraslh promeraka jer prave jako velike pauze izmedju jela.
    Hajde ti ipak njoj stvi sijalicu od 40w ili 60w i vidi kako se ponasa. Ako pocne da se krece znaci da je to bio problem. Nista te ne kosta a svakako smanjujes rizik da ti ugine tarantula.

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Ona dosta boravi u jednom cosku preko dana i tu isplete malo mreze al krece se kad je mirno po staklu i po terarijumu, a regalis miruje vise od nje... Ona sad ima 8cm.

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Bolje namesti sve odjednom a ne tako svaki dan po malo. Brze ce se odomaciti ako ima sve i ne cackas ga. Ovako je on verovatno bio poceo obelezavati teritoriju a ti mu sipas treset preko toga pa je opet na nepoznatom. Sutra kad ubacis saksiju opet ga cimas i uznemiravas pa mu zbog svega toga treba vise vremena da postane opusten u svom teru.

  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Nove tarantule

    Stavljeno je sve. Ubacio sam kod regalisa dva lateralisa nece jos da ih jede al mozda ce hteti uvece. Malo mi je cudno da se jos nisu adaptirale al moja genikulata kad sam je uzeo sa 5cm nije htela dugo da jede bezala je od crva al zato posle u letu hvatala.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •