Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 22

Tema: leopard Geko beba povratila hranu

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Unhappy leopard Geko beba povratila hranu

    Pozz Ljudi juce sam uzeo jedog malog gekona od SINBADA , i imam jedan problemcic

    KUpio sam mu kutiju brasnastih crva(Mealworms) i danas je pojeo 2. 10-15 minuta posle toga ih je povratio i sad odbija bilo kakvu hranu

    Pls ako neko moze da mi pomogne posto mi je ovo 1. guster i plasim se iskreno

  2. #2
    Član darkner'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    deshava se..pogotovo ako je jako mali....samo nemoj puno da ga gnjavish,kad bude gladan klopace...
    nemash razloga za brigu

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    Jeste ovaj je bas mali, samo mi reci sad kad je povratio a to se desilo pre mozda 1h , 1:30h , dal da pokusavam da mu dajem hranu danas ili da mu umrtvim 2-3 Mealwormsa pa on kad hoce da ih pojede ili da ga samo ostavim pa sutra tek da mu dam.

    http://oi45.tinypic.com/2eyj11t.jpg

    http://oi45.tinypic.com/dhg4n4.jpg

    Da,Ovo belo je kalcijum

    Evo par slika kako ga ja drzim (SAMO SAM SKINUO OVU SIJALICU POSTO SU MI REKLI DA MU NIJE POTREBNA PRE ZIME, A NA ZIMU CU DA NABAVIM HEAT MAT)

    btw on se sakrio u ovu kucicu

    POZZ

  4. #4
    Član darkner'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    kakve si to fotke stavio?nigde se gushter ne vidi)
    stavi sijalicu 25 vati slobodno(na 12 sati)..nece da mu shkodi....mozda zato i nije svario hranu...
    nemoj da umrtvish crve..pusti par komada ,neka trckaju..ili u neki takav poklopac od tegle...on ce jesti kad bude hteo...
    oshto sam negde prochitao da sinbad tek cheka da mu izlegnu malci,on ima par dana.....uglavnom uopshte ne jedu do prvog presvlachenja(ima i suprotnih sluchajeva)...
    samo ga pusti i uzivaj..nemoj ga samo kljukati)

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    Ok Hvala,probacu da nadjem tu sijalicu od 25(nadam se da cu uspeti),Sinbad je dobio skoro mlade i ja sam uzeo medju prvima(bar se tako nadam) , Sad cu da mu stavim 2-3 crva u poklopac od tegle,Sry za slike nije mu bilo bas do slikanja xD sakrio se u svoju kucicu , i koliko im treba do prvog presvlacenja ?

    Pozz

  6. #6
    Član darkner'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    sijalice od 25 vati imash u svakom bolje snabdevenom mega marketu..mozesh uzeti spot...mozesh neku u boji....shta volish...
    do prevlachenja...sve zavisi...5,6,7 dana..kako koji...
    nemoj klopanje da te brine...meni je jedan prvi dan jeo..a neki ni desetak nisu hteli....za mesec dana ce ti jesti pet lateralisa odraslih....

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    Vazi,Sad mi rece jedan covek da mu dajem po jednog crva ne vise na dan da izvadim onda ona 3 sto sam stavio da ostavim samo jednog ili kako ? Znam da smaram ali prvi mi je guster kao sto rekoh kapiras valjda http://oi50.tinypic.com/23jijh0.jpg (evo ti jedna slika njega jeste malo mutna al se vidi )

  8. #8
    Član darkner'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    ne znam shta da ti kazem....
    ja mojima ubacim svaki dan po par komada...ako pojedu,dobiju josh....
    josh nisam imao sluchaj da mi se gushter prejeo))
    uglavnom ih ne pojedu(dok su tako mali)....
    mozesh i jednog,tvoj izbor...
    shto se slike tiche,sjajna je))
    u principu nije ni bitno...gushter je mali,shto manje hendlanja,dok se ne privikne...a shto se hrane tiche,opushteno..shta mislish da u prirodi chim se rodi,poredjaju mu se tenebrije i chekaju da ih pojede)

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    Nisam se oglasio jer nisam bio par dana na forumu
    Sto se tice hranjenja , nikako mrtvu hranu da mu dajes , prvo vreme nemoj da ga cimas po rukama jer je jos mali i lako se stresira , ostavi ga u teru , hrani ga i nebrini .
    Ipak je to sve novo za njega a dosao je na svet pre nekoliko dana 10-ak dana .
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    Okej ljudi poslusacu vas!

    Sutra cu opet da probam da ga nahranim glupo mi je da stavljam crve psoto ce se razbezati po terru.

    zavucice se ispod ovih ubrusa sto sam stavio pa ne bi da ih jurim ,dacu mu sutra ili preko pincete ili da postavim ispred njega kao danas pa ako bdue bio gladan neka uzme, a ako ne uzme to ne bi trebalo da me brine dok su ovako mali ? Sad mi recite jel sam sve lepo rekao ? I da kupio sam mu sijalicu od 25V i stavio je lepo izgleda

    e da ljudi ja sam ga danas par puta izvadio posto nisam znao da ne smeju da se vade desetak dana znam da sam pogresio ali da li moze da mu skodi ?


    Hvala
    Poslednji izmenio Andrej123; 07.06.12. u 22:13.

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    Citat Prvobitno napisao Andrej123 Pogledaj post
    Okej ljudi poslusacu vas!

    Sutra cu opet da probam da ga nahranim glupo mi je da stavljam crve psoto ce se razbezati po terru.

    zavucice se ispod ovih ubrusa sto sam stavio pa ne bi da ih jurim ,dacu mu sutra ili preko pincete ili da postavim ispred njega kao danas pa ako bdue bio gladan neka uzme, a ako ne uzme to ne bi trebalo da me brine dok su ovako mali ? Sad mi recite jel sam sve lepo rekao ? I da kupio sam mu sijalicu od 25V i stavio je lepo izgleda

    e da ljudi ja sam ga danas par puta izvadio posto nisam znao da ne smeju da se vade desetak dana znam da sam pogresio ali da li moze da mu skodi ?


    Hvala
    Ne moze da mu skodi ali se nepreporucuje da se vadi dok se neprivikne na novo okruzenje i dok se malo nestabilizuje
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    Okej ja ga svakako necu uzimati sad u ruke jedno mesec dana dok se malo ne stabilizuje ko sto ti kazes , Samo sam se danas malo prevario pa mi krivo

  13. #13
    Član darkner'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    moracesh da ga uzmesh kad budesh menjao ubruse.....pogreshno si razumeo....
    nece njemu nishta biti ako ga uzmesh.....ali ako ga budesh vadio non stop....kad god neko dodje hoce da ga hendla i slichno...gushter ce postati plashljiv....bezace iz ruke....vremenom se on navikne na tebe,bude miran..mazish ga ko kuche...jednostavno uzivash....videcesh kako se gekon nameshta da ga mazish po glavi))
    znachi poenta je da ga ne vadish 10 puta dnevno bez neke potrebe,dok je mali...

  14. #14
    Član
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    Okej strava , samo mi reci koliko cesto da menjam ubruse sad cu da to hendlanje smanjim na minimum dok je mali ovako samo kad trebam da promenim ubruse to sto ti kazes , kada cu moci da povecam uzimanje u ruke ? I koliko brzo rastu to sam zaboravi oda pitam a stalno mi je na pameti

    e da i ova sijalica od 25V mnogo slaba stavio sam je tako da udara prvo u staklo pa ide u terarijum ,da bi se vise zadrzavala toplota... pa ja sad ne znam koliko ce to jako greje otprilike ? i koliko mu treba da se zagreje ?
    Poslednji izmenio Andrej123; 08.06.12. u 01:11.

  15. #15
    Član
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    Ljudiiiii evo jedna super vest
    malopre sam mu dao malog crva i uz malo ubedjivanja ga je smazao sad se odmara u kucici kao i uvek ,pogledao sam a i podigao sam kucicu u kojoj je on da pogledam da ga nije negde povratiio ali ga nisamm nasao

    SUCSESS!

    Pozz

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    Kao sto vidis sve ce biti ok , opusti se
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  17. #17
    Član
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    Sad mi je mnogo lakse , ali retko ga vidjam da izlazi iz kucice , i preko noci ne izlazi mnogo(bar ga ja nisam video) sinoc sam ga posmatrao kad sam ugasio sva svetla nekih pola sata on nije izlazio verovatno kad sam ja zaspao on je izasao ,mislim to me ne brine mnogo posto sam citao da cu ga retko vidjati da se seta po terr. i samo jos jedno pitanje za sada. Kada da pocnem da ga uzimam u ruke i da ga navikavam na mene ?

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Hornet'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    124

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    Obezbedi mu hot spot od 32-35stepeni, i kad ga hranis daj mu manji plen. Obicno povrate ako je plen bio prevelik. Malim gekonima je veliki stres uzimanje u ruke, kada dodje na nekih 20grama mozes lagano da ga navikavas. Nema potrebe da zuris, sto manje stresa, gekon brze napreduje!

  19. #19
    Član
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    Ja mislim da ima oko 30ak stepeni ispod sijalice, a kako ja da znam koliko grama on ima ?

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Jazzman'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: leopard Geko beba povratila hranu

    Izmeris ga...Kuhinjska vaga...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •