Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Problem sa lateralisima

  1. #1
    Član homelessica'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    77

    Uobičajeno Problem sa lateralisima

    Imam nekoliko problema.... Danas sam sredjivala (cistila) kutiju u kojoj zive.... Nasla sam desetak lateralisa u fazi raspadanja... Nasla sam gomilu ooteka tamno braon i crne boje. Da li ce se iz njih izleci mali? Prmetila sam da imam samo 3-4 muzjaka u celoj koloniji.... Ne znam koliko treba da ih ima.... Ima gomila malih, pa me zanima, kada moze da se zna koji ce biti muzjaci a koji zenke....

    Tri muzjaka, najvece zenke i pedesetak manjih sam prebacila u drugu kutiju.... Nadam se da ce bar oni da se razmnozavaju....

    Tamno braon i crne ooteke sam izdvojilau kutiju i planiram da ih prskam zbog vlage, valjda ce nesto iz njih da izadje....

    Sta vi mislite o tome.... I da li neko ima neki savet kako da spasim koloniju....

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Problem sa lateralisima

    Ajd' ja da probam da ti kazem nesto inteligentno, i ako mi to ne ide
    Ja sam tek par meseci u borbi sa lateralisima, ali koliko sam primetio vazi slicno pravilo kao i za tarantule, sto se manje cimam lepse napreduju...
    To sto imas malo muzjaka je ok ako imas recimo 20 zenki, a ako imas 200 zenki onda je vec druga situacija. Kad si vec odvojila ooteke onda samo gledaj da ih stavis na neko toplije mesto da sto pre izadju mali.
    I normalno hrani ljubimce sa zenkama dok se situacija ne popravi

    tolko od mene dok se ne pojavi neko ko se duze bavi ovim sportom... :P

  3. #3
    Član homelessica'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Problem sa lateralisima

    Ma ja imam par muzjaka na 100 polno zrelih zenki.... A ima mali milion malih.... Nadam se da ce od tih malih da nastane jos koji muzjak.....

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Problem sa lateralisima

    Pa ti onda nemas probleme
    Ja kolko vidoh ti imas agamu i skinka, a koliko sam obavesten oni jedu solidno tako da ces da utrosis te lateralise veoma brzo, tako da i da imas vise muzjaka tesko da bi zenke proizvele neki ozbiljan broj ooteka haha
    Samo lepo hrani male, i stavi ih negde gde je toplo, a to sad na ovim vrucinama nije problem i veoma brzo ces da imas odrasle lateralise i za hranjenje i za proizvodnju nove ture malih

  5. #5
    Član homelessica'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Problem sa lateralisima

    Utesio si me malo.... haha ))

  6. #6
    Član homelessica'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Problem sa lateralisima

    A koje boje su normalne ooteke i koliko su tvrde?

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    vukovar
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: Problem sa lateralisima

    odrasle nemoj da prebacuješ nigde.što veća kolonija,to bolje. ooteke možeš da izdvojiš mada mnogi kažu da nije potrebno.ja sam svoje izdvojio u posudu sa tresetom i dobro navlažio. kad su se izlegli vratio sam ih u kutiju sa velikima. jako važno je imati temperaturu iznad 25 stepeni. ja sam moje držao celu jesen i zimu između 18 i 23 i gotovo da nisu jeli ni napredovali. čim su započele tropske vrućine jedu salatu i mačju hranu nenormalno i jako brzo rastu. tek pre par dana sam uočio odrasle mužjake.pretpostavljam da se razlika između mužjaka i ženki pojavi na zadnjem ili predzadnjem presvlačenju. ako trošiš puno latera obavezno nabavi grejač da bi brzo napredovali i tokom jeseni i zime

  8. #8
    Član homelessica'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Problem sa lateralisima

    Hvala puno na savetima..... Ja trenutno trosim srednju velicinu koju imam najvise.... Velike ne diram zbog razmnozavanja.... Ali me brine mali broj muzjaka.... Temperatura sada jeste iznad 25, obezbedicu grejac za jesen.....

    Ooteke koje sam izdvojila (I kojih ima pedesetak) su tamno braon ili crne boje...... Ali mi deluju nekako prazno....suvo...

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    vukovar
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: Problem sa lateralisima

    nemoj da te brine broj mužjaka,odrađuju oni posao za koji su predodređeni . ooteke treba da budu tamne. e sad,ako ti deluju prazno i suvo,možda su propale zbog manjka vlage. nastavi i dalje da odvajaš sve nove koje se pojave. ja sam svoje odvajao u kutiju od porodičnog pakovanja sladoleda,a na poklopcu sam napravio par rupica. u kutiju sam nasuo treset i dobro ga navlažio.hranu unutra nisam stavljao jer im u početku i ne treba a samim tim neće se zbog velike vlage stvarati ni plesan jer nema šta da se pokvari.nakon 4-6 nedelja treba da počnu da izlaze( nakon tog vremena ako se ne desi ništa sa tim tvojim,sumnjivim ootekama,znači da su se osušile).ja sam pratio stanje i čim sam primetio prve malce na tresetu,stavio sam unutra nekoliko komadića kartona. mali lateri su se grupisali na karton pa sam ih na taj način lako prenosio u glavnu koloniju.

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •