Prikaz rezultata 1 do 10 od 10

Tema: Moj terarijum za Testudo nabeulensis

  1. #1
    Član Ana B.'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Wink Moj terarijum za Testudo nabeulensis

    Moja kornjača se preselila pre tri meseca iz poklopca za tortu (slika levo, slikana pre četri godine) u "terarijum" dug 145 cm, a širok 50 cm (slika desno, slikana pre tri meseca). Terarijum je napravljen iz dva dela i prostire se preko dve police, a ta dav dela su povezana mostićem od pleksiglasa preko koga se nalazi guma (da se kornjača ne bi klizala). Takođe, ispod podloge se nalazi pleksiglas. UV lampa je naknadno ušrafljena u policu tako da se nalazi iznad mostića (nije prikazano na slici). Moj Đolence ima i kućicu napravljenu od kutije za feta sir koja je obojena u zlatno (montirana je nakon slikanja). E da, na kraju natkriljenog dela nalazi se obična lampa koja služi kao grejanje.
    Jedini problem imam sa podlogom . Prvobitno kao podlogu sam koristila Forest Bark, međutim razvile su se neke biljne vaši u delu gde je hrana, joj kakve sam samo muke imala dok sam očistila to. Sada moja kornjača živi na papiru i piljevini. Bila bih Vam zahvalna na nekom predlogu za podlogu. Ja sam razmišljala da pomešam zeolit i piljevinu...ali nisam sigurna u to...

    Šta mislite o mom terarijumu? ))
    Slike Slike

  2. #2
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum za Testudo nabeulensis

    Veoma lep terarijum, nisam nešto upućen u kornjače ali mislim da bi kokosov treset odgovorao.
    Ja sam imao sličan problem sa Forest bark-om kupljen u Pet Centru, samo sam ga dobro ispekao u rerni i sve ok.

  3. #3
    Član Ana B.'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum za Testudo nabeulensis

    Hvala ) U životu se ne bih setila da dodatno prosušim podlogu u rerni, dobra ideja . Pokušaću sa kokosovim tresetom

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Jazzman'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum za Testudo nabeulensis

    Lepo dejstvuje, svidja mi se drvo (stranice terarijuma).A kornjaca je bas simpaticna.

    Dajem ti savet da ne prosusujes kokosov treset (u slucaju da je dosta vlazan) u sporetu u kuci.Ima da kondenzuje unutar rerne, da se pusi i siri nesnosan smrad.

  5. #5
    Član Ana B.'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum za Testudo nabeulensis

    Hvala , ta na slici je bila beba, sad je tri puta veća . Pokušaću terset da prvo prosušima na terasi, pa tek onda u rernu, takođe videla sam u nekoj drugoj temi da može da se postavi neka vrsta tepiha ...ali moram da prvo vidim kako to izgleda i kako se čisti. Ispod treseta ću, za svaki slučaj, staviti i sloj zeolita da upija vlagu

  6. #6
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum za Testudo nabeulensis

    Moze da se stavi običan itison, on je lak za čišćenje i njega ljudi uglavnom koriste kod zivotinja koje ne zahtevaju veliku vlaznost.

  7. #7
    Član Ana B.'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum za Testudo nabeulensis

    Superiška! Rešiću definitivno to pitanje u naredne dve nedelje, čim mi prođe frka sa ispitima, pa postavljam slike renoviranog terarijuma sa kornjačom u njemu .

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum za Testudo nabeulensis

    Ne znam samo, imas li UV neonku To je za gmizavce obavezno

  9. #9
    Član Ana B.'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum za Testudo nabeulensis

    Imam i to Kada sam slikala terarijum nisu bili uneti kucica i nije bila zašrafljena neonka. Staviću novu potpunu sliku kada promenim podlogu .

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum za Testudo nabeulensis

    OK, samo sam hteo da pomognem

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •