Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Fire Bellied Newt

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Fire Bellied Newt

    Kako odgajati ove predivne zivotinje (hrana,velicina akvarijuma,temperatura itd...).
    Unapred hvala Andrija.628367Fire_belly_newt_2.jpg

  2. #2
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Fire Bellied Newt

    Akvarijum uvek što veći to bolji Raznovrsna ishrana, npr. gliste, tubifex, ponekad sitni komadi živog mesa, tek presvučeni fobasi, itd. Najbolje bi bilo da temp vode ne prelazi 25 stepeni. Imam Pachytriton labiatus preko 12 godina, nisu zahtevne životinje. Imam i neke druge, u principu slično ti je sve to. Planiraš da nabaviš, ili si već nabavio?

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Fire Bellied Newt

    Hvala na informaciji Nenade.Nisam ih nabavio ali imam zelju da ih nabavim.Sada se bavim nabavljanjem axolotl-a a kada njih nabavim pokusacu da nadjem fire belly-a.Mnogo su lepi i sipaticni i zeleo sam da saznam nesto o nacinu drzanja ovih vodozemaca.

  4. #4
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Fire Bellied Newt

    Pa nije ništa složeno. Bitno je da je akvarijum dobro zatvoren, jer tritoni mogu da pobegnu lako, pa se onda osuše, kad se jednom nađu van njega. Hrane se par puta nedeljno, ne treba da jedu svaki dan. I bitno je da voda nije prevruća, što bi značilo da ih treba držati u najhladnijoj prostoriji u stanu/kući.

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Fire Bellied Newt

    Koliko njih bi mogao da drzim u akvarijumu od 80l i gde mogu da ih nabavim.Na predhodnim temama sam cuo da se na kalenic pijaci prodaju ali domace vrste.I niko nije preporucio da se ti tritoni kupuju jer brzo uginu.Da li ima sanse da se uspesno odgaje ti tritoni sa kalenica.

    Koliko njih bi mogao da drzim u akvarijumu od 80l i gde mogu da ih nabavim.Na predhodnim temama sam cuo da se na kalenic pijaci prodaju ali domace vrste.I niko nije preporucio da se ti tritoni kupuju jer brzo uginu.Da li ima sanse da se uspesno odgaje ti tritoni sa kalenica.

  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Fire Bellied Newt

    Mužjaka i nekoliko ženki, bez problema. Izbegavaj više mužjaka. Prodaju se domaće vrste, uglavnom samo Lissotriton vulgaris, koji obično ne uspevaju dobro u akvarijumima, mada ima slučajeva da su kod ljudi živeli po par godina. Oni su mnogo sitni, mnogo su zanimljivije te veće vrste. MOžeš da vidiš sa nekim ko prodaje životinje da ti nabavi, ili da se iscimaš i odeš na berzu u Mađarsku, Češku.. pa preneseš tritone

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Fire Bellied Newt

    Oko 17. decembra idem u Madjarsku da nabavim axolotl-a pa ako budem nasao fire belly-a kupicu ga ako je jeftiniji od 10 evra.Nenade ti si verovatno isao u Madjarsku da kupis neke zivotinje pa ako mozes da mi kazes gde ima da se kupi fire belly (A ako i nisi isao u Madjarsu verovatno si cuo za neku prodavnicu gde se prodaje ova vrsta tritona.).

  8. #8
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Fire Bellied Newt

    Nisam išao. Probaj da nađeš na netu neke njihove oglase, pa vidi sa odgajivačima. Ili, ako ideš na berzu, verujem da ćeš tamo sigurno naći neku vrstu tritona.

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Fire Bellied Newt

    Trazio sam po netu i nisam nasao gde ima da se kupe ali potrazicu jos malo.Valjda cu nesto naci.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •