Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 36

Tema: B.boehmy, presvalecenje

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    21

    Uobičajeno B.boehmy, presvalecenje

    Vec duze vreme imam ovu tarantulu( B.boehmy) i mislim da je kod mene vec imala 4 presvacenja.Uglavnom se presvlaci u drugoj polovini meseca pa je i sad tako bilo.Presvluka se prekljuce. Medjutim nesto mi je veoma cudna, slabo se krece a i cini mi se da ima samo sedam nogu. Kao da joj nesto fali. Da li je to uobicajeno ponasanje, jer do sada nije bilo. Ostale tarantule posle par dana krenu da jedu i nezasite su.

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.069

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    Uslikaj pa okaci sliku. Ako nijedan deo stare kosuljice nije ostao na njoj i noge joj nisu podvijene pod telom onda nema problema. Noga koja fali nadoknadice se sledecim presvlacenjem. Naspi joj vode u neki cep i priblizi je, mozda je zedna.
    I ne zove se B.boehmy nego B. boehmei

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    nije ostala stara kosuljica, celu je odbacila.Jedino sto samo stoj u mestu i slabo se krece a bila je veoma zivahna. Valjda je to posledica presvlacenja.Hvala ti puno.

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    probacu da postavimmslike pa da vidite da i je sve u redu sa tarantulom posle preslavceb=nja.previse je mirna i ima 7 negunova 2010 096.jpgnova 2010 091.jpgnova 2010 092.jpgnova 2010 093.jpgnova 2010 094.jpgnova 2010 095.jpg

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Prnjavor
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    Zadnje joj noge izgledaju kao polomljene o.O prvi put vidim ovakvo nesto,ostale noge ce narasti u narednim presvlacenjima...
    ostavi je na mjesto ne vadi je iz terarija(plastike) i vode joj ostavi blizu uvijek a ne nju da tjeras vodi.. poz

  6. #6
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.069

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    Nema 7 nogu vec 5, ono napred su pedipalpi. Znaci da joj fali 3 noge a i one ostale ne deluju savrseno. Stomak joj je ostao dosta velik nakon presvlacenja tako da postoje sanse da se kroz neko vreme jos jednom presvuce bez da pojede ijednu bubu, samo je bitno da ima dostupne vode. Naravno, ako ustanovis da je sposobna da lovi, ponudi joj par lateralisa.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Boogi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Crvenka
    Postova
    218

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    A greote,ko zna zasto je odbacila te tri noge? Verovatno postoji neki problem,vezano i za drzanje same tarantule,aj ako ti nije tesko reci kako je drzis,i ubaci sliku u cemu je drzis.Mozda ne radis nesto kako treba Nekako mi izgleda izmaltretirano

  8. #8
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.069

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    Tarantule odbacuju noge samo ako presvlacenje prodje po zlu a koji je razlog tome moze samo da se nagadja. Moze biti nedostatak vlage a kod vecih T i nedostatak kiseonika te se tarantula brzo izmori prilikom presvlacenja i moze se desiti da se potpuno zaglavi u skeletu i ugine. Ako pak izvuce par nogu, one ostale ce odbaciti kako bi prezivela.

  9. #9
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.443

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    Tako je. I ne mora da znaci da je on nesto pogresno uradio...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    ma do saa je imala 4 presvlacenja komene i odlicno je napredovala, zadnji put se ovo desilo.Prskam stalno vodom mislimda joj to ne nedodostaje.Sada samo miruje i nece da jede.Ubacicu sliku u cemu je cuvam



    Greskom sam ubacio vise istih slika ali to je mali terarijum u kome je cuvam dok ne poraste pa da je prebacim u pravi. Imam jos dve taranutule Grammostolu aureostriatu i Chromatopelmu cyanopubescens.Uslovi su isti samo sto one napreduju super,da ih ne ureknem,a Brachypelma je bila jedna od najvecih. Stvarno ne znam sta joj se desilo? Sta da joj radim,hoce li da ugine?

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Boogi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Crvenka
    Postova
    218

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    E ovako,ja nisam njega hteo da ,,optuzim kako ne drzi tarantulu kako treba ili kako nesto nije dobro uradio,, ...za presvlacenje sam sve upucen,i znam da moze da odbaci noge,to sam prvo i pretpostavio,samo sam posumnjao da je mozda nije on uznemirio dok se presvlacila i da se to onda desilo,zato sam i rekao da napise kako je cuva,samo sam hteo da mu pomognem. Bez ikakvih optuzbi

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    Taman posla, prihvatam svake sugestije.Slike nisuispale najbolje, ipak malo lepse izgleda.jedino me interesuje da li ce posle sledeceg preslavcenja sve doci u normalu.

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Boogi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Crvenka
    Postova
    218

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    Ok @neshomon, I ako pitas mene,bice ona u redu nakon par presvlacenja,i to je jedna od mojih omiljenih tarantula. Eto :P

  14. #14
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    Hvala ti Boogi

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Boogi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Crvenka
    Postova
    218

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    Nista,tu sam da pomognem... a ako gresim,ima tu ko i da me ispravi

  16. #16
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    Prijatelj mi je rekao da hoce i od previse vlaznosti da joj otpadne noga.Samo da se nisu skupile neke gljivice,ja samdosta prskao ovih toplih dana

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Boogi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Crvenka
    Postova
    218

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    Pa ne sme da ti bude bas sve vlazno,i da bude blatnjavo,naprskaj samo jedan deo terarijuma,drugi nek ti uvek bude suv,tako ce tarantula moci da bira gde joj vise odgovara,i slobodno joj stavi cep sa vodom i smanji prskanje,koliko sam ja upucen brachypelme ne vole bas puno vlage.

  18. #18
    Član vukovarac'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Lokacija
    Vukovar
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    Ovo je doslovno mulj, previse ima vlage u terariju, nije nikako dobro.... Postoji i velika mogucnost od nakupljanja grinja, pljesni i ostalih nametnika, spricaj svakih 5 dana cca... osim kad vidis da ce se presvuc, onda mozes i cesce, uostalom Boogi je sve napisao

  19. #19
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    pa nije mulj,samo tako izgleda to je humusna zemlja koju kupijem bez pesticida.Crna je i kripnija malo,nije tolikom vlazna,ali prebacicu j svakako

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: B.boehmy, presvalecenje

    opet ja, posle neupesnog presvacenja tarantila je izgubila 3 noge, ona se normalno ponasa osim sto nece da jede( ako je to normalno ) ali normalno hodane prevrce se.Prebacio sam je u dosta manju posudu jos pre nekog vremena da bi joj hrana bila laksa za ulov li i dalje nista. Zna li neko neki savet da mi da?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •