Prikaz rezultata 1 do 14 od 14

Tema: Poseta ministarstva

  1. #1
    Član Niks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    72

    Uobičajeno Poseta ministarstva

    Zvali su me juce iz ministarstva zivotne sredine i najavili posetu za utorak, pa me zanima da li su ikome dolazili i kako izgleda njihova poseta..?

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Poseta ministarstva

    Bilo je priče da su nekome dolazili ali niko nije konkretno pričao šta i kako je bilo. Pa hajde ti reci kako to izgleda sve na kraju i kako je prošlo.
    Sretno!




  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Poseta ministarstva

    Sve sto je na cites listi nosis kod komsije i mogu da popiju kafu i sok ako im skuvas.
    Eh da su tako javljali kada su pravili pretrese zbog piraterije...
    Gde bi meni bio kraj...

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Poseta ministarstva

    javljaj obavezno sta je bilo

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: Poseta ministarstva

    Pozdrav.

    Kod mene je inspekcija ministarstva bila još u novembru prošle godine i moja iskustva su skroz pozitivna. Ako si životinje koje držiš prijavio minstarstvu nemaš nikakvog razloga za brigu. Inspekcija je uporedila zatečeno stanje sa onim što sam prijavio a za jednu novu životinju koju sam u medjuvremenu kupio priložio sam sertifikat o poreklu. Što se tiče samih uslova držanja, ja imam terarijume koji gotovo potpuno ispunjavaju uslove koje je ministarstvo propisalo tako da ne znam da ti kažem da li su i uslovi držanja u njihovoj sferi interesovanja. Oni će ti dati instrukcije kako dalje da postupiš, tj. napraviće ti zapisnik u kome će ti biti naloženo da ministarstvu podneseš zahtev za dobijanje dozvole (potvrde) o držanju zaštićenih životinja u zatočeništvu. Ja sam svoje zmije koje nisu već obeležene čipovao i podneo zahtev.

    Inspekcija je bila krajnje ljubazna tako da ako si sve uredno prijavio ministarstvu nemaš razloga za brigu. Pozdrav.

  6. #6
    Član Niks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: Poseta ministarstva

    Bila mi je inspekcija danas, bili su izuzetno ljubazni, sve je proteklo bez ikakvih problema. Napravili su zapisnik o zatecenom stanju zivotinja i uslovima drzanja, uslikali ih, porazgovarali sa mnom i uputili me dalje za dobijanje dozvole o posedu zmija i njihovom obelezavanju, i to je to. Zaista nista strasno, tako da znaju ostali za ubuduce, bez panike ako vam se najave u posetu.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Poseta ministarstva

    Znaci ti si imao zmiju bez tih papira i oni su ti rekli gde mozes da nabavis dozvolu i to ... ? Meni kada su dosli u radnju , isto sam imao zmiju bez papira , ali su je oduzeli , jos je pisalo da terarijumu da zmija nije na prodaju ...
    "Tongs are for snags, not for snakes"

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Poseta ministarstva

    Citat Prvobitno napisao Reptile Whisperer Pogledaj post
    Znaci ti si imao zmiju bez tih papira i oni su ti rekli gde mozes da nabavis dozvolu i to ... ? Meni kada su dosli u radnju , isto sam imao zmiju bez papira , ali su je oduzeli , jos je pisalo da terarijumu da zmija nije na prodaju ...
    Drzao si zmiju bez papira u pet shop-u ?
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Re: Poseta ministarstva

    Oni ne dolaze sa najavom kod onog ko nije prijavio , najavljuju se samo onom ko je zmiju prijavio, a ko nije banu i zaplene to sto vide u tom trenutku tu ! Naravno da bi banuli kod nekog moraju imati neku dojavu i neki nalog za pretres! A ovo je samo neki vid kontrole da bi mogli da provere dali si obezbedio dobre uslove zivotinji ! jel su ti obelezene zivotinje (cipovane )ove sa cites a ? ja sam burmanca cipovao i rekli su mi da jos ne izdaju dozvole za drzanje ... to je bilo zimus prosle godine ! dali si ti sad dobio dozvolu za drzanje ?

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Poseta ministarstva

    Da ... Oduzeli su nam je 2008. , a zmija je kupljena 2003. i tada kada smo je kupili , prodavac nam kolko ja znam nije nista rekao o tim papirima ...
    "Tongs are for snags, not for snakes"

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Poseta ministarstva

    Citat Prvobitno napisao Reptile Whisperer Pogledaj post
    Da ... Oduzeli su nam je 2008. , a zmija je kupljena 2003. i tada kada smo je kupili , prodavac nam kolko ja znam nije nista rekao o tim papirima ...
    2003.god si mogao da radis sta si hteo )
    Koja je zmija u pitanju ? Neki piton ili boa ?
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Poseta ministarstva

    Citat Prvobitno napisao Sinbad Pogledaj post
    2003.god si mogao da radis sta si hteo )
    Koja je zmija u pitanju ? Neki piton ili boa ?
    Lopstasti piton ...
    "Tongs are for snags, not for snakes"

  13. #13
    Član Niks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: Poseta ministarstva

    Nisam dobio dozvolu za drzanje, ali cekam potvrdu da stigne postom od njih, zatim treba da se popuni obrazac i podnese zahtev..ali to ce da ide blagovremeno kao i sve ostalo u ovoj drzavi, tako da do 2014 mozda i dobijem dozvolu
    Nisam cipovao zmije, raspitao sam se i o drugim nacinima obelezavanja poput slikanja, spaljivanja krljusti,..oni ce uskoro odrzati konkurs za ove sto cipuju zmije i odredice nekog ko je u tome strucan, tako da cu ih onda mozda i cipovati..otom potom.. i da, jedinka se ne sme otudjiti dok se ne obelezi, znaci nema prodaje, nema poklanjanja i slicno..

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Poseta ministarstva

    Nece smeti da se sa njome vrsi promet u komercijalne svrhe cak i kad se obelezi, ako neces da je drzis, mozes jedino da poklonis Zoo vrtu.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •