Prikaz rezultata 1 do 15 od 15

Tema: bradata agama

  1. #1
    Član The Zaba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno bradata agama

    ne znam da li je do sad vec bilo reci o ovome, ali me zanima da li je moguce drzati par agama u aj da kazemo dovoljno velikom teru, koje nisu od malena spojene, nego bi sad bile po prvi put? i da li je moguce drzati odraslu-e jedinke sa mladuncima u istom teru?

  2. #2
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: bradata agama

    Mislim da nije preporučljivo da non stop budu zajedno, barem je tako kod većine guštera.
    Odrasle i maldunce, pa jedino ako su sve zenke, a i tada mislim da je velika šansa da dodje do konflikta.
    Sačekaj da ti se javi neko sa malo više znanja kod agama.
    Pozdrav,
    Aleksandar.

  3. #3
    Član The Zaba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: bradata agama

    ok, hvala druze!
    ima ljudi koji su bez problema drzali citav zivot muzijaka i zenku zajedno (osim posle parenja, dok snese jaja i dok se ne oporavi), ali mi je i par ljudi reklo da moze muzijak da isiluje i izmaltretira zenku, pa ova da rikne! rec je o starijoj zenki i mladom muzijaku...

  4. #4
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: bradata agama

    Pa baš zato što muzijak ne bi dao zenki mira, konstantno bi je pario i ona bi polagala jaja i tako u krug.
    Barem je tako kod 90% guštera.
    Sam si napisao koji je razlog da ne budu zajedno, u svakom slučaju sačekaj da ti se javi neko ko je imao više iskustva sa agamama.
    Pozdrav,
    Aleksandar.

  5. #5
    Član The Zaba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: bradata agama

    hvala druze!
    ima li josh neko neko mishljenje, sugestiju?

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Valjevo
    Postova
    42

    Uobičajeno Odg: bradata agama

    ja imam 2 zenke, kupio sam ih kao mladunce, kod mene su preko 7 meseci, nikad nisam imao problema! jedna je 2 meseca mladja, rekli su mi da ih ne stavljam zajedno jer nece stici da jede od starije... sad je veca od nje! druze se i mislim da im je lepo zajedno!

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Nis
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: bradata agama

    Nikad ne ubacuj mladunca kod odrasle jedinke,stradace samo
    kod mene su bili zajedno oko 2 meseca u istom teru sve super i jednog dana sam zateko mrtvog malisana sa smrskanom lobanjom
    A pri tom ova moja je bila mirna i nikad nije napala do tada.....

  8. #8
    Član
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Valjevo
    Postova
    42

    Uobičajeno Odg: bradata agama

    Citat Prvobitno napisao Milos87 Pogledaj post
    Nikad ne ubacuj mladunca kod odrasle jedinke,stradace samo
    kod mene su bili zajedno oko 2 meseca u istom teru sve super i jednog dana sam zateko mrtvog malisana sa smrskanom lobanjom
    A pri tom ova moja je bila mirna i nikad nije napala do tada.....


    Mozda je bila gladna

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: bradata agama

    Muzijak i zenka u istom terarijumu su losa ideja, cak i kada su porasli zajedno. Za zajednicki terarijum (ako bas mora, a za sve reptile vazi da su srecniji sami) bilo bi optimalno 1 muzijak na 2-3 zenke kako bi se agresivnost muzijaka razbila na vise zenki. Takav terarijum bi morao da bude pozamasnih dimenzija. Zajednicki terarijum bolje funkcionise kada su u njemu samo zeke, ali nije pravilo ni da ce se sve zenke dobro slagati. Cak i kada se dobro slazu treba ih hraniti odvojeno. Ne preporucujem...

  10. #10
    Član The Zaba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: bradata agama

    ok,
    hvala svima na odgovorima!

  11. #11
    Član aggama'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: bradata agama

    Prema mojim saznanjima to uopste nije pametna ideja. Umeju da budu izrazito teritorijalne i tada nastane haos u terarijumu. Mogu veoma surovo da izranjavaju jedna drugu. Sto se tice gustera koji su spojeni od malena za njih sam cuo obe strane price. Sve u svemu ja na tvom mestu ne bi rizikovao. Mogu samo da ti preporucim kreativno resenje koje ima moj drugar. On ima dve agame. Muzjaka i zenku. Napravio je dupli terarijum koji je odvojen jednim kliznim vratima iznutra. Na ovaj nacin svaka od njih ima svoju teritoriju. Poklopac sklanja samo u vreme parenja i odma ih nakon toga vraca na stara mesta. Sve u svemu to ti je ok ideja ukoliko zelis da imas 2 agame. Pozdrav

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Valjevo
    Postova
    42

    Uobičajeno Odg: bradata agama

    kao sto sam rekao, imam 2 game non stop su zajeno i NIKAD se nisu ptukle ili slicno... moj savet ti je da ako bas zelis da imas dva gustera u jednom terarijumu, da kao sto pomenu "aggama" da napravis kliznu pregradu na sredini kako bi u slucaju neke komplikacije mogao da ih odvojis! ali ja imam 2 zenke.... a ako imas muzijaka i zenku onda je to druga prica.... pozz

  13. #13
    Član homelessica'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    77

    Wink Odg: bradata agama

    Imam agamu od novembra prosle godine... Decak je Zanima me da li je kasno da tek sad dobije drustvo jos jedne zenke ili muzjaka... Nekako mi je zao sto je sam, iako mu posvecujem previse paznje, posto je to moj centar sveta

    Evo i par linkova njegovih slicica...

    http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=3&theater

    http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=3&theater

    http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=3&theater

  14. #14
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: bradata agama

    Ne mogu odrasle agame da se drze zajedno jer bi se tukle. Stavljaju je muzjak i zenka samo radi parenja pa se opet razdvoje. Inace, mocna je agama

  15. #15
    Član homelessica'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: bradata agama

    Hvala puno.... :*

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •