Prikaz rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Kameleon - savet

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Kameleon - savet

    Danas sam primetio da je pocela da se krece po dnu terarujuma i to je prvi put, nasao sam je u saksiji i video malu rupu u zemlji 5x5cm duboka oko 1cm. Pretpostavljam da su je pocela da ispituje zemlju za polaganje jaja! Ali na njoj se nista ne primecuje, ima istu liniju kao i kada sam je uzeo od Zarka. Kod mene je oko mesec dana i stara je oko 7-8 meseci. Mnogo je uznemirenija poslednjih nekoliko dana i svaki put sisti kad zavucem ruku u terarijum i bezi od mene. (ne jurim je nego menjam ubruse na dnu terarijuma i po nekog odbeglog lateralisa)




    Osnovna hrana su joj lateralisi a povremeno dobija i fobase (fobase nemam vec nedelju dana ali cu ih u toku sledece nedelje naruciti i ujedno trazim cvrcke da bi imala sto raznovrsniju hranu)
    Dnevno joj dam oko 5-6 lateralisa ili 3 lateralisa i 2 fobasa.

    Kalcijum dobija svaki dan - po jedan naprasen lateralis a vitamine dva puta nedeljno - po dva naprasena lateralisa. S obzirom da sam procitao mnogo o kameleonima ukapirao sam da je ta doza najoptimalnija. MOLIM VAS ispravite me ako gresim. Povremeno gricne sefleru i bendzamina ali kapiram da je to normalno.

    Orosavam 3-5 puta na dan vrucom kupovnom vodom ali opet sam primetio vrlo mali narandzasti deo govanceta, koliko znam to je prvi znak dehidratacije. Od tada orosavam cesce i dodao sam driping sistem (sproveo sam sistem za infuziju i to kaplje tokom celog dana - 12h).

    Temperatura je idealna - u gornjem delu tera imam dve spot sijalice i temeratura je 30-32 dok je na hot spotovima 34-36. Na dnu je oko 23-25. Nocna temeratura je 19-21 stepen. Obicno bleji negde na sredini u bendzaminu je povremeno se popne do hot spota.

    Koje su sasnse da su zaista jaja formirana?
    I da li mislite da su uslovi dobri?

    Hvala!

    Evo jos nekih fotografija...



    Uploaded with ImageShack.us




    Uploaded with ImageShack.us




    Uploaded with ImageShack.us

    Evo ponovo sam je nasao na dnu! Skroz tamnu.
    Poslednji izmenio hopsy; 29.01.12. u 16:54.

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Kameleon - savet

    zenke nekad nose jaja i ako nisu parene pogledaj sotmak da nije gravidna

  3. #3
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Kameleon - savet

    Da, moguće je da formira jaja sama bez mužjaka i parenja, ne mora da bude vidno toliko, ako se šeta po dnu, kopa ponegde, ne jede par dana poslednjih samo što ih nije polegla, ubaci neku kanticu od 5-10 litara po mogućstvu višu i napuni do vrha tresetom/peskom ili mešano, navlaži da može da kopa, stavi granu neku jaču da može da dođe do te posude i izađe i čekaj

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Kameleon - savet

    Znam da mogu da nose neoplodjena jaja, stvarno sam dosta procitao o njima. Ono sto nigde nisam procitao jeste o samom ponasanju kameleona (kao npr da nece da jede pred polaganje). I zato sam trazio pomoc od vas iskusnih kameleondzija (kameleondzija OMG . Jede onoliko koliko joj dam, a procitao sam (opet ja citao, a nisam clan biblioteke i ne viri karta dva prsta) da u tom periodu treba pojacati ishranu i vitamine. Sa vitaminima nisam smeo da rizikujem da je ne predoziram ali sam hranu pojacao, danas je pojela 8 lateralisa kao od sale! Stavicu tu kantu sa tresetom u toku sledece nedelje pa cemo da vidimo sta ce da bude. Cak sam pripremio i veliko platno da joj prekrijem terarijum na neki dan, da je oslobodim stresa od prolazenja kroz stan pa da na miru obavi to sto treba...
    Hvala na odgovorima! poz

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Kameleon - savet

    I da, sta mislite o doziranju minerala i kalcijuma?

  6. #6

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Kameleon - savet

    Definitivno ce jaja da se polezu! Ne jede nista vec dva dana, konstantno se seta po terarijumu, krije se i bezi kad god pridjem. Tako da sam postavio zemlju pa cemo da vidimo sta ce da se desi. Ima 20 litara zemlje, 30 cm je dubina plasticne posude.
    Evo i slika:

    Shot at 2012-02-07
    Shot at 2012-02-07

    Shot at 2012-02-07


    Shot at 2012-02-07

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Kameleon - savet

    Ona je izgleda ipak pocela da se presvlaci. Simptomi su skoro isti, nadrndanost, nece da jede itd. Evo i ovo se pojavilo veceras, izgleda mi kao da je poceo da otpada deo koze, samo jos neko iskusniji da potrvrdi!

    Shot at 2012-02-08


    Shot at 2012-02-08

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •