Prikaz rezultata 1 do 3 od 3

Tema: Projekat Kameleon :P

  1. #1
    Novajlija AZDAJA'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    ZR
    Postova
    8

    Cool Projekat Kameleon :P


    Projekat Kameleon





    Posto uskoro planiram da kupim Jemenskog kameleona, prikupljao sam informacije ovde na forumu (hvala svima) mada moram reci da je dosta haoticno (preko 70tema), takodje sam dosta informacija pokupio sa Kimovog sajta (a i od njega samog na cemu sam mu zahvalan) i dosao sam na ideju da napravim ovakav terarijum s'tim da dok je zivotinja mlada
    unutra ubacim pregradu tako da ce visina gornjeg dela biti smanjena na nekih 50-60cm.






    Materijal ce biti OSB i po racunici jedna ploca ce biti dovoljna, sa strane bi stavio mrezu/fiber zicu a napred staklo, OSB 3 je vlagootporan ali vidim da vecina preporucuje lakiranje
    pa me interesuje neka preporuka koji lak da uzmem (tip/proizvodjac).
    Jos nisam siguran kako bi unutra sve uredio ali mislio sam da od biljaka sigurno ubacim Eukaliptus.
    To bi bilo to e sad kako ce na kraju ispasti videcemo .
    Ako imate jos neki savet ili sugestiju slobodno napisite.






  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: Projekat Kameleon :P

    U kom programu si ovo radio

    Koristiš lak za čamce
    oko biljaka nisam siguran šta bi mogao, ali mislim da nije obavezno da bude neka živa unutra

  3. #3
    Novajlija AZDAJA'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    ZR
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Projekat Kameleon :P

    Program je Google Sketchup a sto se tice biljke mislio sam svakako da ubacim Eucalyptus gunnii ako nije stetan za kameleona jer planiram da uzmem stick insekte a lisce eukaliptusa im je omiljena hrana.
    Ali... onda sam procitao i da je lisce eukaliptusa glavna hrana koalama a one nakon sto se najedu u njihovom stomaku eukaliptusovo lisce se fermentira i pretvara u alkohol pa budu 'pijane' i spavaju ceo dan, tako da neznam da li samo prisustvo biljke moze imati nekog uticaja na zivotinju, mada ne bi trebalo.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •