Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: Kalifornijska kraljevska nece da jede

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Kalifornijska kraljevska nece da jede

    Pozdrav svima,
    Imam problem moja kalifornijska kraljevska odbija hranu vec drugu nedelju. Danas je cak i uhvatila misa i onda ga pustila kao da nije zainteresovana. Zmija je prilicno aktivna, ima malo vise od 2 godine. U terarijumu je bilo toplie ovih dana oko 32-5 stepeni, sad sam je stavio u drugu sobu pored klime za slucaj da je to. Proverio sam da nema pipe, sve izgleda ok. jos jedna stvar, pre 2 nedelje je izasla iz terarijuma sama, i malo prosetala po kuci od tada nece da jede. Takodje ne presvalci se sigurno.
    Da li je neko imao slicno iskustvo sa kraljevskim, da li imaju period kad nece da jedu i koliko to traje? Jel moguce da joj je vreme parenja pa da zato nece da jede?
    Sad ja vec nagadjam, hranim je iskljucivo zamrznutim misevima, da joj hrana nije dosadila?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: Kalifornijska kraljevska nece da jede

    Baš čudan problem (po meni)
    ako je stara oko 2 godine, ništa joj neće biti i da ne jede oko mesec dana. Da li u terarijumu ima posuda za vodu u koju može cela da uđe, jer sam primetio da moja to često radi i kad je vruće i kad nije. Mrtva hrana joj sigurno ne može dosaditi. Moguće je da je doživela neki stres kad je izašla napolje, ostavi je nedelju dana, pa vidi posle da li će hteti da jede

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Kalifornijska kraljevska nece da jede

    Ima u terarijum posudu za vodu u koju moza cela da udje i cesto i ulazi u nju, cak i u ovom periodu kad nece da jede. Verujem da je dozivela stres kad je izasla napolje, ali proslo je 2 nedelje od tad. Problem je sto ja idem na more za nedelju dana,i ako tad ne prihvati plen ne znam sta cu da radim.

  4. #4
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kalifornijska kraljevska nece da jede

    Nema tu ništa čudno, ovo je česta pojava kod zmija, i najčešće nema razloga za brigu. Naravno, odbijanje hrane može da bude jedan od simptoma nekog oboljenja, ali najčešće to nije, i zmija posle nekog vremena ponovo projede. Dve nedelje svakako nisu period za brigu, ja počnem da se brinem kad neka zmija odbija hranu više od dva meseca. Sezona parenja nije definitivno u septembru, tad se već mladunci izležu. Pročitajte nešto o zmijama ljudi, pre nego što ih nabavite. Temperatura 32-35 stepeni nije dobra za zmiju. U principu ne bi trebalo da prelazi 30 stepeni u najtoplijem delu terarijuma. Ako je 35 stepeni u celom terarijumu može da ima problema sa varenjem hrane, pa zato odbija. Vodi računa da je sad nisi stavio na drastično nižu temperaturu pored klime. Neće joj biti ništa ni ako je nahraniš tek kad se vratiš sa mora. Moj ti je predlog da sačekaš koji dan, pa pokušaš ponovo, ostaviš je u kutiji celu noć sa plenom, ili ako te to već toliko brine, probaj da joj daš živ plen, ali nije loše da ga prethodno ošamutiš.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Kalifornijska kraljevska nece da jede

    Nenade hvala ti puno na odgovoru, citao sam o mojim zmijama pre nego sto ih nabavim uvek to radim. Znam da ta temperatura nije dobra zato sam je naveo kao jednu od mogucnosti, bile su jako velike vreline a nisam imao nacin da rashladim terarijum kako treba. Stavio sam je pored klime sa upaljenom sijalicom tako da se temperatura normalizovala, a i sad je napolju zahladnelo pa je mnogo lakse. Inace nije mi se nikad ranije desilo(za 2 godine) da mi ni jedna od mojih zmija ne jede pa sam se malo uspanicio. Za slucaj da se ovako nastavi da li bi neko mogao da mi preporuci veterinara kod koga bih mogao da odem za slucaj da ima neku bolest? Pregledao sam bolesti zmija po netu i pregledao zmiju koliko sam ja to mogao, ne izgleda da ima bilo sta, mada ni ja nisam strucan a i intenet zna da bude los izvor informacija. Probacu i da je nahranim sa prvo mrtvim pa zivim plenom pre mora. Jos jednom hvala puno na odgovoru, malo si me smirio

  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kalifornijska kraljevska nece da jede

    Pa ako ne projede, i ako primetno krene da gubi težinu i ponaša se neuobičajeno, možeš da je odneseš kod veterinarke Nataše, ona zna da leči reptile i ima iskustva. Ako zatreba, a verujem da neće, javi mi pa ću ti poslati broj u pp.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Re: Kalifornijska kraljevska nece da jede

    evo ja sad u petak idem na more a zmija nije jela 10 dana i taman sam mislio da je nahranim pred more i setih se neceg , da moze da izvrsi nuzdu u ciniju za vodu i da tako zaprlja sama sebi vodu za pice sto ponekad i uradi ! tako da sam odlucio da je bacim na post dok se nevratim sa mora. 20-tak dana nece jesti, sto za nju nije nista nekad zmija i sama odluci da nejede jedno vreme, jer je jednostavno sita .. ako nemas nikog da je obidje mozda je i bolje da je nehranis pre mora, ili da je odneses jednostavno kod nekog prijatelja ko ima zmije pa da je on pricuva ?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •