Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: Furcifer pardalis (Panther chameleon) PROBLEM

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Furcifer pardalis (Panther chameleon) PROBLEM

    Imam problem sa panter kameleonom, povremeno zatvara jedno oko. Nema neko odredjeno vreme,uglavnom mu je ujutru otvoreno ali kako odmice jutro,on ga povremeno zatvara. Nema nekih odredjenih situacija ili odredjen period kad ga drzi zatvorenim, nego eto, kad se njemu hoce. Ne znam u cemu je problem, ima UV neonku,trudim se da mu prskam ter vodom sto vise puta dnevno (od 4 do . Kada zatvori oba oka cini mi se da je to sto povremeno zatvara malko uvuceno u odnosu na ovo drugo. Ne znam da li imaju nekakav efekat one male musice, sto su svuda gde ima vlage (imam ih u svakom terarijumu)? Otvara to oko uvek kad ga hranim ili kad ga nesto zainteresuje kao npr kad mrdam prste ispred njega, pokusavajuci da mu privucem paznju (sto ne uspeva svaki put, ali vecinom da). Jede normalno, dajem mu 3 vrste hrane (fobase,latere i cvrcke). Ima i posudu sa vodom iz koje pije... Ako neko ima savet/predlog neka se javi. Pozz (:

    P.S. da naglasim da mu oko nije po ceo dan zatvoreno.

  2. #2
    Član homelessica'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Furcifer pardalis (Panther chameleon) PROBLEM

    Slican problem sam imala sa agamom... Ali je trajalo samo jedan dan... Da ti nije velika temperatura u terarijumu? Ili mu je nesto iziritiralo oko, npr podloga ili ta musica....

  3. #3
    Član chovasie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Furcifer pardalis (Panther chameleon) PROBLEM

    Takodje imam panthera ( godinu ipo dana ) i nisam imao slican problem... Mada sam vidjao da se ljudi zale na to povremeno. Nisam bas neko ko ima previse uskustva ali dosta citam po forumima i informisem se i ljudima koji su imali slican problem ljudi su cesto govorili da provere lampe... moguce da mu lampe ne odgovaraju ( najpre neonka).
    Takodje te musice, moram da priznam da ih kod mene nema u terarijumu. Video sam ih par puta po koju ali sam odmah menjao treset, dezinfikovao ceo terarijum i sve biljke asepsolom ( jako razredjenim ), dobro isprao i nestale su posle toga. Mislim da ne bi trebao da podrazumevas da one treba tu da postoje i da bi trebalo da ih se resis.
    Koje neonke i spot sijalice imas?
    Najbolje da se obratis Kimu ili Zarku, ali moja pretpostavka je da ja problem u neonskoj sijalici!

    posalji neke slike azdaje ako stignes!

    poz pa javi sta se desava!
    Poslednji izmenio chovasie; 30.06.12. u 12:58. Razlog: greske...

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Furcifer pardalis (Panther chameleon) PROBLEM

    Poslednjih par dana ne zmirka. Neonka je Sera terra. Od Kima sam je uzeo i cini mi se da nije problem u njoj,nego u temp. Cim se temp malo spusti on je ok... Uglavnom sad je sve super,okacicu neku slicicu u toku dana,a mogao bi i ti
    Hvala u svakom slucaju. Pozz

  5. #5
    Član chovasie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Furcifer pardalis (Panther chameleon) PROBLEM

    evo par slika... aparat mi je teski tresh tako da sam slikao telefonom... tako da nisu bas reprezentativne... ali sta je tu je
    ovih prvih par su od malopre, i jedna koju jako volim iz mladjih dana houdini_001.jpghoudini_002.jpghoudini_003.jpghudini_004.jpghudini_005.jpg

    nesto ne mogu sve da zbudzim u ovaj post.. verovatno ima ogranicenje koliko moze... pa evo jos par starijih...







    toliko od nas dvojice za sada!

    Poz svima

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Furcifer pardalis (Panther chameleon) PROBLEM

    Super ti je Panter!
    Evo jedna slicica od mene. Nisam ga puno slikao,tako da za sada samo ova,za par dana ce biti jos slika (:



    Sa koliko (meseci) je dobio tu boju "odraslog"?

    Pozz

    Ne mogu da postavim vecu sliku jer na "imageshacku" trazi obavezno nalog tako da nista.

  7. #7
    Član chovasie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Furcifer pardalis (Panther chameleon) PROBLEM

    haha... isti seronja ko moj

    cini mi se da je tvoj negde na pola puta... ne znam tacno koliko je moj bio star kada sam ga kupio.. mislim da je imao oko 3 meseca... pa je potrajalo jos par meseci... kontam da jos jedno ili dva presvlacenja i to ce biti to!


    poz

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Furcifer pardalis (Panther chameleon) PROBLEM



    Evo vece slike da se bolje vidi... Cini mi se da moj ima oko 6-7 meseci...tako nesto valjda.
    Bas me zanima kakve ce boje dobiti

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Furcifer pardalis (Panther chameleon) PROBLEM



    Evo da osvezim malo temu... Ovo je moj panter i njegov trenutni ter,uskoro ga premestam u veci. (:

  10. #10
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Furcifer pardalis (Panther chameleon) PROBLEM

    Veoma lepa boja, u novom terarijmu predlazem samo malo vise grana za setanje.

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Furcifer pardalis (Panther chameleon) PROBLEM

    Hvala! Naravno,ubaci cu. Mada uskoro ce u nov ter...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •