Prikaz rezultata 1 do 3 od 3

Tema: Trazim knjigu

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    3

    Uobičajeno Trazim knjigu

    Prvo pozdrav svim clanovima foruma.

    Zanima me da li neko zna naziv neke dobre knjige o nasim zmijama (zmije srbije). Cisto da se jos malo vise informisem. Eventualno ako neko zna neku knjigu za pocetnike u hvatanju zmija.

    Kako hvatati, gde ih naci, itd, itd.

    Hvala unapred.

  2. #2
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Trazim knjigu

    Zdravo i dobrodošao. Knjiga o zmijama Srbije na žalost još uvek ne postoji. Postoji Radovanovićeva knjiga o herpetofauni SFRJ, sa početka 50-ih godina XX veka, koja ne može tako lako da se nabavi. To je sasvim dobra knjiga, ali su informacije dosta zastarele, s obzirom na to kad je pisana. Ja pored nje imam knjigu o zmijama Evrope, koja je isto pradavno pisana, i Kolinsov ključ gde su opisane evropske vrste. Moj savet bi ti bio, ako te već zanimaju domaće zmije, da uzmeš spisak vrsta (napisaću ti ako nemaš), pa da redom guglaš svaku vrstu i tako nađeš informacije koje te zanimaju, a imaš nešto o tome i na ovom forumu, mada, davno smo pisali, možda ima tu i nekih netačnih podataka.
    Što se tiče knjige o hvatanju zmija, ne treba ti ništa tako, niti mislim da postoji. Kad naučiš malo biologiju - šta živi kod nas, gde, na kakvim staništima, kad je aktivno, i tako to, tad i tu ćeš ih i tražiti

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Trazim knjigu

    Hvala puno na odgovoru. Prelistao sam ja ovaj forum jedno tri-cetiri puta, nego nikako da se registrujem.

    Znam o cemu pricas, nisam ja totalni pocetnik, znam bas dosta o zmijama. Ovo sto si rekao za domace da googlam, odavno sam se informisao o tome
    Nego sam mislio cisto da ima neka knjiga koja ide nesto dublje u tu tematiku. Jer vecina knjiga koje sam ja vidjao su o cuvanju zmije kao ljubimca. Iskreno da ti kazem nisam ni planirao nesto mnogo da naucim, vise da ubijem vreme. U svakom slucaju hvala na odgovoru

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •