Prikaz rezultata 1 do 16 od 16

Tema: Oduzet loptasti piton

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Oduzet loptasti piton

    2008. godine mi je oduzet loptasti piton. Izvinjavam se sto pisem o starom slucaju , posto sam na ovaj forum nabasao tek pre 4-5 meseci i nisam se setio ranije da stavim ovu temu . Dobio sam pitona 2002. godine i tada mislim da nije uveden zakon da se moraju posedovati papiri i poreklo zmije. Loptastog pitona smo odrzavali sve lepo i uredno , redovno ga hranili itd. Posle par godina , pitona vise nismo drzali kuci , nego u nasoj prodavnici kucnih ljubimaca u Somboru.Bio je u prodavnici nekih 3 godine ili vise i onda su nam ga oduzeli zbog neovlascenog drzanja.Par godina nakon sto su ga oduzeli , otisli smo u Suboticu u zooloski vrt(tamo je odnet nas loptasti piton) u jednu prostoriju gde su bile zaplenjene zivotinje i tamo je nas piton bio bez vode i bez svetla.Zena koja je tamo bila rekla je da ga retko hrane .Drustvo za zastitu zivotinja koje ne daje zivotinjama da jedu, da piju, da se greju , bukvalno im ne daju da zive ! Nedavno nam je ta zena javila da je piton jos uvek ziv i da mozemo doci na prolece da ga posetimo .
    Da li neko moze da mi da neki savet kako da vratim loptastog pitona ?


    Evo sajta gde pisu o tome zasto su nam oduzeli pitona ...http://www.ekoforum.org/index/vest.asp?vID=2844

  2. #2
    Član $Daconi... :)'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Oduzet loptasti piton

    i meni je oduzet burmanski!..ali od strane mupa..i ne mogu nikako da ga vratim..a sto se tice tvog slucaja- ista stvar,iste dzukele!! jako tesko..
    $Daconi!

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Oduzet loptasti piton

    Ukoliko je oduzet u vreme kad nije bilo zakona, mozes slobodno da pustis tuzbu i dobices ga, naravno trazices i obestecenje. Upamti: sve sto nije zakonom zabranjeno- je dovoljeno. Drzava ne moze da postupa ako nema zakonsko ovlascenje za to! Jedino je greska sto je bio u ducanu, na taj nacin ne mozes da dokazes da ti nije bio za prodaju (na crno). Ako se odlucis za tuzbu, onda treba da znas sta da kazes zasto do sada ga nisi potrazio i da dokazes da je oduzet pre donosenja zakona!

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Oduzet loptasti piton

    Pa da, najveci problem je sto je bio u prodavnici ... Ali nasao sam neki sajt gde pisu pravila ta kada su doneta i pise ovako :"U „Odluci o određivanju robe za čiji je izvoz, uvoz, odnosno tranzit propisano pribavljanje određenih isprava“ („Sl. Glasnik RS", br. 7/2010) , u Prilogu 3 pod G) naveden je Spisak biljnih i životinjskih vrsta čiji se uvoz, odnosno izvoz vrši na osnovu dozvole od strane Ministarstva nadležnog za poslove životne sredine i prostornog planiranja" . Zakon je donet 2010 , a oni su meni oduzeli loptastog pitona 2008 .

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Oduzet loptasti piton

    Mislim da ti je to sto je bila zmija u prodavnici najveca greska, jer ne mozes da dokazes zasto je ta zivotinja tamo......ako je ljubimac, on se drzi kuci, a ne u prodavnici i to bas za zivotinje........po meni tesko da ces da dobijes zivotinju. Jedino da vidis, da zamolis i t.d. da ti je vrate, pa oni posle prijave da je uginula i t.d....

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Oduzet loptasti piton

    Moci ces da ga vratis samo ako imas vezu u tom zoo-vrtu inace ti ga ovako nece vratiti ...
    Kao i za sve ostalo u ovoj drzavi , treba ti veza !

    Javi sta si uradio...
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Oduzet loptasti piton

    Kakvi su to slepci, ja ne mogu da verujem!

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Oduzet loptasti piton

    Debili...... Retardi....... ne mogu da verujem......

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Oduzet loptasti piton

    Pa,verovatno odem jos dok je zima jer je besplatan ulaz u suboticu u zoo. A kada s

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Oduzet loptasti piton

    nije vise besplatan ulaz... bio je do 04.02.

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Oduzet loptasti piton

    Zbog ovog vremenskog stanja još uveke je besplatan, evo baš sam malopre stigao iz Zoo vrt.I ima jedan loptasti izložen, ne znam da li je to tvoj.




  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Oduzet loptasti piton

    opa super... a drustvo i ja odlozili zato sto smo bili ubedjeni da se placa...
    a na sajtu nisu napisali nista, gamad

    pardon, ja se izvinjavam... evo opet sam proverio, i sad vidim da je free
    Poslednji izmenio patak; 19.02.12. u 16:15. Razlog: ### xD

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Oduzet loptasti piton

    Pa verovatno da je taj izlozeni moj , onako nema bas tako reci "ostar rep" , malo je zaobljen jer mu je hrcak malo odgrizao , ali naravno , na kraju ga je piton pojeo . Danas sam bas bio u Subotici i hteo sam da svratim do zoo vrta , ali kazu kao bio je zakrcen put snegom , pa nije bilo pozeljno bas ici do tamo kolima .

    A ako je to moj (sto je verovatnoca) , ne znam dal im je dozvoljeno da izlazu oduzete zivotinje .

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Oduzet loptasti piton

    Najgore je to sto se oni u javnosti predstavljaju kao zastitnici zivotinja koje ih spasavaju od loseg zivota u zarobljenistvu, a onda ih bace u 10x gore uslove, tj nikakve uslove i niko o tome nista ne zna. A verovatno je neki baksuz koji ne voli zmije prijavio da imas pitona u prodavnici. E sad, ja bih lepo nasao nekog novinara i otisao u zoo vrt da snimim lepo te uslove pa da vidimo sta ce ljudi da kazu.

  15. #15
    Član Nedelja'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2011
    Lokacija
    Nis
    Postova
    52

    Uobičajeno Odg: Oduzet loptasti piton

    Aco oko novinara si upravu. E sad ne mogu nikad uslovi da budu deset puta gori zato sto bi to znacilo da ih je i on cuvao u losim uslovima jer je
    0*10 =0 Zato nemoj da "vredjas" coveka koji je pitona drzao u dobrim uslovima.

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Oduzet loptasti piton

    Citat Prvobitno napisao Nedelja Pogledaj post
    Zato nemoj da "vredjas" coveka koji je pitona drzao u dobrim uslovima.
    IH bre kakav si covek , a nisam ga vredjao na njegovoj sam strani

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •