Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Hranjenje paukova koji pletu mreze?

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Bg
    Postova
    44

    Question Hranjenje paukova koji pletu mreze?

    1. Ako pauk plete mrezu da li mu treba stavljati plen pred nos ko nekim drugim vrstama, ili je mozda bolje da bubu ubacimo u mrezu?
    Pitam jer mi ima logike kad toliko pletu da je kao red da se ispostuju a i mozda im je tako prirodnije.
    Ovo pitanje je vezano za Pterinochilus murinus.

    2. Primetio samkod ovog pauka da koliko god mu buba das on ce svaku da uhvati "u zube" i onda ih valjda umota i ostavi za kasnije...
    tj ne znam sta uradi jer ih posle ne mozes naci u posudi.



    Sa druge strane isto pitanje za malog (1 cm) Chromatopelma cyaneopubescens
    ne znam d ali je ova vrsta prozdrljiva, al znam da stalno plete pa ne znam da li da mu ubacim bubicu u mrezi i cao pa kad bude hteo pojesce je,
    ili, moram direktno da ga hranim.

    A i ne znam kako da nahranim tako malog pauka, buduci da nemam ni crva, ni buba svabu ni dubija koji su njegove velicina, a kamoli manji.

    ??

  2. #2
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Hranjenje paukova koji pletu mreze?

    Ma samo ubacis bubu u terarijum i cao, ona kad je gladna naci ce je sigurno, pogotovo pletaci.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Bg
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: Hranjenje paukova koji pletu mreze?

    Pa to sam razmisljao isto mada ono, na vise mesta sam procitao da se buba vadi ako je ovaj ne pojede u roku od dva tri sata.

  4. #4
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Hranjenje paukova koji pletu mreze?

    Ja ne vadim nikad, i nikad nisam imao problema sa tim jer hranim T samo dubiama, pa i ako krene T da se presvlaci, nema opasnosti...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  5. #5
    Član vukovarac'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Lokacija
    Vukovar
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Hranjenje paukova koji pletu mreze?

    Ako ne pojede, hrana se vadi da ne dodje do pljesni i ostalih nametnika.... I to je vrlo preporucljivo za napraviti. Ako on svaku ugrize, ubije i ostavi nemoj mu opet davati drugu, to vjerovatno znaci da nije gladan nego se samo branio od nje. Kad bude gladan pojest ce...

    A sto se tice malog cyana, ako nemas nista malo , uzmi najmanjeg zohara sto imas, zdrobi mu glavu i malo ga rasjeci i ubaci, pojest ce koliko moze

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Bg
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: Hranjenje paukova koji pletu mreze?

    Evo danas cudne situacije,

    Ubacim manjeg crvica cyanu, ovaj op kao oce nece, i valjda ga je ujeo i pomerio se,
    crve se koprcao malo ali se ubrzo slogirao i udrvenio.

    ja kao, ok.. i posle 15 min se vratim pogledam a ono nema crva :P kao smor.. dal je ovaj pobegao pod zemlju ili ga je cyan nekako smotao pa saktrio pojma nemam..

    Inace mali se presvukao juce.. a bas me interesuje koliko cesto se mladi paukovi presvlace...

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Hranjenje paukova koji pletu mreze?

    Citat Prvobitno napisao vukodlakavac Pogledaj post
    Evo danas cudne situacije,

    Ubacim manjeg crvica cyanu, ovaj op kao oce nece, i valjda ga je ujeo i pomerio se,
    crve se koprcao malo ali se ubrzo slogirao i udrvenio.

    ja kao, ok.. i posle 15 min se vratim pogledam a ono nema crva :P kao smor.. dal je ovaj pobegao pod zemlju ili ga je cyan nekako smotao pa saktrio pojma nemam..

    Inace mali se presvukao juce.. a bas me interesuje koliko cesto se mladi paukovi presvlace...
    Nemoj da hranis pauka odmah nakon presvlacenja,treba mu neko vreme da mu ocvrsne skelet,par dana,kod većih tarantula i preko 10 dana. Verovatno je crv pobegao. Koliko cesto ce se mala tarantula presvlaciti zavisi od temeperature,hrane,i od same jedinke zavisi.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Hranjenje paukova koji pletu mreze?

    Odprilike na mesec-mesec i po' dana,pa vremenom se taj period produzava.

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Bg
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: Hranjenje paukova koji pletu mreze?

    ee fala, sad jedva cekam da se opet presvuce

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •