Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 53

Tema: Prva tarantula

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    18

    Uobičajeno Prva tarantula

    Rešio sam da kupim svoju prvu tarantulu.Prodavac u Pet shopu mi je preporučio(ustvari rekao da će mi nabaviti) Eupalaestrus campestratus.Da li neko može da mi odgovori kakva je ova tarantula i da li je dobra za početnike?

  2. #2
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Prva tarantula

    Prilično mirna tarantula ali relativno sporo raste. Ako ti se ne žuri nigde slobodno je kupi.
    Ne zahteva nikakve posebne uslove, dakle kao i za većinu drugih tarantula, malo vode i hrane tu i tamo.
    There's no place like 127.0.0.1

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Prva tarantula

    A kakva joj podloga treba,da li je neophodan treset,da li se ukopava ili joj je potrebna neka vrsta skloništa(pećina)?
    neke biljke takođe?

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Prva tarantula

    Ja mislim da je tresetrijalna tarantula, stavi joj neku koru od drveta, ili nesto drugo gde moze da se sakrije. Sto se tice treseta najbolje ti je da kokosov treset stavis.

  5. #5
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Prva tarantula

    Ja bih ti za pocetak preporucio neku sto brze raste, da se ne smoris pogotovo ako je skroz mala. Na primer geniculata, parahybana, chromatus ili neki arborealac: irminia, neka Poecilotheria... Takodje bih ti savetovao da kupis od ljudi ovde sa foruma jer verujem da ce te mnogo jeftinije izaci nego u pet shopu...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    27

    Uobičajeno Re: Odg: Prva tarantula

    Uf Poecilotheriu za prvu nebi bas reko. Ja sam u tim vodama nekih 5 mjeseci pa sam evo odlucio uzet prvu poecilotheriu i nije mi nimalo svejedno. Vjerovatno jos nisam svjestan njene brzine i otrova pa ju zato i uzimam. Uz nju jos i maculatu i murinusa. Koje su osto jedne od najotrovnijih.

  7. #7
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Prva tarantula

    To nema veze sa tim sto tek pocinje, nego da li je dovoljno pazljiv i odgovoran. To je bar moje misljenje. Ja imam 6 Pokija i ni sa jednim nisam imao problema. Jesu brze od ostalih T, ali kakve to veze ima. Ako ne radis ono sto ne treba, svejedno je koju T drzis!
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Prva tarantula

    Uf Poecilotheriu za prvu nebi bas reko.
    Ja sam murinusa uzeo medju prvim tarantulama, a glasi za jednu od najagresivnijih i najbrzih tarantula i nikad me nije napao. Ako ne uznemiravas bespotrebno tarantula i ako si oprezan ne moras da brines, mozes da uzmes koju hoces. Jedino ako nije komplikovana za cuvanje.

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    27

    Uobičajeno Re: Odg: Prva tarantula

    Slazem se s vama da mozes uzet koju hoces za prvu. Sve je to meni jasno i da pazis jako. Opet cim otvoris posudu ili terarij neznam lolko da pazis ona moze izletit van ili se stvorit na ruci pa zbog toga mislim. Bolje npr uzet irminiu ili cambridgei prije pokija jer su one isto brze i agresivne ali nisu tako otrovne kao pokiji ili maculata ili murinus. Malo je ipak rizik veci. Izadje ona vam dok si otvorio posudicu. Meni je cambridgei nedavmo izletio tako brzo da ga nisam vidio skoro. Ali nasao sam ga srecom.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Prva tarantula

    Meni je maculata bila druga T koju sam uzeo i nikakvih problema nisam imao sem sto mi je jednom zbrisala pa sam je trazio dva dana...
    Nece se ni jedna stvoriti na ruci, kad otvaras ter to je za njih stres pa gledaju da kidnu u stek, nebitno koja je vrsta
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Prva tarantula

    Hvala vam na odgovorima.Iskreno nisam ni znao da je toliko otrovna(ako sam dobro razumeo).Šta znači ne uznemiravati tarantulu?

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Prva tarantula

    Uznemiravati tarantulu znaci otvarati joj terarijum drzanje u rukama idt.

  13. #13
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Prva tarantula

    Ni jedna tarantule nije toliko otrovna da moze da ubije coveka. Cak ne moze ni da ostavi trajne posledice nego samo par sati do par dana jakog bola, vrtoglavice, groznice, temperature, moguce i povracanja(i to kod onih T sa najjacim otrovom, recimo calceatum i maculata)...a moze da se desi i da ne bude nista od toga! Mnogo zavisi i od organizma u koji je unet otrov... Ali jos jednom ponavljam, ako si savestan i odgovoran, verovatno nikad neces osetiti kako je to kad te ujede tarantula! Po meni je jedina opasnost kod savesnih ljudi kod prebacivanja, jer nikada ne mozes da tvrdis i predvidis sa sigurnoscu kako ce T da reaguje, naravno tu mislim na ove brze i pre svega nervozne vrste(npr. murinus i maculata). Jer dok su u svom terarijumu i na svojoj mrezi, moze donekle da se predvidi ponasanje, ali cim se izvade iz terarijuma i stave na nepoznato, onda nastaje haos!
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Prva tarantula

    Ja sam doziveo da pored mene ujede drugara muzijak A.versicolor, i nije mu nista bilo,mogu je da je bio samo suv ugriz a moguce je da i nije ali malo mu je oteklo,jedino sto boli kao igle da su ti se zabole
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Prva tarantula

    Jednio ako si alergican na ujed, onda moze da se zavrsi fatalno.

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Prva tarantula

    ako si alergican, onda i pcela moze da te ubije

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Prva tarantula

    Sto jes, jes

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Prva tarantula

    samo je pitanje kolki si baksuz
    inace, moja prva tarantula je p.murinus i sutra cu ga prebacivati u veci ter... nije mi svejedno... ne tripujem se toliko od toga da ce me ugristi, nego od toga da ce mi pobeci i zavuci se negde jer je brz ko munja, i onda da ce mi preko noci isisati krv ko vampir

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Prva tarantula

    Moj savet,pazi jako oko murinusa,meni je mali pobegao i nisam ga nasao dok ga nisam nazalost vratima priskljinuo posle mesec dana. Negde u sred sobe dnevne ga premestaj ako pobegne da mora dosta da pretrci da bi se zavukao,ja sam ormar i ostale rupe zapusio peskirom da ne ode ispod,i ako pobegne na tebe ne panici
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Prva tarantula

    steta za malog
    hvala na savetu

    murinus je trenutno u ferero roshe kutiji, pa sad ide u 15x15x15, nadam se da nece biti nikakvog incidenta

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •