Prikaz rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Bradata agama na suncu?

  1. #1
    Član homelessica'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    77

    Uobičajeno Bradata agama na suncu?

    Danas sam iznela svog bradonju na terasu.... delovao mi je prilicno zivahno i radoznalo....Samo je u jednom trenutku otvorio usta i tako ih drzao (nisam ga do sada tako vidjala). Kada sam ga vratila u terarijum,postao je nemiran, kao da zeli da se vrati.... Da li im prija da budu na suncu.... Malo prirodnog suncanja? Razmisljala sam da nabavim manji terarijum za dnevno suncanje na terasi? Da li je to dobra ideja?

    http://www.facebook.com/photo.php?fb...9542657&type=1
    http://www.facebook.com/photo.php?fb...9542657&type=1

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: Bradata agama na suncu?

    Bradati zmaj ce biti najsrecniji na suncu tokom letnjih meseci. To je za njih najprirodnija moguca situacija i odlicna je ideja da svom ljubimcu obezdedis letnjikovac na terasi dokle god taj terarijum ima i hlad kako bi reptil mogao da kontrolise temperaturu svog tela. Obrati paznju na to da je staklo filter za UVB zrake pa terarijum tipa akvarijuma nece da mu pruzi nikakvu korist a veliki je rizik i od pregrejavanja. Ja koristim zicati terarijum za ovu svrhu i odlicno se pokazao.

  3. #3
    Član homelessica'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Bradata agama na suncu?

    Hvala na odgovoru...Gde da nadjem takvo staklo? Nasla sam poveci stari akvarijum, samo jos takav poklopac sa uvb filterom da nabavim.... Imace i mesto za suncanje i hladovinicu.....

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Bradata agama na suncu?

    Pogresno si razumela ne treba ti UV filter,nego kolega je mislio da ti kaze da svako staklo ne propusta UV zrake a to skodi agami! I on ima nesto slicno ovome

  5. #5
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Bradata agama na suncu?

    Uf, bas je mocan ovaj kavez! Voleo bih da imam tako nesto u dvoristu, al ### kad nemam dvoriste

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: Bradata agama na suncu?

    Da, mislio sam na terarijum nalik ovom koji je postovao Nelle333. Ja sam moj napravio od metalnih L profila i celicne mrezeice. Tako propusta dovoljno UV zraka, ne dolazi do pregevanja, i agama ima puno korisne povrsine po kojoj moze da se penje. Dimenzije mog terarijuma su 100x50x50 sa zasencenom jednom trecinom. Obzirom da to nije terarijum u kome provodi svo svoje vreme nisam stekao utisak da je potrebno praviti veci mada sigurno ne bi skodilo...

  7. #7
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Bradata agama na suncu?

    Imaš nešto slično ovome http://bit.ly/MqNkfL,
    Ja sam pravio za tokay-a od pvc cevi (konstrukciju) i jače mreze za komarce, sad to cenim da bi bilo slabo za agamu i njene nokte.
    Inače ako već budeš pravila felxarium moj svet ti je da pola bude u hladovini i pola na sunucu, jer nije baš preporučljivo da gušter bude na jakom suncu ceo dan.

    Pozdrav,
    Aleksandar.

  8. #8
    Član homelessica'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Bradata agama na suncu?

    Ja sam iskoristila stari kavez... Ali ne ostavljam ga po ceo dan.... Iznesem ga na par sati i vratim... Ima i hladovinu i suncani deo.... Primetila sam da obozava da prati ko prolazi ispred zgrade....

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •