Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: Povredjen Nhandu chromatus

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Povredjen Nhandu chromatus

    Pozdrav svima, pratim već par godina vaš forum, ali prvi put pišem.

    Povredio mi se N. chromatus, izgleda da je polomio nogu, jer je vuče i iz nje curi neka sluz. Verovatno je pao, dok se peo po terarijumu. Znam da je terarijum možda i viši nego što bi trebalo, dimenzije su 30x30x30 cm. Inače, radi se o polno zrelom mužjaku, starom oko 3,5 godine, tako da je sav trom i usporen, pa često tako pada sa stakla. Da li će mu faliti nešto, je l' će to zarasti ili će čak možda odbaciti nogu?

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Povredjen Nhandu chromatus

    Pozdrav!

    Da je neka mlađa tarantula, bila bi spretnija što se tiče penjanja a isto tako bi i nova noga izrasla nakon sledećeg presvlačenja. S obzirom da, kako kažeš, imaš zrelog mužjaka, odbaciće nogu, ta rana će zaceliti i neće skroz iskrvariti (ta sluz je hemolimfa) ali se noga neće nikad nadoknaditi, jer se zreli mužjaci više ne presvlače. Ako je samo jedna noga u pitanju verovatno je i dalje moguće da se pari bez problema tako da ga pošalji negde kod zenke da prenese svoje gene i ugine dostojanstveno

  3. #3
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Povredjen Nhandu chromatus

    Prijatelju, ako on ima 3,5 godine i ako je trom i usporen(pa jos ako je abdomen poceo da mu se "topi"), nije njemu jos mnogo ostalo. Cak ne verujem ni da bi uspeo da spari zenku, ali vredi pokusati, ako imas nekog sa zenkom... Uzimaj ti nove, on je proziveo svoje. ###, kako je, tako je...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  4. #4
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Povredjen Nhandu chromatus

    Sad mi deluje kao da mu je noga malo bolje, pošto je nije baš skroz prelomio da se vidi prelom, već je procurela limfa i stoji malo ukrivo.

    Pa znam da su mu dani odbrojani i da neće još dugo, ne verujem da će moći da poživi još koji mesec. Voleo bih da mu omogućim da prenese svoje gene i završi časno, mislim, to i jeste svrha njegovog života . Ako nekome slučajno treba mužjak za parenje, slobodno neka se javi...

    Inače, to mi je prva tarantula, imam i mladu Chromatopelmu, a planiram uskoro još jednu da nabavim.

  5. #5
    Član vukovarac'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Lokacija
    Vukovar
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Povredjen Nhandu chromatus

    Ako je curilo iz noge trebao si obavezno posipati brasnom ili bivacyn praskom, te staviti vode pored njega ako se tesko krece jel ako puno curi, gubi puno tekucine....

    Prijatelj je imao jos veci problem, njemu je cambridge izgubio obje noge, pa se nakon 3 presvlacenja to ni ne vidi.... Al tebi je problem sto je muzjak i sto je UM ....Pa ionako nece dugo, al ako ces ga uspijeti iskoristit za parenje, onda napravi gore sto sam ti napisao, trebalo bi mu pomoci, eo slike cambidgei-a

    p1130017r.jpg

  6. #6
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Povredjen Nhandu chromatus

    Zalepio mu se treset na ranu, pa je zaustavio curenje. Nogu nije odbacio, ali mi se čini da je slabo koristi. Sad sam mu sipao svežu vodu i morao sam da ga odguram do nje, pošto je toliko trom, i da ste samo videli kako je očajnički zabio glavu u vodu, da pije. Ne znam da li bi uspeo da spari ženku, ali dobro, vredi pokušati...

  7. #7
    Član vukovarac'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Lokacija
    Vukovar
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Povredjen Nhandu chromatus

    Citat Prvobitno napisao veljkodmt Pogledaj post
    Zalepio mu se treset na ranu, pa je zaustavio curenje. Nogu nije odbacio, ali mi se čini da je slabo koristi. Sad sam mu sipao svežu vodu i morao sam da ga odguram do nje, pošto je toliko trom, i da ste samo videli kako je očajnički zabio glavu u vodu, da pije. Ne znam da li bi uspeo da spari ženku, ali dobro, vredi pokušati...
    Ubuduce stavi vodu do njega, a ne da guras njega do vode..... ccc

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •