Prikaz rezultata 1 do 12 od 12

Tema: Zmije I Roditelji

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    padina
    Postova
    64

    Unhappy Zmije I Roditelji


    Pozdrav
    Kao sto naslov kaze , Zmije I roditelji :
    Ja bih stvarno Voleo da uzmem sebi neku zmiju , Loptasti piton , Kukuruzni Smuk itd, Nije ni stvarno vazna koja zmija,.

    Kao sto sam rekao , ja bih stvarno voleo da kupim neku zmiju , nego nije problem pare,Mesto i tako dalje, nego roditelji .
    Roditelji imaju stvarno jako veliki problem sa zmijama , Kod mame Je uzasno : Boi se da je pogleda U petshop-u , a za oca ni da ne pricam ...
    Tako da bih bio jako zahvalan ako bi neko mogao da mi pomogne , kako da kupim zmiju i da to bude u redu sa roditeljima, jer roditelji imaju fobiju od zmija, taj strah je neopisiv , a ja ludim za zmijama , Tako da molim vas da mi pomognete

  2. #2
    Član Wolf'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Lokacija
    Loznica
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: Zmije I Roditelji

    Jednostavno kupiš zniju a njih ko šiša
    Homo homini lupus est

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    padina
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Zmije I Roditelji

    haha Posle on mene malo o sisa ( kozu ) :P

  4. #4
    Član Wolf'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Lokacija
    Loznica
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: Zmije I Roditelji

    morao bi da im obezbediš uslove,čime bi je hranio,koliko si upoznat o njihovim potrebama?
    Homo homini lupus est

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Zmije I Roditelji

    Problem je ako ideš negde na letovanje ili zimovanje, ne možeš računati da će nešto pripomoći. Što se tiče navikavanja proćiće kao prvi kec na polugodištu...ako znaš kakvo je iskustvo. Traje neko vreme, idalje će gunđati ali će se i hvaliti svima. Dobro, ovo poslednje i nije neka odlika loše ocene ali će se desiti !

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    padina
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Zmije I Roditelji

    pa jesto problem to sa zimovanjem i letovanjem , ali mali me je strah da je samo uzmem i posle sta :P

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Re: Zmije I Roditelji

    pokusaj da ih ubedis tako sto ces znati sve o njima, obrazuj se dosta , citaj malo neke knjige, nek i oni vide da si ozbiljan nek ti uvek bude neka knjiga na stolu o zmijama i reptilima ali nemoj da samo skuplja prasinu nego i uci o njima.. ako to stvarno volis nece ti biti tesko a opet ako te mrzi da citas onda je to znak da ne treba da uzmes zmiju .. verij mi ! nemoj da uzmes zmiju samo zato sto ti je to kul ! u potpisu tata

  8. #8
    Član
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    padina
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Zmije I Roditelji

    Zmiju Hocu , zato sto ja mislim da je to lepa zivotinja , I necu zmiju da sam o ispadne cool , nego zmiju ocu da bi joj obezbedio sve sto joj treba, i da bi imala lepsi zivot nego kod nekog drugog, nadam se da me razumes, znas li mozda gde ima kupiti neke knjige

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Zmije I Roditelji

    Najbolje je ask google, generalno drzanje zmija je slicno za svaku vrstu. da li imas odredjenu vrstu koju bi zeleo da posedujes?

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Re: Zmije I Roditelji

    Pa pazi ja nisam procitao ni jednu i jedinu knjigu o zmijama i reptilima i tu nista nije za pohvalu ( jesam neke ali na netu ) , ali sam u stanju da citam po nekoliko sati na netu i da ne primetim da mi je proletelo vreme od 5-6 sati za knige nisam kompetentan , gde i kako da nabavis, ali mislim da je dobra fora da keva i cale vide da medju svojim knjigama imas i neku o zmijama ! A ako neces da citas knjige, bices nepismen ovako kao ja To je samo bio predlog , tj tako bi ja uradio sad da imam takvu situaciju Inace razumem ja tebe i drago mi je sto tako razmisljas - da citiram: "zmiju ocu da bi joj obezbedio sve sto joj treba, i da bi imala lepsi zivot nego kod nekog drugog" ! Samo da citas ovaj forum i da ucis iz postova od nekih iskusnijih terarista i mozes da naucis dosta ... mada praksa je vrlo bitna i zato je bitno da za pocetak uzmes neku zmiju za pocetnike, tj ja bi preporucio neku manju zmiju sa ne tako velikim zahtevima ( da sama zmija nebi ispastala ) ! Moj favorit ti je kukuruzna (Pantherophis guttatus) morf amelanistic . Izguglaj malo pa vidi kakva je! Nadam se da ce neki terarista da ti pomogne da nabavis,kupis neku knjigu , ili da ti makar pozajmi (znam da ima dobrih terarista u pancevu a i na forumu generalno ) ... ja da imam poklonio bi ti neku knjigu ... Pozdrav

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    padina
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Zmije I Roditelji

    hvalavam na ovom , svrle : ja bih uzeo nekog loptastog pitona , ili kukuruznog , mozda i sand boa ali neznam dal ih ima kod nas ... popke hvala na pomoci , trudicu se da uzmem neke knjige , i da citam i prednjima i da puno vremena provodic citajuci , znam da nije dosta sto ja znam , znam dosta o ovim vrstama, ali treba jos uciti

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Zmije I Roditelji

    e, ako ni to ne upali, onda kazes lepo da kad naraste onda mozes da je prodas za 3-4 puta vecu cifru... i kad nanjuse lovu, onda moraju da se smiluju
    naravno, niko ne kaze da ti stvarno treba da prodas, to je samo zvaka

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •