Prikaz rezultata 1 do 17 od 17

Tema: Basciliscus plumifrons

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    72

    Uobičajeno Basciliscus plumifrons

    Evo da i ja predstavim svog novog clana. Rijec je o Basciliscus plumifrons-u (Gren basilisku iliti Jesus Christ lizardu).
    Decec je star 6 mjeseci, jako je aktivan, malo slabije jede ali doci ce k sbi s vremenom.
    Trenutno je u terariju 60x40x60 sa kojimsa ga i dobio, bit cemu dosta za jos koji mjesec a onda krecemo u izgradnju novog.
    Evi par slika.






    A evo i par slika terarija.





  2. #2
    Član darko c'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Basciliscus plumifrons

    Lepo,nema sta,i guster i terarijum.Cini mi se da ih ovde kod nas nema niko,bar ih ja nisam video na forumu.

  3. #3
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Basciliscus plumifrons

    Lepo zaista, ako budš imao vremena napiši nešto više o gušteru i odrzavanju.
    Pozdrav,
    Aleksandar.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Basciliscus plumifrons

    Kad ga izvodis na istrcavanje po vodi?

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: Basciliscus plumifrons

    Svakodnevno.

    Citat Prvobitno napisao Proka Pogledaj post
    Lepo zaista, ako budš imao vremena napiši nešto više o gušteru i odrzavanju.
    Pozdrav,
    Aleksandar.
    Evo malo sam ulovio vremena pa da napisem nesto o njima.
    Zeleni Baziliski dolaze iz juznih dijelova Nikaragve, Kostarike i zapadne Paname. Obitavaju obicno u nizinama i sumama kraj rijeka, potoka itd, vecinu vremena provode na stablima upijajuci zrake sunca a kada se osjete ugrozenima skacu u vodu i trce po njoj sa zadnjim nogama, po tome su i dobili ime Jesus Christ lizard.
    Zeleni bazilisk moze doseci velicinu od 80 cm a zabiljezeni su i veci primjerci, muzjaci su veci od zenki i krasi ih velika krijesta na glavi i duzinom cijelog tijela dok je kod zenki ta krijesta dosta manja. Zeleni bazilisk je najveci od svih vrsta baziliska.
    Inace kazu da su jako teski za drzanje u zatocenistvu jel su kao nervozni, ne vole hendlanje i kad su upalseni skacu po terariju (u to sam se i sam uvjerio).
    Kao i vecini gustera im je potreba UVB rasvjeta i spot lampa, na najtoplijem dijelu terarija bi trebala biti temperatura oko 32-35 stupnjeva dok u hladnijem 20-23.
    Terarij za ovakvog odraslog gustera bi trebao biti minmalno 180x120x120 u visinu sa puno grana za penjanje i velikim bazenom koji je potrebno svaki dan praznit.
    Baziliski su mesozderi a u njihovu prehranu u zatocenistvu spadaju razni zohari, crvi, cvrcci, skakavci,misevi dok u divljini jedu i zabe, manje ptice i gustere, ribe itd..

  6. #6
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Basciliscus plumifrons

    Koliko sam zaključio, veliki terarijum i velika površina sa vodom.
    Da li je pored toga što postoji veća površina vode u samom terarijumu potrebno i dodatno orošavanje istoga?
    Jer ako jeste, gledam na to kao dodatni stres na samu zivotinju, a ako on pod stresom skače....
    I ako mogu da te zamolim za pribliznu cenu samog gupštera na vašem trzištu.
    Pozdrav,
    Aleksandar

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Basciliscus plumifrons

    Bas lep i zanimljiv suter .

  8. #8
    Član
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Brdovita Sumadija
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: Basciliscus plumifrons

    Super je! Imao sam prilike da posmatram ponasanje nekih vrsta "vodenih" gustera u tropskoj kisnoj sumi, i pravo da vam kazem bas sam se iznenenadio kada su poskakali u vodu. Jako su agilni i mogli su da budu pod vodom par minuta. Mislim da imam sliku nekog u vodi.
    Sjajna zivotinja, mislim da zasluzuje dosta veci terarijum, a vidim da si napomenuo da ga pravis...
    Sve najbolje sa njim i drzi nas updejtovane

  9. #9
    Član Nedelja'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2011
    Lokacija
    Nis
    Postova
    52

    Uobičajeno Odg: Basciliscus plumifrons

    mnogo je cool.Ako moze da se zna kako si ga nabavio i kolko pare
    pozzz

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: Basciliscus plumifrons

    Citat Prvobitno napisao Proka Pogledaj post
    Koliko sam zaključio, veliki terarijum i velika površina sa vodom.
    Da li je pored toga što postoji veća površina vode u samom terarijumu potrebno i dodatno orošavanje istoga?
    Jer ako jeste, gledam na to kao dodatni stres na samu zivotinju, a ako on pod stresom skače....
    I ako mogu da te zamolim za pribliznu cenu samog gupštera na vašem trzištu.
    Pozdrav,
    Aleksandar
    Neznam dali je orosavanje potrebno uz toliku povrsinu vode jel se samim time stvara vlaga koja mu je potrebna za presvlacenje i sve ostalo.
    Ali kolko sam vidio, na tim podrucjima di oni zive od juna do oktobra je kisna sezona pa samim time mislim da mu nebi smetalo orosavanje. Probat cu pa cu vidjet.
    Cijenu gustera kod nas neznam jel je ovaj dosao iz Holandije, vidio sam da ih je prosle godine bilo na SloExu u Sloveniji ali sam malo zakasnio.
    Ja sam za ovoga dao 160 eura sa terarijem, imao sam priliku prosle godine uzeti par za 100 eura ali mi je to bilo malo sumnjivo pa nisam.

    Citat Prvobitno napisao IamWhoIam Pogledaj post
    Super je! Imao sam prilike da posmatram ponasanje nekih vrsta "vodenih" gustera u tropskoj kisnoj sumi, i pravo da vam kazem bas sam se iznenenadio kada su poskakali u vodu. Jako su agilni i mogli su da budu pod vodom par minuta. Mislim da imam sliku nekog u vodi.
    Sjajna zivotinja, mislim da zasluzuje dosta veci terarijum, a vidim da si napomenuo da ga pravis...
    Sve najbolje sa njim i drzi nas updejtovane
    Mogu dosta dugo da budu pod vodom. Svaka zivotinja zasluzuje veci terarij jel niti jedan terarij ne moze zamjeniti prirodu.
    Nravno da cu update-at cim bude promjena. Hvala.

  11. #11
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Basciliscus plumifrons

    Citat Prvobitno napisao froginho Pogledaj post
    Neznam dali je orosavanje potrebno uz toliku povrsinu vode jel se samim time stvara vlaga koja mu je potrebna za presvlacenje i sve ostalo.
    Ali kolko sam vidio, na tim podrucjima di oni zive od juna do oktobra je kisna sezona pa samim time mislim da mu nebi smetalo orosavanje. Probat cu pa cu vidjet.
    Cijenu gustera kod nas neznam jel je ovaj dosao iz Holandije, vidio sam da ih je prosle godine bilo na SloExu u Sloveniji ali sam malo zakasnio.
    Ja sam za ovoga dao 160 eura sa terarijem, imao sam priliku prosle godine uzeti par za 100 eura ali mi je to bilo malo sumnjivo pa nisam.



    Mogu dosta dugo da budu pod vodom. Svaka zivotinja zasluzuje veci terarij jel niti jedan terarij ne moze zamjeniti prirodu.
    Nravno da cu update-at cim bude promjena. Hvala.
    Krajnje pristojna cena!
    Hvala na infromacijama.
    Pozdrav,
    Aleksandar.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Basciliscus plumifrons

    Ja sam mislio da je mnogo skuplji .

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja chalabin32'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    172

    Uobičajeno Odg: Basciliscus plumifrons

    a jel imas neku posudu sa vodom koju menjas svaki dan ili akvarijum sa filtrerom?

  14. #14
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: Basciliscus plumifrons

    Citat Prvobitno napisao chalabin32 Pogledaj post
    a jel imas neku posudu sa vodom koju menjas svaki dan ili akvarijum sa filtrerom?
    Posto je terarij od stakla cijeli dole je na dnu jedno 7-8 centimetri vode sa malim slapom. Vodu mjenjam svaki dan onak na crijevo povucem i sve izadje (kao gorivo). A inace obozava vodu i konstantno je u njoj, samo sto je problem sto moras stalno prat staklo od terarija jel sve zasprica.

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja chalabin32'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    172

    Uobičajeno Odg: Basciliscus plumifrons

    a znaci ne peres taj vodeni deo,negde sam citao da kao mora sve da se dezinfikuje svaki dan..a ne znam dal je potrebno menjati vodu cesto ako imas spoljasni filter<kanister> ?

  16. #16
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: Basciliscus plumifrons

    Nisam nigdje naisao na takav podatak da se mora dezinficirat svaki dan ali ako je tako onda cemo i to rijesit. Ja ju mjenjam svaki dan a to je 3 minute posla tako da nije problem.
    A ovo sto si napisao *spoljasni filter<kanister>* mi nije bas jasno, objasnis malo detaljnije.

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja chalabin32'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    172

    Uobičajeno Odg: Basciliscus plumifrons

    pa to su oni spoljni filteri za akvarijume pa sam mislio ako njih stavis da mozda ne moras cesto menjati vodu,a to za dezinfikovanje sam cu o da treba za vodene agame pa pretpstavljam da i za njih treba isto posto se na slican nacin cuvaju...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •