Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Problem ili ne?

  1. #1

    Uobičajeno Problem ili ne?

    Imam kukuruznog smuka starog oko 1.5 god, uzeo sam ga od Kima jos sa 7 dana i do sada nije bilo nikakvih problema.
    Porastao je lepo, ima oko 120 cm, ali u poslednje vreme, tacnije zadnjih 2 meseca odbija da jede. Za tih 2 meseca se jednom presvukao.
    Ranije sam ga redovno hranio na svakih 6-7 dana i nikada nije odbijao da jede, ali sada kao da ga hrana ne zanima ni malo.
    U terarijumu je redovno temeratura izmedju 28 i 25 stepeni, ima veliku posudu sa vodom..
    Ovako mi deluje zivahno i ponasanje mu je skroz OK, na svaka 2 dana mu ponudim misa cisto da vidim da li se predomislio, ali on kao da ih i ne primecuje.
    Da li da nastavim ovako, ili da menjam nesto tu? Stvarno nemam ideju sta moze da mu bude da tako odjednom promeni ponasanje..
    Neki predlog?
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Problem ili ne?

    Jedina moja ideja je da bi mozda pao u brumaciju (zimski san) na nekoliko nedelja tako da bi trebao malo da snizis temperaturu i prekines hranjenje ali detaljnije o tome, ako je uopste to uzrok, neka ti kaze nako iskusniji.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Problem ili ne?

    ne znam za ovo vezano za zimski san, imam bou pa ni nema potrebe da znam
    nego, ako nije to u pitanju, ja mu jedino nebi nudio svaki drugi dan, nego mu npr. sad ponudis i ako odbije, onda sacekas da prodje bar 5 dana.

    tako bi ja uradio, naravno ako nema veze sa tim zimskim snom

  4. #4
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Problem ili ne?

    Neće zmija sama od sebe da padne u brumaciju, ako joj se drastično ne obori temperatura u terarijumu. Međutim, dešava se da Lampropeltisi neće da jedu zimi, ili jako prorede ishranu, iako su živahni sve vreme. Ako zmija ne jede, a ne gubi primetno masu, onda uglavnom nema razloga za brigu. Nek izgura ovu zimu tako, a ako i sledeće zime počne da odbija hranu, razmišljaj o tome da je staviš na zimski san na 2-3 meseca. To ti je moj savet. Inače, sad možeš da joj nudiš hranu, ali ne svakodnevno, nego na nedelju dana, recimo.

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Problem ili ne?

    I ako je hraniš mrtvim plenom imaš par varijanti šta da probaš. Ostavi miša preko noći u terarijumu, ako to ne uspe prilikom sledećeg hranjenja staviš zmiju i miša u neku manju kutiju i ostaviš koji sat. Naravno na toplom. I onda onda fora gde zasečeš mišu glavu, navodno to nekima pomaže, valjda je intenzivniji miris.Ako daješ živ, onda naravno ništa od ovoga ne možeš primeniti.Javi kako napreduje tj da li je projeo.




  6. #6

    Uobičajeno Odg: Problem ili ne?

    Temperatura nije drasticno padala, tako da zimski san otpada kao razlog, od letos joj odrzavam konstantnu temperaturu.
    Nije izgubila na masi, jos je debela hranim je i mrtvim izivim plenom i vec sam probao da joj ostavim mrtvog misa preko noci, ali ga je ostavila po strani...
    Nudicu je na 5-6 dana pa javljam ako bude promene
    Hvala!
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Problem ili ne?

    Veoma je moguce da je u pitanju zima! Ti kazes da temp nije padala, ali ne racunas na njen biloski sat, koji trazi "reset" da bi posle odmora na novo poceo normalno da funkcionise! Kod nekih primeraka je to vise izrazeno, kod nekih manje, a neki nemaju tu muku! Kao sto je Nenad rekao lampropeltisi su vise osetljiviji na zimski period, sto ne znaci da kukuruzni smukovi koji prirodno brumiraju da ne traze to isto i u teraristickim uslovima. Imam ja par zmija koje to traze. Sad je vec kasno da je brumiras, ali mozes da je stavis bar 1,5 mesec na 10-13 stepeni i posle izvadis, ako je hladno vreme mozes da produsis i do 2 meseca, sto vise od 1,5 meseci to bolje....Videces, kad se organizam "resetira", vratice sve svoje zivotne funkcije. Zmije koje brumiraju su zdravije i imaju duzi zivot! Jos jedan pokazatelj da je sve ovo tacno je to sto kazes da ne gubi na masu! U odnosu na ishranu, lose je da je hranis i zivim i mrtvim plenom, jer ako vec jede mrtav plen, daj joj samo mrtvo u suprotnom moze da pocne da odbija mrtav plen, jer joj zivi bolje i primamljivije mirise! Svakoj zivotinji ako joj dajes razlicite hrane, birace koju da uzima, a ovu drugu nece hteti ni da je pomirise.

  8. #8
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Problem ili ne?

    Eto da potvrdim samo sve što su napisali gore, siguran sam da je do zime, moguće je da joj je u hladnijem delu pala temepratura za 5 -10 stepeni i da je to osetila i da se odmara, to se može desiti i kada je u toplom delu normalno visoka temperatura tako da to ne treba da te brine uopšte. Dokle god ne počne da gubi na težini slobono se opusti i ne brini

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Problem ili ne?

    uginula danas :/
    pretpostavljam da je sve vreme bio problem zatvor.. nemam pojma, skenjao sam se skroz, da je bilo koja druga zivotinja u pitanju znao bih na vreme sta je i tretirao bih necim, ali ovako..
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •