Prikaz rezultata 1 do 20 od 20

Tema: Brachypelma boehmei neće da jede i ukopava se, problem ili ne?

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    30

    Uobičajeno Brachypelma boehmei neće da jede i ukopava se, problem ili ne?

    Od skoro sam poceo da drzim Brachupelma Boehmi i nalazi se u malom plasticnom terarijumui voleo bi da mi pomognete oko sledece situacije.Inace ovo mi je prvi pauk i nov sam u teraristici.Imam pauka vec dve nedelje i i velicine je 3-4 cm i posle par dana dao sam joj crvica da pojede i odmah ga je zmazala.Kada je doslo vreme za drugi obrok posle 5 dana nije htela ni da pokusa da ga pojede,pokusao sam je hraniti 2 puta ali bez uspeha.Trenutno ponasanje pauka jeste da se sakriva ispod plasticne drskice koja je malo izdignuta i ukopava se,odnosno pravi rupu i tu je po ceo dan.Da li neko moze da mi kaze sta se desava,da li mozda da mu promenim hranu ili je mozda vreme za presvlacenje ili je nesto trece u pitanju?Inace crvice(ne znam tacan naziv) drzim u kukuruznom brasnu i sa par kriski krompira...

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Problem?

    Pkusaj je nahraniti nekom drugom vrstom hrane (lateralisima,cvrchcima, oni su zivahniji plen,mozda na njih odreaguje) Dok su male,tarantule se vole ukopavati u podlogu,kasnije kad odrastu retko to rade. Ako joj je pocrneo abdomen znaci da ce se presvuci uskoro.
    Poslednji izmenio Cold_Beer; 20.06.10. u 13:41.

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Problem?

    moguće da će se presvući,inače sasvim normalno ponašanje tarantule

  4. #4
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Problem?

    A mozda je i pojela velikog crva pa je jos uvek sita. Tako sam ja moju malu pulchru "prehranio" lateralisima njene velicine i sad vec 10-ak dana ne jede... A sigurno se nee presvuci skoro. Ali nemoj uopste da brines, to je kao sto je rekao spiderboy sasvim normalno ponasanje za njih, nece im biti nista i ako ne jedu po par meseci! Samo moras da pazis da imaju uvek dovoljno vlage.

    P.S. Dobrodosao u teraristiku!

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Problem?

    Kada sam je prvi put hranio jela je bas dugo crva i cak joj je virio iz usta jer verovatno nije mogla lagano da ga pojede.Ne znam da li sada da je forsiram sa hranom dok je ovako ukopana ili da sacekam malo?Hvala svima na savetima,to mi mnogo znaci da se ne nerviram
    P.S.ovo mi je prvi pauk Brachupelma Boehmi i hteo sam nekog ko mnogo jede koji ne plete mrezu i koji se ne sakriva,da li sam dobro izabrao ili sam pogresio?

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Problem?

    Sacekaj jos malo,nece joj nista faliti bez hrane. Dobrog si pauka izabrao,po meni jedan od lepsih ne samo u svom rodu Brachypelmi.

  7. #7
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Problem?

    Pa i nisi baš dobro izabrao, ako si očekivao da ti tarantula mnogo jede. Umeju one da naprave duže pauze, ali u su u biti prosečne što se tiče apetita. Nisu smarači, što je najbitinije. Tarantule koje su nezasite, a malo pletu (ali više od Brachypelmi) su Acanthoscurria geniculata, Lasiodora parahybana, Nhandu chromatus.

    Tarantuli uvek viri hrana iz usta. One delimično vare hranu napolju, pretvarajući je u kašu i onda to srču. Na kraju ostane kuglica nesvarene hrane.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: Problem?

    Ako vec nisi do sada,napravi joj neko mesto za skrivanje kako bi bila opustenija i stekla samopouzdanje......
    Druga stvar je promena hrane........moras da eksperimentises i da vidis koja joj hrana najvise odgovara i koju skoro nikada nece odbijati....
    A sasvim je moguce i da treba da se presvuce,pa taj period pripreme za presvlacenje,ne jede nista.

  9. #9
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei neće da jede i ukopava se, problem ili ne?

    Hrana nije problem u ovom slučaju. Sakrivanje i pauza u ishrani Brachypelme od 3-4cm je potpuno prirodno ponašanje. Ništa što je navedeno u prvom postu nije problematično. Upravo tako se ponašaju male tarantule. Uživaj.
    There's no place like 127.0.0.1

  10. #10
    Novajlija perinjo81'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Kikinda
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei neće da jede i ukopava se, problem ili ne?

    Slazem se sa konstatacijama drugih. Verovatno je presvlacenje u pitanju. Samo bih dodao da sledeci put crvu smrvis glavu i das ga T. Time si izbegao ukopavanje crva a T ako se predomisli pojesce ga. Ako ga ceo dan ne dira izvadis ga i probas za 3-4 dana. Videces i sam. Samo opusteno....

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Derek Edward Trotter'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    NBG
    Postova
    136

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei neće da jede i ukopava se, problem ili ne?

    ma ja imam T koje ne jedu po metar dana...nudi ti njoj svakih nekoliko dana pa kad bude gladna ješće....

  12. #12
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei neće da jede i ukopava se, problem ili ne?

    Čemu to drobljenje glave kod crva. Pa nije tarantula toliko nesposobna.
    Ja sam npr. P metallici dao fobsa (zato što trenutno nisam imao hranu adekvatne veličine) koji se ukopao, ali ga je ona našla nakon par dana. Još nikad nisam naleteo na ukopanog mrtvog crva. Jedino nalazim dubie koje se ukopaju i ne pomeraju po mesec dana.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei neće da jede i ukopava se, problem ili ne?

    Samo da dodam da nisam nikada smrvio crvu glavu. Jedini je probelm taj sa ukopavanjem. Ako se dobro sjecam, dva puta ga je iskopala. Inace bi savjetovao kod davanja vecih crva koji se brzo ukopavaju da se postave odma ispred tarantule. Ne treba bacati da se trzne ali staviti ispred nje da odma uoci hranu, odnosno da se ovaj ne bi ukopao.

    Tarantule mogu bez hrane par mjeseci tako da to odbijanje hrane nije problem. Kao sto su ti vec i rekli, moguce da ce se presvuci.

  14. #14
    Član
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei neće da jede i ukopava se, problem ili ne?

    Hvala svima...Jos jedno pitanje da li trebam da joj stavim posudicu sa vodom i sta jos mogu od hrane da joj dajem?Trenutno imam samo crvice u kukuruznom brasnu,svega par komada...
    Hvala puno...

  15. #15
    Član Radisa89'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Smederevo i Novi Sad
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei neće da jede i ukopava se, problem ili ne?

    mozes da stavis posudu sa vodom ali da ne bude veca od nje, ili ako nemas dovoljno malu posudu stavi par kamencica u posudicu da se tarantula ne bi udavila.... a sto se hrane tice dok je mala crvici su skroz ok, osnujes koloniju tenebrija ili fobasa i miran si uvek....a na ovom forumu je bas dosta pisano o hrani, procitaj to, ima bas korisnih informacija...

  16. #16
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei neće da jede i ukopava se, problem ili ne?

    Ako ti je boemi 3-4cm, najbolje je da mu stavis cep od koka-kole ili nesto slicno, jer mu to nece biti preveliko. A sto se tice hrane, ja uvek pre glasam za lateralise ili cvrcke jer su pre svega hranljiviji, a i mnogo je zanimljivije da gledas T kako ih juri jer se ne ukopavaju, pa kad tad dodje do bliskog susreta!

  17. #17
    Novajlija Abdullah'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    sarajevo
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei neće da jede i ukopava se, problem ili ne?

    imam isti "problem" sa lasiodorom parahybanom,vec 6 dana ne jede i ukopava se ispod kucice,a vrijeme bi joj bilo za presvlacenje....tako da nemoj da brines svi smo to prosli :P hehe sretno

  18. #18
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei neće da jede i ukopava se, problem ili ne?

    Pogledaj datum poslednje poruke u temi : 21.06.2010.
    Prošlo je već godinu dana

    Nemoj odmah pogrešno da me shvatiš, samo ti skrećem pažnu
    There's no place like 127.0.0.1

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lizard_King'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    tuzla
    Postova
    295

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei neće da jede i ukopava se, problem ili ne?

    Nemoj mu zamjerit puno, iz Sarajeva je he he he ...
    Bad Boy For Life

    Black & White Power

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Bg
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei neće da jede i ukopava se, problem ili ne?

    CTRL + Q to Enable/Disable FBPhotoZoom




    CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it




    CTRL + Q to Enable/Disable FBPhotoZoom




    CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it


    AHAHAHAHAHA

    Dok sam pogledom preletao teme ucinilo mi se da ovde pise "|
    Brachypelma boehmei neće da jede i ismeva me , problem ili ne? |


Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •