Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 32

Tema: Mala G.pulchripes, na koliko se hrani i koliko joj vode treba?

  1. #1

    Uobičajeno Mala G.pulchripes, na koliko se hrani i koliko joj vode treba?

    Pozdrav zovem se Dragoslav iz Kragujevca sam i sinoc sam dobio tarantulu na poklon sad od prilike znam sta jede znam da u pocetku mora mali prostor pa je za prvo vreme drzim u maloj plasticnoj lutijici (nadam se da nisam pogresio) sad mene zanima na koliko se hrani i jel moram da joj ubacim neku posudicu sa vodom ili mogu da vlazim podlogu, i naravno ako ima jos nesto vazno slobodno kazite



  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Graciotello'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Glogonj kod Panceva
    Postova
    201

    Uobičajeno Odg: Mala pomoc

    Mora da ima vlaznost, barem 1/3 treseta. Ne treba nikakva posuda za sada. Ventilaciju isto mora da ima. Koja je vrsta?
    Ovde imas jos informacija...

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Mala pomoc

    Da nije B. vagans??

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Mala pomoc

    Mozes da je hranis jedno u 5 dana.

  5. #5

    Uobičajeno Odg: Mala pomoc

    zlatnokolenasta ili tako nesto znam da ce imati zute pruge a za ventilaciju izbusio sam poklopac posude

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Mala pomoc

    G.pulchripes je vrsta ako je zlatnokolenasta , a posto je sveze presvucena cekas jedno nedelju dana dok ne probas da je hranis
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  7. #7
    Član Wolf'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Lokacija
    Loznica
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: Mala pomoc

    Da jeste G.pulchripes
    Raste polako tako da joj neće biti tesno u toj kutici
    Homo homini lupus est

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja jovanbabic'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Mala pomoc

    Dobrodosao komsija, bilo sta da ti zatreba mozes da mi se obratis.

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Mala pomoc

    OK hvala

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Mala G.pulchripes, na koliko se hrani i koliko joj vode treba?

    Srecno sa tarantulom Veruj mi da neces izdrzati vise od 6 meseci da ne nabavis jos jednu tako da ti polako razmisljaj koja ce da bude sledeca

    P.S. razmisli o nekoj sto brzo raste(A. geniculata, L. parahybana)

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Mala G.pulchripes, na koliko se hrani i koliko joj vode treba?

    Vec razmisljam o to me

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Mala G.pulchripes, na koliko se hrani i koliko joj vode treba?

    dobrodosao,imam i ja jedno pitanje u vezi g,pulchripes.imam malu 1+cm i nije se presvukla ima vec 2mj a nabubrila je i pocrnila?
    Nije važno biti prvi, važno je stići pre drugog

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Mala G.pulchripes, na koliko se hrani i koliko joj vode treba?

    Ako je sve vlazno i ok,onda bi trebala da se presvuce malo naprskaj cisto onako i trebala bi da se presvuce,a mozda nece da se presvuce jer je hladno napolju a kod tebe u stanu/kuci je oko 20-25 C pa im je sve sporije
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  14. #14

    Uobičajeno Odg: Mala G.pulchripes, na koliko se hrani i koliko joj vode treba?

    Mali update brat pozurio pa napravio njegovu verziju terarijuma za veliku tarantulu (nekapira da ce da ceka vise od godinu dana)
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Mala G.pulchripes, na koliko se hrani i koliko joj vode treba?

    Svaka cast za ideju, mnogo mocno izgleda .

  16. #16
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Mala G.pulchripes, na koliko se hrani i koliko joj vode treba?

    Nije losa ideja za terarijum ali sumnjam da bi u njemu tarantula prezivela duze od nedelju dana. Ono sa prve slike deluje kao spot sijalica koja jako greje i brzo bi zagrejala terarijum pa tarantula ne bi imala gde da pobegne. Druga losa stvar je ventilacija koje gotovo da i nema, a ustajao vazduh takodje ne odgovara tarantuli. Treca stvar su one kore drveta, deluju kao da su od borovine a ako je tako tarantula ce uginuti od mirisa smole.
    Pored terarijuma, i akvarijum je takodje neadekvatan za bilo kakve ribe jer ne postoji ni najmanja cirkulacija vode pa je samim tim i kiseonik u manjku a takav oblik, okrugao, dezorijentise ribe i to im smeta. Otprilike je kao da ti nosis naocare a nemas dioptriju.
    Sve u svemu, deluje kao da vise paznje posvecujete estetskom izgledu terarijuma i akvarijuma umesto da iste pravite po zahtevima ljubimca.

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vlada 71'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Krusevac
    Postova
    461

    Uobičajeno Odg: Mala G.pulchripes, na koliko se hrani i koliko joj vode treba?

    Druga losa stvar je ventilacija koje gotovo da i nema, a ustajao vazduh takodje ne odgovara tarantuli.
    Hey-ho je u pravu, nisam ni primetio .

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Mala G.pulchripes, na koliko se hrani i koliko joj vode treba?

    Takodje ima premalo treseta u tom ``terarijumu``. Kako kaze hey-ho nedelju dana max kull izgleda ali ne i za ovu zivuljku............ Inace bilo koji cetinar=R.I.P. za tarantulu...

  19. #19

    Uobičajeno Odg: Mala G.pulchripes, na koliko se hrani i koliko joj vode treba?

    Pretpostavio sam da ce biti nesto tako i ja sam pokusavao da mu objasnim da ima vise od godinu dana da napravi mesto za svoju tarantulu ali ###### celog zivota je takav u svakom slucaju hvala na savetima i obavestenju opet bi bilo greota da ti posle godinu dana ugine pauk tvojom krivicom

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Mala G.pulchripes, na koliko se hrani i koliko joj vode treba?

    Neka izvadi kamenje, promeni koru, izbusi rupe za ventilaciju i doda treseta i resio je problem.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •