Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 25

Tema: Brachypelma emilia

Hybrid View

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Svilajnac
    Postova
    27

    Uobičajeno Brachypelma emilia

    Pozdrav svima,nov sam ovde pa sam hteo dve tri reci sa vama strucnjacima. Pre dve nedelje sam dobio malu tarantulu ove vrste Brachypelma emilia citao sam malo na netu o njoj uglavnom mi je dosta toga jsno,pa me interesuje da li neko ima mozda ovu vrstu ili mozda zna,kakva je ona za pocetnike,koliko brzo raste,evo imam je vec dve nedelje otprilike nije uopste jela nista,pa ako neko zna nesto da mi napise dve tri reci ako nije problem. Pozdrav i hvala unapred.

  2. #2
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    Pa i nisi bas dobru vrstu odabrao za pocetnike... Ne ocekuj da jede cesto, a o rastu da i ne govorim! Posle P. muticus, ne verujem da neka T u hobiju raste sporije(recimo da je pulchra rame uz rame, dok je King Baboon apsolutni pobednik). Inace je jako mirna i tolerantna(osim ako nije neki izrod u vrsti) Takodje je i vrlo lepa ali do neke pristojne velicine ces dobrano da se nacekas. Moj savet ti je da sad uzmes nekog zderonju i nece ti biti dosadno: L. parahybana, A. geniculata, N. chromatus...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Svilajnac
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    Ma to je bio poklon, nisam je kupovao sad sta je tu je. Nego hoces li mi reci samo koliko otprilike treba sijalica da bude blizu nje, da li i danju i nocu treba da bude ukljucena,da li treset treba da bude vlazan ili malo slabije to je ono sto me najvise interesuje da bi znao

  4. #4
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    Sada joj vise ne treba sijalica jer ne verujem da ti temperatura bilo kada u toku dana pada ispod 20C, zar ne? A treset vlazis jednom u 5-7 dana, malo poprskas 1/4 podloge i to je to. Emiliama ne treba mnogo vlage ali mora da ima da pije s vremena na vreme, naravno ne treba preterivati...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Svilajnac
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    Hvala na odgovorima naravno nije nikada ispod 20C tako da cu iskljuciti lampu. Kada se setim jos necega pitacu obozavam te zivotinje tako da bi voleo dosta toga da naucim a i da cuvam

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    Po meni je ta vrsta skroz ok za pocetnika, spora je,mirna i ima jako lepe boje. Ja je imam i najbrze mi je napredovala od svih brachypelmi, a pritom je zenka i sve imaju iste uslove. Za 6 meseci mi je narasla sa 5 cm na 12-13 cm,ne mora da znaci da ce sporo rasti, tako da si mozda i ti ubo neku koja ce brze napredovati

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Ager'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    190

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    Meni iskreno nije za pocetnika, mnogo je mirna i povucena. Juce sam bio u prostoriji sa njom i za 5 sati koliko sam bio tamo nije se mrdnula ni jednom. E sad kako ti zelis, recimo meni su neki pricali da ne uzimam cyanea kao prvu T, pa mi je super, nemam nikakvih problema.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    Citat Prvobitno napisao Ager Pogledaj post
    Meni iskreno nije za pocetnika, mnogo je mirna i povucena. Juce sam bio u prostoriji sa njom i za 5 sati koliko sam bio tamo nije se mrdnula ni jednom. E sad kako ti zelis, recimo meni su neki pricali da ne uzimam cyanea kao prvu T, pa mi je super, nemam nikakvih problema.
    A sta bi tarantula trebala da radi za 5 sati, pa da se kaze da je nemirna ili sta vec?

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Ager'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    190

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    Citat Prvobitno napisao Cold_Beer Pogledaj post
    A sta bi tarantula trebala da radi za 5 sati, pa da se kaze da je nemirna ili sta vec?
    Pa meni se iskreno ne svidja kada samo miruje. Znam da pauk nije neki aktivan ljubimac ali bar malo da seta ili plete, a ne da samo stoji kao Brachypelme ili N. chromatus. Stvar ukusa!

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Svilajnac
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    evo pola 5 je doso sam iz grada i pogledao presvukla mi se tarantula prvi put dok je kod mene a ima mozda dve 3 nedelje ne znam tacno B.emilija za koju sam pricao. Iznenadio sam se nije mi delovala kao da ce da se presvuce ali eto nisam ni znao prva mi je pa vreme je i da se nauci nesto

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    Ja sam uzeo kao prvu T geniculatu nikakvih problema nije bilo posle sam uzeo regalisa i cyaneo a regalis je odrasla zenka al nemam problema nikad. U sustini, ja sam primetio da nema veze sa kojom T pocinjes bitno je da si odgovoran a to verujem misle i ovi iskusniji.

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    B.emilia je sledeca!

    filipj97 je u pravu, nije bitno koja je prva T... Sad posle godinu dana sam to shvatio

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    Lepo... Na primer moja odrasla zenka P.regalis danju skoro da ne mrdne, a ja ujutru kad ustanem vidim svako jutro razbacanu zemlju i ispletenu mrezu na pola terarijuma. Mozda ce ti biti malo dosadno sa emilijom jer ipak nisu ni prozdrljive vrste. Ako budes nabavljao sledecu T preporucujem ti A.geniculatu.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Boogi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Crvenka
    Postova
    218

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    @Ager ne bi se bas slozio sa tobom vezano za N.Chromatusa,ja bi njega bas svim pocetnicima preporucio,jer je i stalno u pokretu i jako prozdrljiv,sve u svemu jedna aktivna t.

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    Citat Prvobitno napisao Boogi Pogledaj post
    @Ager ne bi se bas slozio sa tobom vezano za N.Chromatusa,ja bi njega bas svim pocetnicima preporucio,jer je i stalno u pokretu i jako prozdrljiv,sve u svemu jedna aktivna t.
    I nervozna u pm

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Ager'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    190

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    Citat Prvobitno napisao darkomarkovic21 Pogledaj post
    I nervozna u pm
    Ja sam rekao iz licnog iskustva, nemam tu T ali primerak koga sam posmatrao je jako miran i nepokretan.

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Boogi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Crvenka
    Postova
    218

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    Heheheh. . .slazem se s @darkomarkovic

  18. #18
    Član
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Svilajnac
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    Juce kad sam se probudio pogledao sam, tarantula mi je usla skroz na dno pod tresetom,ima mozda dubina otprilike 5cm i ne izlazi ceo dan, a gore je izbacila tu zemlju kao rovac otprilike. E sad ne znam da li je to dobro ili joj nesto fali, da li da diram nesto ili da je ostavim tako kao sto jeste

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    Citat Prvobitno napisao petrovic Pogledaj post
    Juce kad sam se probudio pogledao sam, tarantula mi je usla skroz na dno pod tresetom,ima mozda dubina otprilike 5cm i ne izlazi ceo dan, a gore je izbacila tu zemlju kao rovac otprilike. E sad ne znam da li je to dobro ili joj nesto fali, da li da diram nesto ili da je ostavim tako kao sto jeste
    Ili je presvlacenje na pomolu, ili se cisto tripuje.... Ukoliko je manja T u pitanju to je uobicajeno.....

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Svilajnac
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Brachypelma emilia

    jeste manja nema jos ni boje 4 puta se presvukla,a presvukla se pre dve nedelje znaci #####ava se nesto,samo mi se to prvi put desilo pa reko ne znam ni da li da je vadim odatle dal,moze da izadje ili da je nista ne diram nema da izlazi uopste

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •