Prikaz rezultata 1 do 20 od 20

Tema: Brazilska dugina boa

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Question Brazilska dugina boa

    Dosta sam citao o njima na forumu , ali nisam uspeo da saznam neke stvari o njima , pa ako moze neko da mi kaze . Kolko sam razumeo njima treba 4 kutije/skrovista/posude u terarijumu . Skroviste gde moze da se sakrije , posuda za vodu za pice , veca posuda sa vodom za kupanje i jos jedno vlazno skroviste gde mogu da se stavljaju ubrusi i kao sto sam video negde da se stavlja i mahovina koja se treba cesto menjati i kvasiti , e sada , kolko cesto se treba menjati/kvasiti ? Po kojoj ceni otprilike mogu da se nabave mladunci brazilske dugine boe ? Ako se kod njih stavi podni grejac i uv sijalica, jel onda uz to treba i ona obicna sijalica za grejanje ? Da li je pozeljno kod njih stavljati zivo cvece ? Video sam u onoj temi sto mnogo toga pise o duginim boama da se u nekim slucajima ta vrsta drzi kao zmija za gledanje , pa me zanima onda koliko cesto sme da se hendla/rukuje sa njom ? Posto gajim hrckove u podrumu , jel problem davati joj zive hrckove za hranu ?
    Eto , ja se raspisao , a mogao sam i krace da sastavim ... Ali neka , od viska glava ne boli

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    uv ti ne treba
    gomila posuda ti ne treba
    živo cveće ti ne treba

    veća posuda za vodu u koju će moći da uđe je dovoljno, odatle će i piti vodu
    jedna polovina toplija, druga hladnija, u hladnjoj polovini je voda
    staviš nešto za sakrivanje
    možeš podno grejanje, možeš lampu, šta god oćeš
    ako je uzimaš u ruke od početka, svaki dan po malo, onda će biti ok, u suprotnom slučaju, biće zmija za gledanje
    može da jede hrčkove

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    Pripazi sa tim živim hrčkovima.Ako ga zmija ne uhvati za glavu lepo nego odpozadi ili sa strane unakaziće je samo tako svojim đavolski oštrim zubima.Bilo bi poželjno da ga malo ošamutiš pre davanja.Ako imaš uslove hrani je odleđenim hrčkovima i biraj ih prema veličini zmije.
    tarantula shop Jagodina

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    Uvek moguća čvrga za pacova/miša/hrčka ako zmija ne uhvati za glavu. Dovoljno da ne povredi zmiju, a idalje pruža otpor. Preko zime sam davao mrtav plen i kada sam ubacio živog pacova bilo je hvatanja za nogu i rep.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    Sada sam procitao vase komentare i onu lepljivu temu za zivi ili mrtav plen i skontao sam da je bolji mrtav . Uglavnom , izvinjavam se sto skrecem sa teme , ali kako bi ja trebalo da umrtvim taj plen tj. kako vi umrtvite plen ?

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    NIKAKO ZIV HRCAK Meni je ubio zmiju...do duse pre dvadesetak godina...kada ga je ujela umrtvio se kao lisica i kad ga je progutala progrizao je iznutra i izasao/ona mrtva , on ranjen ali ziv....Najbolje nadji miseve,a ako moras hrcke/samo mrtve ali zagrejane/tople,jer zmije reaguju bolje na mlak plen nego na hladan....

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    Ja sam hranio loptastog pitona sa zivim hrckovima od malena i nije imao problema , ali uzecu u obzir to sto si rekao . Pa meni je lakse da je hranim hrckovima jer gajim hrckove u podrumu , tacnije leminge i hrckove . Al mislim da su bolja opcija hrckovi nego leminzi .

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    ma umrtvljivanje je jednostavno, ošamutiš da, ili mu malo izlomiš kosti i dok je tako jedva živ, staviš u zamrzivač i gotovo
    posle odlediš i daš zmiji direktno u usta

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    A mogu ga dati zmiji cim ga umrtvim ?

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    mozes, al gledaj da je stvarno ubiVen

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    Udariš nekom motkom ispod glave u predelu vrata, tada najmanje vidiš kako živci rade i brzo se umrtvi.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    Aha , vazi .Hvala svima na informacijama

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    uv ti ne treba
    gomila posuda ti ne treba
    živo cveće ti ne treba

    veća posuda za vodu u koju će moći da uđe je dovoljno, odatle će i piti vodu
    jedna polovina toplija, druga hladnija, u hladnjoj polovini je voda
    staviš nešto za sakrivanje
    možeš podno grejanje, možeš lampu, šta god oćeš
    ako je uzimaš u ruke od početka, svaki dan po malo, onda će biti ok, u suprotnom slučaju, biće zmija za gledanje
    može da jede hrčkove
    Sve se slazem.

    Sto se zivog hrcka tice, moze bez problema dokle god si ti tu da nadgledas situaciju. Kod hranjenja zivim plenom postoji samo jedno pravilo- nikad ne ostavljaj plen bez nadzora.
    Ova vrsta zmije veoma dobro jede , plen napada uglavnom istog momenta kada ga ubacis u terarijum, pa ne vidim razlog sa strah sto se tice hranjenja zivim plenom.

    Mirna je zmija ako se uzima od pocetka u ruke mada sam ja nabavio i odraslu agresivnu jedinku koja se posle nekog vremena skroz smirila.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    Meni je lakse da joj dam zivog hrcka , posto ih uvek imam dostupne . A sada da ih umrtvim , pa zaledim , pa odledim ... Jednostavno joj ubacim hrcka i sto kazes ne ostavljam ga bez nadzora

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    a sto ne bi kupio par pacova i drzao ih u podrumu , kad vec drzis hrckove. imaces uvek mlade a kasnije kad zmija poraste trebace ti i odrasli pacovi. ja mog burmanca hranim uvek svezim pacovima iz razloga sto ih drzim u garazi pa nema potrebe da ih stavljam u zamrzivac . pacova uhvatim za rep i otresem ga od pod , jeste malo jezivo to sto radim al mislim da pacov tako naj brze umre i mislim da je to naj humanjie za njega, koliko god surovo bilo ! ako nemas stomak za to uvek postoji druga metoda da ga stavis u teglu i da je dobro zatvoris , dodjes za 15 tak minuta i on je tu vec mrtav , sto je po meni mnogo gore za pacova ! inace ima mnogo nacina da se ubije pacov. imaj u vidu da zmiju moras hraniti odraslim hrcovima kad dodje kod tebe jer joj toliki plen treba dok je mala, a kasnije moras preci na pacove! inace potreba da nadgledas zmiju dok hvata ziv plen, znaci da ako nesto krene po zlu ti moras da pomognes zmiji da ga savlada! brazilska dugina boa je veoma brza i jaka zmija sto se tice pacova i hrckova i savladava ih munjevito i lako ali opet postoji mogucnost da nesto krene naopako! sa druge strane opet ima lljudi koji hrane svoje zmije zivim plenom i nikada im se nije desio ni jedan peh !

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    Imam jos nekoliko pitanja oko brazilskih duginih boa ... Da li je jednoj bebi dugine boe dovoljan terarijum velicine 94x40x60 (dxsxv) i kada ce joj trebati veci terarijum i koliko tacno velik ? Ne znam koju pozadinu da stavim , ja sam mislio da stavim onu pozadinu kao sto ima u onoj temi terarijum za pocetnike , ali hocu da cujem i vase predloge ... btw hvala svima na dosadasnjim odgovorima

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Re: Brazilska dugina boa

    pa pazi mozda i nemora veci, ali svakako bi trebalo ...100 x 60 x 100 zavrsava posao po meni, mozda i mozes odma da pravis toliki ...neke grane unutra obavezno, da ima da se pentra

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    Pre nego hranis zmiju sa hrckovima, potrazi malo podatke o nutritivnim vrednostima pojedinih glodara i vidi dali je hrcak dobar kao hrana.....ima sve na net, ja sad te vrednosti ne pamtim.....

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    Imam jos nekoliko pitanja oko brazilskih duginih boa ... Da li je jednoj bebi dugine boe dovoljan terarijum velicine 94x40x60 (dxsxv) i kada ce joj trebati veci terarijum i koliko tacno velik ? Ne znam koju pozadinu da stavim , ja sam mislio da stavim onu pozadinu kao sto ima u onoj temi terarijum za pocetnike , ali hocu da cujem i vase predloge ... btw hvala svima na dosadasnjim odgovorima
    To je dovoljno i za odraslu jedinku , a na samo za bebu.
    Dugine boe nisu velike zmije, oko 150 cm odrasle + - koji cm.

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Brazilska dugina boa

    Citat Prvobitno napisao Igor Velevski Pogledaj post
    Pre nego hranis zmiju sa hrckovima, potrazi malo podatke o nutritivnim vrednostima pojedinih glodara i vidi dali je hrcak dobar kao hrana.....ima sve na net, ja sad te vrednosti ne pamtim.....
    Ovde sam nasao nesto o nutrutivnim vrednostima http://www.rodentpro.com/qpage_articles_03.asp , ali ne razumem kako se to gleda ?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •