Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 62

Tema: Ujed tarantule

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    79

    Uobičajeno Ujed tarantule

    Drugari resio sam malo da popricamo o ujedu tarantule,znam da ujedi nisu opasni bar sam tako slusao...e,sad mene zanima da mi kazete vi kao iskusni kakva su vasa iskustva sa ujedim,koliko su bolni ujedi,kako se tretira rana posle ujeda,koliko je opasan i dal je opasan ujed tarantule po covekov organizam...jednostavno bas sve me zanima o ujedima istih...naravno mislim na ujede tarantula koje su zastupljene kod nas

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    Sumnjam da ce ti iko pisati iz licnog iskustva tako da ti preostaje da pogledas ovaj link http://www.bighairyspiders.com/bites.shtml
    i pored toga potrazis jos negde na netu "bite reports".

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Ager'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    190

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    Iz licnih iskustava ces tesko saznati posto je malo ko pretrpeo ujed. E sad posto sam ja dosta citao o tome, i volim da citam o tarantulama recicu ti samo da je bol ostar i da kratko traje. Ukoliko nisi alergican na ujed tarantule (pcele, ose itd.) onda je tvoj organizam u potpunosti siguran, u slucaju ujeda manje otrovnih vrsta. Kada te ujede tvoj ljubimac tarantula jedino sto je vazno je da ne pravis nagle pokrete da ne bi povredio istu. Najotrovnije tarantule koje se mogu naci kod nas su P. regalis i H. maculata (mozda moji izvori nisu tacni) i posle njihovog ujeda mozes imati malo problema, mucnine i niska temperatura par dana, tipicno kod obicnog trovanja hranom ili bilo cim drugim. Sve u svemu pazi ti prste i nemoj da dozvolis da te gricnu! Pozdrav!

  4. #4
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    Pa ne bih se bas slozio sa Agerom. Tacno je da ujed ne moze da ostavi trajne posledice, ali da boli i da napravi problem itekako moze! Nikada me nije ujela T, ali sam citao mnogo bite reports, i bilo je svacega(pogotovo kod najotrovnijih vrsta kao sto su S. calceatum i H. maculata): veoma jaki bolovi, vrtoglavica, mucnina, povracanje, temperatura, grcevi koji se javljaju na mestu ujeda nedeljama kasnije... Sve ovo ne mora da znaci jer zavisi od toga kako ce se organizam boriti sa otrovom, ali znas kako se kaze: bolje spreciti nego leciti! Ako se postupa savesno i oprezno sa ljubimcima, sanse su vrlo male, ako ne i nikakve da te ujede.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    Hvala vam drugari meni znaci ovo sto ste mi koliko toliko priblizili ja mislim da me tarantula nece ujesti posto je uvek lagano poguram po abdomenu i ona ode na ruku i kad je na ruci ne pomeram naglo ruku da bi bila smirena,i praktikujem da je uzmem na ruku kad je siita sto je sigurno sigurno mozda joj se moj prst ucini zanimljivim za grickanje a sto se tice alergije na pcele to nisam alergican evo jos bih me zanimalo samo ovo dal neko moze da mi kazee kako se postupa kad ujede tarantula mislim iz cega se sastoji prva pomoc?U svakom slucaju kad bih me ujela ja bih se javio lekaru to je sigurno ali me zanima ta prva pomoc
    I ako znate nije lose da mi kazete koliko je opasan i otrovan ujed P.cambridgei i B.vagns?
    Poslednji izmenio Shark; 19.03.12. u 16:19. Razlog: Dopuna :)

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Ager'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    190

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    Loshme naravno da se moze desiti i to sto si ti rekao, ali sve je u zavisnosti od organizma. Isto to sam i ja rekao, znaci moze doci do povracanja, temperature, ali to su posledice bilo kog trovanja. (hranom, nekom hemikalijom i slicno) Moze da se desi i da ti od ujeda H. maculate ne bude nista, ako reagujes na vreme. (tako ja cuo) Koliko se meni cini samo mesto ujeda isperes hidrogenom sto je brze moguce i to je to. A za ove "opasnije" i "otrovnije" vrste ne znam, mada je verovatno isti postupak, samo sto posle njihovog ujeda svakako zelis da posetis doktora! Ja sam jos "zelen" u ovom polju, tako da vise slusaj mog imenjaka koji je ipak dosta stariji i iskusniji. Pozdrav!

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    Slusam sve ii svi saveti mi trbaju

  8. #8
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    Ja samo to napisao da neko ne bi pomislio da ako ga ujede maculata nece nista da oseti! Sto naravno ne treba nikoga da odvraca od nabavke neke vrste...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Ager'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    190

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    Pa naravno da ce da oseti, i da ce opasno da boli, ali jbga trpis ako te ujede, a trudis se da do toga ne dodje. Sve u svemu nabavi T ako jos nemas!

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    Nisam hteo da komentarisem ali evo,moje iskustvo tj. od drugara sa ovim stvarima je da ga je ujeo muzijak versicolora iz cistog mira za prst,pa vi sad gledajte da izbegavate drzanje po rukama ako bas morate. Drzo je zube jedno 5-6 sekundi onda ga je ovaj otresao jer je mislio da ce ga ovaj pustiti ali posto nije otresao ga je sa prsta tj ruke i na svu srecu nije mu nista bilo, bio je izgleda suv ugriz,dok je versi ostao ziv sva sreca
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    Sve u svemu bar ste malo priblizili temu ujeda sto meni znaci,a i drugima ce znaciti sigurno!
    Recite mi samo ako znate nesto o ujedu P.cambridgei i B.vagns?Te dve tarantule su moje i imam malu Grammostola pulchripes.

  12. #12
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    B. vagans i G. pulchripes imaju jako slab otrov, u rangu sa pcelinjim, dok bi P. cambridgei trebalo da bude otrovnija...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  13. #13
    Član
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    Hvala druze sta cu kad volim da nosam paukove po rukama moram biti spreman na ujed pa malo da se informisem od vas iskusnih

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Ager'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    190

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    Iskreno moj ti i nije neki savet da ih cackas previse, ali ako bas volis.. Sta da se radi!

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    Ja ti ne bih preporucio da ih drzis po rukama, jer one dozivljavaju stres, a i mogu da te ujedu. Bio otrov jak ili ne sigurno boli.

  16. #16
    Član
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    Sve ja to postujem i znam da nisu pozeljne po rukama ali sta da radim kad volim taj osecaj B.Vagans kad mi ide po ruci osecaj je savrsen znam znam da sam lud al sta da se radi mala gramostola kad mi je na ruci kao da je u terarijumu vec se oslobodila setka se kao da nije na mojoj ruci jos sam nesto probao stavim ortakovu lasiodoru parahyebanu na ruku i bacim crvica isto kakav trip kad lovi na ruci strasno sve se cimam ako promasi crva kljove zavrsavaju u mojoj ruci jednostavno sveto je ono cega se plasis,a opet mu se divis

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    Posle kad te ujede nemoj ovde da trazis savete kako da smanjis otok
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    jos sam nesto probao stavim ortakovu lasiodoru parahyebanu na ruku i bacim crvica isto kakav trip kad lovi na ruci strasno sve se cimam ako promasi crva kljove zavrsavaju u mojoj ruci
    Kako ima jendom da te ujede hahahhahahhahaha .

  19. #19
    Član
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    Hahahah ne da ce da me ujede nego osecam da ima da mi zarije kljove do koske ako se ujed desi prvo vas obavestavam ali da budemo realni ko je stavljao veceg pauka na ruku mora priznati da je osecaj dobar B.vagans kad nateram na ruku on malo proseta i to je to mogu da ga guram koliko hocu ma kakvi kao da se zalepio na taj deo ruke nece nigde,dok ova ortakova lasiodora kao raketa ne mogu nikako da je smirim kao da leti nisam ja lud da znate nego samo tako izgledam

  20. #20
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Ujed tarantule

    Imam ja lek za to! Dodji kod mene i gurni ruku kod moje odrasle P. fasciate ili P. muticus, i ne verujem da ces posle toga imati zelju da drzis T po rukama...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •