Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: presvlacenje skorpija

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    21

    Uobičajeno presvlacenje skorpija

    Moze neko da mi kaze na koliko se presvlaci skorpija i koliko to traje.Da li duze nego tarantula? Moja se ukocila i ne pomer se iz kucice,stavio sam joj ljusku od oraha.
    Hvala

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Volfgang'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    145

    Uobičajeno Odg: presvlacenje skorpija

    Nema tu odredjeno na koliko se presvlaci. Zavisi od vrste skorpije, zavisi od ishrane, zavisi od temperature.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: presvlacenje skorpija

    Citat Prvobitno napisao neshomon Pogledaj post
    Moze neko da mi kaze na koliko se presvlaci skorpija i koliko to traje.Da li duze nego tarantula? Moja se ukocila i ne pomer se iz kucice,stavio sam joj ljusku od oraha.
    Hvala
    koju škorpiju imaš, da li se tako reći naduvala?

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: presvlacenje skorpija

    imam ovu obicnu e.carpaticus,ali uopste ne izlazi iz kucice.A moze li mi neko reci koliko raste ona?

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: presvlacenje skorpija

    ova skorpija je da kazem prilicno dosadna,stavio sam joj ljusku od oraha kao kucicu postotu lepo moze da se zavuce i uopste je ne vidjam.Ne znam ni da li jede,ja joj redovno dajem ali ne vidim nekog rasta kod nje.sada je oko 2 cm.

    ova skorpija je da kazem prilicno dosadna,stavio sam joj ljusku od oraha kao kucicu postotu lepo moze da se zavuce i uopste je ne vidjam.Ne znam ni da li jede,ja joj redovno dajem ali ne vidim nekog rasta kod nje.sada je oko 2 cm.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Volfgang'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    145

    Uobičajeno Odg: presvlacenje skorpija

    Sta si ocekivao od skorpija? Da ces ih vidjati non stop? Normalno je to kod njih da ih ne vidjas uopste. Raste od prilike do 5cm. Ti ako hoces izvadi tu ljusku da bi je vidjao, ali onda nemoj da se cudis ako bude uznemirena i nervozna. Skorpije su nocne zivotinje. Ja sam moju H.petersii video mozda 5-6 puta nakon parenja. Takvo ponasanje je sasvim normlano. Jedino sam P.transvaalicus-a vidjao non stop. A sto se tice presvlacenja, P.transvaalicus-a sam cekao 5 meseci da se presvuce. Strpi se malo, i bice sve u redu.
    Poslednji izmenio marko; 11.10.12. u 17:05.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •